79812
پاسخ هوادار به حواشی بازی با آلومینیوم: از مظلوم نمایی و بهانه تراشی گریزانیم
05 بهمن 1401 20:05
باشگاه هوادار تهران بیانیه‌ای را در خصوص حواشی بازی با آلومینیوم اراک صادر کرد.

روزنامه گل

باشگاه هوادار در واکنش به تایید پنالتی دیدار هفته گذشته این تیم مقابل آلومینیوم اراک از سوی کارشناسان داوری، بیانیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد:

«نخستین بار نیست و آخرین مرتبه نیز نخواهد بود که باشگاهی در جریان یک دیدار از اشتباهات سهوی جامعه شریف داوری متضرر می‌شود و از ابتدای دیدار بعدی نیز با همان ذهنیت به جای مانده از مصاف پیشین به زمین بازی وارد می شود.

همان زمان که از سوی هواداری‌ها به جهت داشتن تجربه بیشتر در جریان و پس از پایان دیدار در گفتار و رویکردی محترمانه به آرامش نداشتن رقیب در درون و بیرون زمین اشاره شد نیز همگی متوجه دغدغه‌های آن ها شده بودند اما گناه هوادار چیست که به اذعان محمد فنایی که با اختلاف به عنوان برجسته ترین و مستقل ترین کارشناس داوری فوتبال ایران به شمار می‌رود، به درستی به سودش پنالتی گرفته شده است؟

پیش از این نیز گفته شد که ادعاهای تند مطرح شده در رابطه با عملکرد داوران پس از پایان دیدار که ظاهرا تا پیش از آغاز دیدار آینده‌شان نیز ادامه دارد، در کنار اعتراض‌های غیر طبیعی در جریان دیدار، تا زمانی که صرفا در جهت منافع تیمی خود باشد ایراد کم تری دارد. چرا که انتخاب شیوه مذکور یک سلیقه شخصی به شمار می‌رود اما اینکه در جریان دیدار با اعتراض پی‌درپی سعی شود قضاوت گروه داوری را به زیان هوادار تحت تاثیر قرار دهند، نه جوانمردانه است، نه حرفه ای. هر چه نتوانسته‌اند هوادار را به عنوان یک باشگاه سود برده از مساله داوری هفته گذشته نشان دهند اما کاملا موفق بوده‌اند نماینده پایتخت را به عنوان باشگاهی که از مظلوم نمایی و بهانه تراشی گریزان است معرفی نمایند.

در فصل جاری لیگ برتر و در پایان شانزدهمین هفته رقابت‌ها حتی یک اخطار ساده نیز بابت اعتراض به عملکرد گروه داوری نصیب ساکت الهامی سرمربی هوادار نشده است. علیرغم تمامی اشتباهات سهوی داوران شریف ایران زمین که بالانشینی ما را به میانه نشینی در جدول رده بندی تبدیل کرده‌اند، در تمامی نشست‌های خبری پس از پایان دیدار نه تنها هرگز انتقادی از سوی کادر فنی طرح نشده که همواره حتی در روز چشیدن طعم شکست و تساوی نیز در اقدامی غیرمعمول لب به تمجید از عملکرد داوران در هر شرایطی گشوده شده است.

جزئیاتی که پایبندی به آن در کنار رعایت دیگر فاکتورهای اخلاقی سبب شده چهره واقعی سرمربی فنی، با تجربه و دوست داشتنی ما با کار کردن در مجموعه‌ای که به بی حاشیه بودن شهره شده است در ذهن فوتبال دوستان نمایان شود.»

#تیم هوادار
تازه ترین خبرها