بازی 6 امتیازی در قعر جدول
80117
نبرد مدعیان برای سکوی دوم
16 بهمن 1401 23:26
آرش جعفری - رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های ایران هر هفته حساس‌تر از هفته قبل دنبال می‌شود خصوصاً در صدر جدول که رقابت فشرده‌ای رابین تیم‌های دوم تا هشتم جدول شاهد هستیم.

روزنامه گل

رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های ایران هر هفته حساس‌تر از هفته قبل دنبال می‌شود خصوصاً در صدر جدول که رقابت فشرده‌ای رابین تیم‌های دوم تا هشتم جدول شاهد هستیم.

شمس آذر قزوین صدرنشین، خرج خود را از سایر مدعیان سوا کرده است و با توجه به اختلاف 10 امتیازی حاشیه امنیت خوبی برای خود ایجاد کرده است. حال با توجه به شرایط فوق باید بگوییم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد باید تیم سعید دقیقی و شاگردانش را لیگ برتری بدانیم.

اما شرایط در انتهای جدول با صدر جدول فرق می‌کند. بعدازاینکه شهر خودرو با حکم کمیته انضباطی سقوط کرد حالا رقابت برای بقا بین 3 تیم است. خلیج‌فارس ماهشهر، چوکاتالش و آرمان گهر سیرجان 3 تیمی هستند که برای بقا رقابت سختی دارند تا در لیگ یک باقی بمانند. از میان این 3 تیم، دو تیم سقوط می‌کنند. البته باید بگوییم فاصله دو تیم چوکا و خلیج‌فارس ماهشهر با آرمان گهر 6 امتیاز است و شرایط سخت‌تری برای بقا دارند.

شمس آذر صدرنشین این هفته در خانه میزبان تیم استقلال ملاثانی است. شمس آذر به دنبال این است که در خانه با کسب 3 امتیاز فاصله خود را با دیگر مدعیان بیشتر کند. استقلال ملاثانی هم به دنبال تثبیت جایگاهش در میانه جدول است.

اما در حساس‌ترین بازی هفته دوتیم سایپا و پارس جنوبی که از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر هستند در تهران به مصاف هم می‌روند. سایپا با 31 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و پارس جنوبی با 28 امتیاز در رتبه ششم قرار دارد. شاگردان رزاقی راد اگر برنده این بازی بیرون خانه باشند می‌توانند به رتبه دوم برسند! برای همین محمود فکری و شاگردانش به‌خوبی می‌دانند که جایگاهشان ه درخطر است و هرلحظه امکان دارد چند پله سقوط کنند برای همین با تمام قوا به میدان می‌روند.

چادرملو که هفته‌ها است به هیچ تیمی نباخته است در خانه میزبان تیم فجر سپاسی رده چهارمی است. چادرملو با 27 امتیاز به جمع مدعیان پیوسته و برای همین اگر بتواند در خانه فجر را شکست دهد می‌تواند تا پله چهارم صعود کند. فجر 30 امتیازی هم برای اینکه در کورس باقی بماند باید با امتیاز به شیراز برگردد.

دیگر بازی حساس هفته تیم مس شهربابک 27امتیازی که در رتبه هفتم است در خانه میزبان تیم خیبر تیم سوم جدول است. خیبر هم 30 امتیازی است. برای همین دیدار این دوتیم هم از اهمیت بالایی برخوردار است. خیبر اگر در کویر امتیاز از دست دهد جایگاهش را از دست خواهد داد.

اما از صدر جدول که جدا شویم در قعر جدول شاهد یک دیدار 6 امتیازی خواهیم بود. خلیج‌فارس ماهشهر و آرمان گهر سیرجان دو تیمی هستند که در قعر جدول برای بقا سخت در رقابت هستند. خلیج‌فارس ماهشهر با 9 امتیاز در رتبه هفدهم است و آرمان گهر سیرجان با 16 امتیاز در رتبه پانزدهم است. خلیج‌فارس اگر بتواند در خانه برنده این دیدار باشد باکم کردن فاصله می‌تواند به بقا امیدوارتر باشد. در مقابل آرمان گهر هم با کسب 3 امتیاز فاصله خودش را با دوتیم دیگر ته جدولی زیاد می‌کند تا جایگاه مستحکم‌تری در جدول داشته باشد. البته باخت آرمان گهر موجب خوشحالی چوکا 10 امتیازی هم می‌شود چون این تیم هم به بقا امیدوار می‌شود.

چوکا هم در خانه میزبان تیم خوشه طلایی ساوه است. این تیم بعدازاینکه در هفته گذشته موفق شد با سرمربی جنجالی خود در اهواز یک امتیاز کسب کند حالا در خانه به دنبال پیروزی است تا به بقا امیدوارتر باشد. خوشه طلایی ساوه هم در میانه جدول قرار دارد.

استقلال خوزستان هم در آخرین بازی هفته در خانه میزبان تیم دریای بابل است. استقلال خوزستان که با 29 امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد و از مدعیان صعود به شمار می‌رود این شانس را دارد تا با یک پیروزی خانگی و توقف سایر مدعیان به رتبه دوم برسد.

برنامه و اسامی داوران هفته بیست و یکم لیگ یک

دوشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ ساعت 14

چادرملو اردکان - فجر سپاسی شیراز- ورزشگاه نصیری یزد

سید رضا مهدوی - احد سلطانی - محمد صالح عرب‌آبادی - احسان اکبری

چوکا تالش - خوشه طلایی ساوه - ورزشگاه پوریاولی تالش

مهدی جبرئیلی - علیرضا شهری - مسلم رحیم خانی - محمد رامیان

مس شهربابک - خیبر خرم‌آباد - ورزشگاه سردار سلیمانی شهربابک

وحید زمانی - نجف پناهی - هارون چوپان‌زاده - سید حسین حسینی

ون پارس اصفهان - شهرداری آستارا - ورزشگاه فولادشهر

مهدی انصار نژاد - علیرضا ممبینی - مازیار معتمدنیا - حمید طیب

سایپا تهران - پارس جنوبی جم - ورزشگاه پاس قوامین تهران

کیوان علی محمدی - سیدامیر قاسمی - حمیدرضا آذرنیاد - ابراهیم حاجانی

شمس آذر قزوین - استقلال ملاثانی - ورزشگاه سردارآزادگان قزوین

شهاب محمدی - عباس شیرزادی - میلاد لطفی - محمد معافی

خلیج‌فارس ماهشهر - آرمان گهر سیرجان - ورزشگاه شهدا ماهشهر

رضا کریمی - عدنان پیروی - اکبر عمرانی - محمدجواد عبدالهی

استقلال خوزستان - دریای کاسپین بابل- ورزشگاه غدیر اهواز

پوریا افشاریان - یدالله کلوندی - مسعود مرادی - روح الله پناهی

#لیگ دسته اول
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها