81169
بُعد جدید اختلاف فدراسیون و سانچز/ پای 10 میلیون یورو در میان بود
21 اسفند 1401 15:32
فدراسیون فوتبال و فلیکس سانچز به دلایل مختلف باهم به توافق نرسیدند.

روزنامه گل

فدراسیون فوتبال کشورمان هفته گذشته مذاکرات مفصلی با فلیکس سانچز برای حضور وی در تیم ملی انجام داد اما در نهایت سرمربی سابق تیم ملی قطر تصمیم گرفت دیگر در فوتبال آسیا فعالیت نکند و با امضای قراردادی به عنوان سرمربی جدید اکوادور معرفی شد.

مهدی تاج و همکارانش که خواستار امضای قرارداد با این سرمربی اسپانیایی تا پایان جام ملت‌های 2023 بودند، در نهایت نتوانستند رضایت سانچز را جلب کنند زیرا او خواستار امضای قرارداد بلند مدت 4 ساله تا پایان جام جهانی 2026 بود.

از طرفی مبلغ مورد درخواست این مربی نیز تفاوت‌های زیادی با رقم مدنظر فدراسیون ایران داشت. سانچز ظاهرا از مدیران فوتبال کشورمان خواسته بود برای هر حدود سال 2 میلیون و 500 هزار یورو دریافت کند. در شرایطی که فدراسیون ایران می‌‌خواست به این مربی در نهایت زیر یک و نیم میلیون دلار پرداخت کند.

مهدی تاج با توجه به تجربه تلخ قرارداد ویلموتس قصد نداشت قرارداد سرمربی خارجی را بلندمدت امضاء کند و امیدوار بود با توجه به ارتباط خوب کشورمان با قطر، مبلغ قرارداد سانچز هم از طریق همین کشور به او پرداخت شود و قطری‌ها بتوانند طلب خود از ایران را از طریق مطالبات فدراسیون در فیفا و AFC دریافت بکنند اما در نهایت هیچ یک از این موارد انجام نشد تا سانچز به اکوادور برود و امیر قلعه‌نویی در یک قدمی معرفی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی و جانشین کی‌روش قرار بگیرد.

#تیم ملی فوتبال ایران #فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها