رقابت در صدر فشرده‌تر از قبل شد
80173
صدرنشین متوقف شد سایر مدعیان برنده شدند
18 بهمن 1401 16:06
آرش جعفری - هفته بیست و یکم لیگ یک‌ با ادامه صدرنشینی شمس آذر بسته شد تا این تیم قزوینی یک‌قدم دیگر به لیگ برتر نزدیک‌تر شود

روزنامه گل

پرونده هفته بیست و یکم لیگ یک‌ با ادامه صدرنشینی شمس آذر بسته شد تا این تیم قزوینی یک‌قدم دیگر به لیگ برتر نزدیک‌تر شود.در هفته بیست و یکم مدعیان به مصاف هم رفتند و با توجه به نتایجی که به دست آمد رقابت در بالای جدول فشرده‌تر از قبل شد تا جاییکه تیم ها سایه به سایه هم حرکت می‌کنند.

شمس آذر صدرنشین برای دومین بازی متوالی در دیدارهای خانگی متوقف شد و این بار به‌تساوی صفر بر صفر مقابل استقلال ملاثانی رضایت داد. اما این تساوی باعث نشد جایگاهش را از دست بدهد. البته فاصله 10 امتیازی این تیم با تیم دوم جدول به 8 امتیاز رسید.

اما دریکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته بیست و یکم تیم سایپا رتبه دومی هم در یک بازی شش امتیازی در ورزشگاه دستگردی موفق شد تیم فوتبال پارس جنوبی جم را 3 بر یک شکست بدهد.دیگر تیم مدعی صعود یعنی خیبر خرم‌آباد که در رتبه سوم حضور داشت نیز در خانه مس شهربابک به پیروزی یک‌بر صفر رسید. خیبر با این پیروزی در یک‌قدمی سایپا باقی ماند تا همچنان یکی از مدعیان شماره یک باشد.

استقلال خوزستان هم که در رده پنجم جدول قراردادت با برتری یک‌بر صفر مقابل دریای بابل همچنان در کورس صعود باقی ماند. شاگردان پور موسوی با این پیروزی یک رده‌بالاتر آمدند و در رتبه چهارم قرار گرفتند. این تیم خوزستانی با32 امتیاز در جمع مدعیان باقی ماند.

چادرملو اردکان که در نیم‌فصل دوم نتایج بسیار خوبی گرفته ، به‌واسطه همین نتایج به جمع مدعیان رسیده و حالا اندیشه لیگ برتری شدن در سر دارد. چادرملو برای ششمین بازی متوالی و این بار مقابل فجر سپاسی که خودش از مدعیان صعود است برنده شد تا همان‌طور که گفتیم امیدهایش را برای رسیدن به لیگ برتر به شکل قابل‌توجهی افزایش بدهد. در مقابل فجر هم با این شکست در رده پنجم قرار گرفت.

اما دریکی از بازی‌های حساس هفته در انتهای جدول تیم خلیج‌فارس ماهشهر موفق شد در یک بازی 6 امتیازی از سد آرمان گهر سیرجان گذشت تا با کسب 3 امتیاز این دیار به بقا امیدوارتر شود.

اما در انتهای جدول فقط خلیج‌فارس ماهشهر برنده نبود بلکه دیگر تیم قعرنشین یعنی چوکا توانست در خانه با دو گل از سد خوشه طلایی بگذرد تا فاصله‌اش با منطقه امن به 3 امتیاز برسد. در مقابل این دوتیم که به وضعیت خود سروسامان دادند حالا اوضاع آرمان گهر سیرجان و نیز شهرداری آستارا در جدول خطرناک شد و اگر به همین منوال ادامه دهند چه‌بسا به لیگ دسته دوم سقوط کنند.

شهرداری آستارا در اصفهان به ون پارس اصفهان باخت تا اوضاعش خراب شود. در مقابل ون پارس وضعیتش در میانه جدول را مستحکم‌تر از قبل کرد.

مس شهربابک صفر- خیبر خرم‌آباد یک

گل:مهرداد قنبری

ون پارس اصفهان 2- شهرداری آستارا صفر

گل:محمدامینی و رضا کرملا چعب

شمس آذر قزوین صفر- استقلال ملاثانی صفر

سایپا 3 - پارس جنوبی یک

عارف حاجی عیدی، امیرمحمد محکم‌کار و محمدجواد کهنه‌سرا برای سایپا و بابا محمدی

چوکا تالش 2- خوشه طلایی ساوه صفر

گل: حسین رسولی و پرهام جوادی

چادرملو اردکان 2- فجر سپاسی یک

گل: محمدامین اسدی و میلاد محسنی برای چادرملو و سعید زارع برای فجر

خلیج‌فارس ماهشهر2- آرمان گهر سیرجان یک

گل: رحیم زهیوی و رضا بهمئی برای خلیج‌فارس و علیرضا ابراهیمی برای آرمان گهر

استقلال خوزستان یک- دریا بابل صفر

گل: حسین احمدی

#لیگ دسته اول
تازه ترین خبرها