آخرین نبرد بزرگ سال
81164
ساپینتو به سد فولاد رسید
21 اسفند 1401 14:28
فرزاد بیگی - فولاد متحول شده اهواز در یکی از واپسین نبردهای 1401 میزبان استقلال خواهد بود. یک روز پس از الکلاسیکوی آزادی؛ جدال«فولاد آره نا» نقش مهمی در شکلگیری نهایی جدول در آخرین روزهای سال خواهد داشت.

روزنامه گل

تردیدی نیست که پسران «ساپینتو» در بهترین فرم به اهواز رسیده اند.آنها از شش بازی آخرشان، شانزده امتیاز اندوخته اند.فارغ از انتقادهای منصفانه، سختگیرانه و یا مغرضانه موجود؛ تا حدود بسیار زیادی اعتبار کسب این امتیازات رویایی، آنهم در آستانه شروع مهم ترین مقطع فصل، به «ساپینتو» و کادر فنی اش می رسد. حالا و با مشاهده تدابیر هجومی و پویای مرد پرتغالی، با اطمینان بیشتری می توان ادعا کرد که او سرانجام موفق شده تیم را از سایه باورهای دفاعی فرهاد بیرون کشیده و ایده آل های خودش را بمرحله اجرا بگذارد. وقتی ارائه پر تکرار آمار مثبت فنی ، جایگزین اخبار حاشیه های همیشگی آقای مربی شده؛ یعنی «ساپینتو» بالاخره توانسته است وجوه دیگری از توانایی هایش را بروز داده و به تدریج جایگاه قابل احترام تری بدست آورد. فارغ از نتیجه الکلاسیکو؛ پیروزی استقلال بر فولاد؛ آبی ها را کماکان در کورس قهرمانی حفظ خواهد کرد. آنها احتمالا مساوی رقبای بالانشین را دوستتر خواهند داشت. نتیجه ای که رویهم رفته، چهار امتیاز را از سبد مدعیان اول و دوم قهرمانی خارج کرده و استقلال را به یک قدمی صدر خواهد رسانید.

در سوی مقابل فولاد هیچگاه رقیب سهل و راحتی برای مدعیان و بزرگان لیگ نبوده است.آنها در همین فصل نه چندان ناموفق بیست و دوم؛ پرسپولیس را در اهواز و سپاهان را در نقش جهان شکست داده اند. با استقلال در آزادی مساوی کرده اند و تنها باختشان به مثلث بالانشین، به هفته نوزدهم و شکست برابر سپاهان مربوط میشود. نتیجه که در اوج بحرانهای منتهی به کناره گیری نکونام و در میانه باختهای سریالی اهوازیها بدست آمد.

حالا اما بنظر میرسد با استعفای جواد؛ دست کم تنش و چندصدایی درونی مهار شده و آرامش به باشگاه پر افتخار خوزستان بازگشته است. شواهد اولیه نشان دهنده کارساز بودن تغییر و تحولات اخیر بوده و نتایج از بهبود اوضاع حکایت دارد. نبرد قابل ستایش برابر غول عربستانی و کسب چهار امتیاز در دو بازی آخر لیگ، امیدواریها را در خصوص ادامه فصل بیشتر کرده است.

اگرچه علی منصوریان از آینده، سازندگی و تشکیل تیمی جوان سخن میگوید؛ اما هم خودش و هم همه اهالی فوتبال می دانند که او برای باقی ماندن در اهواز کاری بسیار دشوار در پیش خواهد داشت.فولاد نه آلومینیوم تازه صعود کرده است و نه صنعت مظلوم و بی بضاعت مانده؛که صرف حضورشان در لیگ موفقیت تلقی شود. باشگاه اهوازی از محدود باشگاههای حرفه ای، صاحب ساختاری است که در این آشفته بازار مالی، دستش به دهانش میرسد و در قیاس با سایرین، ثروتمند بحساب می آید. از طرف دیگر آنها را در کنار سرخابی ها و سپاهان؛ چهار تیمی هستند که در جمع تیم های حاضر در سطح اول فوتبال ایران؛ موفق به فتح لیگ برتر شده اند.

نه عهد اخوت با قبایل شریف عرب؛ نه توصیه شیوخ و نه لفاظی با ادبیات منحصر بفرد هیچ کدام کمکی به تحکیم جایگاه علیمنصور نخواهد کرد. او در اهواز باید چیزی فراتر از روزگار نکونام ارائه دهد.بازگرداندن فولاد به جمع مدعیان و حفظ سهمیه آسیایی بدیهی ترین انتظار مجموعه باشگاه و هواداران است. مسیری دشوار که البته با ارائه نمایش سزاوارانه برابر استقلال و احتمالا شکست این تیم راحت تر پیگیری خواهد شد.

#فولاد خوزستان #ریکاردو ساپینتو
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها