به جا مانده از پیروزی استقلال
80118
زشت و زیبای کویر
16 بهمن 1401 23:29
در هفته‌ای که انگار مقرر شده بود اغلب مسابقات لیگ با جار و جنجال همراه باشد، پس از آنکه بازی پرسپولیس و آلومینیوم اراک با آن حواشی عجیب و باورنکردنی مواجه شد، در کرمان هم شاهد اتفاقات مشابهی در دیدار مس و استقلال بودیم.

روزنامه گل

در هفته‌ای که انگار مقرر شده بود اغلب مسابقات لیگ با جار و جنجال همراه باشد، پس از آنکه بازی پرسپولیس و آلومینیوم اراک با آن حواشی عجیب و باورنکردنی مواجه شد، در کرمان هم شاهد اتفاقات مشابهی در دیدار مس و استقلال بودیم. آبی‌ها این مسابقه را 3 بر 2 بردند و رقابت در صدر جدول را حساس‌تر کردند، اما درگیری رخ‌داده بین ریکاردو ساپینتو و کادرفنی مس کرمان در اواخر بازی، همه‌‌چیز را تحت‌الشعاع قرار داد.

1- شاید بهترین تعبیر برای این مسابقه، «متن زیبا و حاشیه زشت» باشد. درون مستطیل سبز انصافا شاهد یکی از زیباترین مسابقات این فصل لیگ برتر بودیم. بازی همه‌‌چیز داشت؛ از اشتباهات فاحش و گل به‌خودی تا کار ترکیبی و دریبل و ضد‌حمله و گل زیبا از روی ضربه ایستگاهی. مخصوصا استقلال در این بازی نمایش بسیار خوبی داشت و هر زمان اراده کرد، توانست خودش را به دروازه حریف برساند. در طول این فصل، یکی از جدی‌ترین انتقاداتی که به ساپینتو وارد می‌شد آن بود که تیم او توانایی کافی برای خلق موقعیت‌های گلزنی را ندارد، اما آبی‌ها در کویر به شکل دیگری فوتبال بازی کردند و نمره قبولی گرفتند. حالا با این سبک از بازی و نزدیک‌شدن فاصله در صدر، بار دیگر هواداران به تکرار قهرمانی امیدوار شده‌اند.

2- عجب افت غیرقابل باوری کرده است علیرضا رضایی؛ گلری که زمانی حسین حسینی را به‌طور جدی به چالش کشیده بود و فرهاد مجیدی در موردش می‌گفت دروازه تیم ملی را بیمه خواهد کرد، بعد از مدت‌ها نیمکت‌نشینی فرصت پیدا کرد به واسطه مصدومیت حسین حسینی درون دروازه تیمش قرار بگیرد. او در این هفته‌ها اما به اندازه کافی مستحکم نشان نداد. اشتباه بسیار عجیب رضایی روی گل اول مس کرمان می‌توانست برای آبی‌ها گران تمام شود. این سنگربان به علاوه در نیمه اول یک خروج بد دیگر هم داشت که با حیرت مدافعان خودی همراه شد. خلاصه که دل استقلالی‌ها حتی برای نسخه نه‌چندان آماده حسینی هم تنگ شده است!

3- از روند رو به رشد مهدی قائدی هم نباید چشم‌پوشید. عملکرد این بازیکن در فصل جاری طوری بود که کم‌کم همه از او قطع امید کرده بودند، اما مهاجم بوشهری به‌تدریج راه افتاده است. او که در دقایق پایانی بازی حذفی با تراکتور 2پنالتی گرفت و تیمش را نجات داد، در مسابقه با مس هم پایه‌گذار گل اول تیمش بود و البته گل سوم را نیز شخصا به ثمر رساند. فرم فعلی قائدی می‌تواند شانس استقلال را برای تکرار قهرمانی در لیگ افزایش بدهد.

4- و نهایتا حاشیه‌های زشت و آماتور که این مسابقه را هم مثل خیلی از دیگر دیدارهای فصل جاری تحت‌الشعاع قرار داد. این‌بار هم ریکاردو ساپینتو در متن درگیری بود، هرچند منصفانه باید گفت به اندازه قبل مقصر به‌نظر نمی‌رسید. با این حال، رقبا به نقطه‌ضعف ساپینتو پی برده‌اند و با عصبی‌کردن او، استقلال را به حاشیه می‌برند. به هر صورت این مربی در کرمان هم اخراج شد تا بازی هفته آینده با نفت مسجدسلیمان را از دست بدهد. این هفتمین غیبت ساپینتو در مسابقات این فصل است که واقعا جای بحث دارد. پس از اخراج این مربی، استقلال گل دوم را خورد و نزدیک بود برتری را از دست بدهد، بنابراین واضح است که این رویه نمی‌تواند به سود آبی‌ها باشد. داد و قال مبهم روزبه چشمی بر سر نیمکت خودی هم اتفاقات عجیب و غریب این بازی را کامل کرد.

#استقلال # مس کرمان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها