مقایسه عملکرد استقلال، پرسپولیس و سپاهان نسبت به فصل گذشته
80123
استقلال 11 و پرسپولیس 5 امتیاز کمتر، سپاهان 3 امتیاز بیشتر
16 بهمن 1401 23:43
در لیگ بیست و دوم هم مانند فصل گذشته، تا پایان هفته هجدهم استقلال، پرسپولیس و سپاهان تیم های اول تا سوم جدول هستند و مدعیان اصلی کسب قهرمانی به شمار می روند.

روزنامه گل

در لیگ بیست و دوم هم مانند فصل گذشته، تا پایان هفته هجدهم استقلال، پرسپولیس و سپاهان تیم های اول تا سوم جدول هستند و مدعیان اصلی کسب قهرمانی به شمار می روند. با این تفاوت که اینبار جای استقلال و سپاهان در جدول رده بندی تغییر کرده و رتبه آنها بایکدیگرعوض شده است. مرور و مقایسه جدول لیگ های بیست و یکم و بیست و دوم با یکدیگر تا پایان هفته هجدهم نشان می دهد که آبی و قرمز های پایتخت تا اینجا نتوانسته اند به اندازه فصل گذشته در جمع کردن امتیاز و گلزنی موفق باشند و همین موضوع باعث شده تا سپاهان با اندگی تغییر مثبت در روند امتیاز گیری خودش در قیاس با مدت مشابه فصل قبل، بالاتر از سرخابی ها خودش را به صدرجدول برساند.

استقلال ساپینتو دو بازی اخیر خودش را با برد های پرگل پشت سر گذاشته است و تا حدودی توانسته ناکامی های متوالی در هفته های پانزدهم و شانزدهم برابر تراکتور تبریز و سپاهان را جبران کند و دوباره به کورس قهرمانی برگردد. آبی پوشان با برتری مقابل مس کرمان حالا 33 امتیازی هستند و با 23 گل زده و 12 گل خورده تفاضل 9+ برای آنها ثبت شده است تا فعلا پایین تر از پرسپولیس و سپاهان 36 امتیازی در جایگاه سوم جدول جا خوش کنند. نگاهی به جدول لیگ بیست و یکم و جایگاه و امتیاز استقلال وهمچنین پرسپولیس در فصل گذشته، نشان می دهد که سرخابی برخلاف سپاهان در کسب نتیجه به میزان قابل توجهی افت کرده اند!

فصل گذشته شاگردان فرهاد مجیدی تا پایان هفته هشتم با 13 برد، 5 مساوی و بدون شکست 28 گل زده و 6 گل خورده داشتند و با 44 امتیاز و تفاضل 22+ صدرنشین لیگ بودند. در این فصل استقلال با ریکاردو ساپینتو 9 برد، 6 مساوی و 3 شکست در کارنامه خودشان دارند و با 23 گل زده و 14 گل خورده صاحب 33 امتیاز و تفاضل 9+ هستند. به عبارت دیگر استقلال با سرمربی پرتغالی خودش تا اینجای 11 امتیاز نسبت به فصل گذشته کمتر دارد و در مقایسه با فصل گذشته تفاضل گل آبی پوشان هم 13- است.

از آن طرف پرسپولیس در فصل گذشته تا پایان هفته هجدهم 41 امتیاز داشت و در جایگاه دوم جدول قرارگرفته بود. شاگردان یحیی گلمحمدی در مدت مشابه فصل گذشته 12 برد، 5 مساوی و یک شکست در کارنامه خودشان داشتند. 27 گل زده و 11 گل خورده داشتند و تفاضل 16+ برای آنها ثبت شده بود. در این فصل هرچند پرسپولیس همچنان در جایگاه دوم جدول قرار دارد و فاصله اش با صدرجدول فقط به اندازه 3 تفاضل گل است، اما آنها در مقایسه با لیگ بیست و یکم تا اینجا 5 امتیاز کمتر اندوخته دارند. پرسپولیس در این فصل با 10 برد، 6 مساوی و 2 شکست، 21 گل زده و 7 گل خورده دارد و هرچند عملکرد دفاعی آنها از قبل بهتر شده، اما در فاز هجومی دچار افت شده اند.

در نقطه مقابل سپاهان اصفهان که در فصل گذشته شرایطی مشابه استقلال داشت و با 33 امتیاز از 18 بازی در رتبه سوم جدول جا خوش کرده بود، با مورایس پرتغالی به نسبت لیگ بیست و یکم امتیاز بیشتری جمع کرده است. زرد پوشان در فصل گذشته 10برد، 3 مساوی و 5 شکست در کارنامه خودشان داشتند. سپاهان تا پایان هفته هجدهم 24 گل زده و 10 گل خورده داشت و تفاضل 14+ برای آنها ثبت شده بود. در این فصل سپاهان تا پایان هفته هجدهم 10برد، 6 مساوی و 2 شکست کسب کرده و 28 گل زده و 11 گل خورده دارد. آنها با 36 امتیاز و تفاضل 17+ فعلا صدرنشین لیگ بیست و دوم هستند.

#پرسپولیس #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها