79996
رسانه‌ پرتغالی: کی‌روش سرمربی جدید قطر است
11 بهمن 1401 20:21
وبگاه پرتغالی مقصد بعدی کی‌روش را مشخص کرد.

روزنامه گل

یک رسانه‌ پرتغالی می‌گوید سرمربی پیشین تیم ملی ایران برای عقد قرارداد با تیم ملی قطر، امروز (سه‌شنبه) وارد دوحه می‌شود.

وبگاه Diario de Noticias در خبری اختصاصی نوشته «کارلوس کی‌روش» سرمربی جدید تیم ملی قطر خواهد بود و برای عقد قرارداد به این کشور سفر می‌کند. گفته شده مدت قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، چهار ساله و تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهد بود.

پس از تیم‌های ملی پرتغال (دو دوره)، امارات، آفریقای جنوبی، ایران (دو دوره) و مصر، قطر هفتمین تجربه سرمربی‌گری کی‌روش ۶۹ ساله در عرصه بین‌المللی خواهد بود.

سرمربی تیم ملی ایران در جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ امروز (سه‌شنبه) با انتشار پیامی، از تیم ملی خداحافظی کرد و نوشت: وقتی که سفر جدیدی را آغاز می کنم، خاطرات زیادی وجود دارد که با افتخار آنها را نگه خواهم داشت.

کی‌روش در ادامه نوشت: مایلم از بازیکنان فوق العاده ام در تیم ملی تشکر کنم. قدردان زحمات کادر وفادار ایرانی ام، فدراسیون فوتبال و همه کسانی که از من و میراث تیم ملی حمایت کردند هستم. از همه هواداران بابت حمایت و الهام بخشی در این چند سال تشکر می کنم. به امید آینده.

سرمربی پرتغالی در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ و همچنین قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت.

این رسانه پرتغالی روند مذاکره کی‌روش با قطری‌ها را این‌گونه شرح می‌دهد: پس از حذف تیم ملی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲، کی‌روش وارد رادار قطر شد. او توسط شیخ (حمد بن‌خلیفه- رئیس فدراسیون فوتبال قطر) برای تماشای فینال جام جهانی دعوت شد و همچنین از او خواسته شد تا جانشین «فلیکس سانچز» اسپانیایی شود.

کی‌روش بعد از آن، برای مذاکره به دوحه بازگشت و آن‌جا را با یک پیش‌توافق که بعد از جام خلیج فارس رسمی شود، ترک کرد. حالا فقط چند ساعت تا اعلام رسمی سرمربی‌‌گری او در تیم ملی فوتبال قطر باقی مانده است.

#کارلوس کی روش
تازه ترین خبرها