79805
ساپینتو: اگر بخواهند امتیاز از استقلال بگیرند قهرمانی غیرممکن است/ از یزدانی انتظار بیشتری داشتم
05 بهمن 1401 18:41
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من به قهرمانی امیدوار هستم اما اگر اینگونه بخواهند ادامه بدهند و امتیاز از ما بگیرند واقعاً قهرمانی غیر ممکن است.

روزنامه گل

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از بازی با ملوان در هفته هفدهم لیگ برتر اظهار داشت:یک بازی سخت دیگر است‌. ملوان متفاوت و بهتر از نیم فصل اول را می‌بینیم. در دفاع منظم و فشرده هستند. در بازی‌های گذشته نیز خوب نتیجه گرفته‌اند. دو بار بازی را برده‌اند و فقط در جام حذفی شکست خورده‌اند. تیم‌شان به صورت صعودی بهتر و بهتر می‌شود‌.

*قطعا بازی سختی با ملوان خواهیم داشت

وی افزود:‌ در مقابل ما پرانگیزه خواهند بود. می‌خواهند راه را به شکلی ادامه بدهند که امتیازهای بیشتری بگیرند. در 4-5 بازی اخیر گلی دریافت نکردند و قطعاً بازی سختی برای ما خواهد بود. باید صبور باشیم و تحرک زیادی داشته باشیم. باید سریع بازی کنیم. وقتی هم که فرصت داشتیم گل بزنیم. باید کارآمدتر در مقابل این تیم‌ها ظاهر شویم تا نتیجه دلخواه را به دست بیاوریم.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه دیدار با ملوان چقدر می‌تواند به استقلال برای بازگشت به لیگ کمک کند زیرا این تیم در زمان دوم بودن خیلی امید داشت فاصله‌اش را با صدر کم کند اما 2-3 بازی اخیر نتوانست نتیجه دلخواهش را کسب کند و آیا ملوان می‌تواند پلی برای بازگشت به کورس رقابت و صدر جدول باشد، توضیح داد: در دو بازی اخیر خوب بازی کردیم و خوب ظاهر شدیم اما نتیجه خوبی نگرفتیم. نتایجی که لایقش بودیم نگرفتیم. جدول فعلی لیگ آنگونه که باید جایگاه ما را نشان نمی‌دهد و امتیازها واقعی نیستند. همانگونه که قبلاً گفته‌ام تصمیمات اشتباه داوری، پنالتی‌ها و امتیازهایی که از ما گرفتند در موردشان صحبت نمی‌شود. ظاهراً اینگونه مسائل طبیعی و نرمال است. وقتی می‌گویم لایق امتیازهای بیشتری هستیم دروغ نمی‌گویم. تنها تیمی هستیم که تحت تأثیر این اشتباهات قرار گرفته‌ایم و با اینگونه مسائل نمی‌توانیم قهرمانی را به دست بیاوریم.

ساپینتو ادامه داد: باید با همگی منصفانه‌تر کار کنند زیرا سطح فوتبال استقلال لایق بیشتر از اینها و احترام از طرف تیم داوری است.

*بخواهند اینگونه ادامه دهند قهرمانی غیرممکن است

وی در خصوص اینکه آیا از قهرمانی تیمش در لیگ امسال مأیوس شده است، عنوان کرد: من به قهرمانی امیدوار هستم اما اگر اینگونه بخواهند ادامه بدهند و امتیاز از استقلال بگیرند واقعاً قهرمانی غیر ممکن است. هیچ یک از تیم‌ها مقابل ما بهتر نبوده است. حتی وقتی به تراکتور باختیم تیم حریف بازی بهتری از استقلال انجام نداد اما با وجود بهتر بازی کردن با ناداوری باختیم. حتی در بازی مقابل سپاهان و تراکتور در جام حذفی خوب بازی کردیم و لایق بیش از این بودیم.

*از یزدانی انتظار بیشتری داشتم

سرمربی استقلال در مورد اینکه سیاوش یزدانی پس از کاپیتانی مقابل سپاهان بعد از پنج روز در لیست فروش آبی‌پوشان قرار گرفت و همچنین در خصوص قرار گرفتن نام سجاد شهباززاده در لیست مازاد توضیح داد: به یزدانی خیلی فرصت دادم. قرار گرفتن نام او به خاطر پنالتی دادن نبود بلکه به خاطر اشتباهات پشت‌ سر همی بود که اتفاق افتاد. بیشتر آنها نیز روی ضربات ایستگاهی بود. تیم‌های حریف راحت می‌توانستند گل بزنند. از یزدانی انتظار بیشتری داشتم زیرا بیشتر به او فرصت دادم.به بازیکن با تجربه‌ای مثل سیاوش یزدانی بیشتر فرصت دادم زیرا از من خواست اعتماد به نفس بیشتری به او بدهم. او را به عنوان کاپیتان در تیم گذاشتم باید به من کمک می‌کرد تا بهتر از این باشیم.

ساپینتو اضافه کرد: اطمینان من از یزدانی سلب شد وقتی اعتماد یک مربی از بازیکن سلب می‌شود به خود او هم گفتم می‌خواستیم نام او را از لیست بیرون بیاوریم تا فضا برای جذب بازیکن دیگر ایجاد شود. اگر او از لیست بیرون برود فضا برای جذب بازیکن باز خواهد شد. فقط 24 ساعت وقت داریم این کار را انجام بدهیم.

*شهباززاده به تیمی برود که خوشحال باشد

وی با اشاره به شرایط سجاد شهباززاده پاسخ داد: (در این لحظه مدیر رسانه‌ای استقلال اعلام کرد اصلاً در مورد شهباززاده هیچ چیز اعلام نشده است) این نکته اول در مورد یزدانی بود بود اما نکته دوم این است که برای آینده‌اش بهتر است به تیمی برود که خوشحال باشد. فضا را می‌خواهیم تا لیست ما خالی شود و به استقلال کمک کند. با تیمی که اکنون در اختیار دارم خیلی خوشحال و راضی هستم این تیم را دوست دارم اما مثل مربیان دیگر وقتی می‌توانم ارزش تیم را بیشتر کنم دوست دارم این کار را انجام دهم.

سرمربی استقلال گفت:‌ از مدیرعامل شنیدم یزدانی مشکل‌سازی می‌کند و به تیم کمک نمی‌کند برای فسخ قراردادش؛ اجازه نمی‌دهد از این فضا استفاده کنیم البته آمانوف هم خوشحال نیست و او هم می‌خواهد بازی کند من هم این موضوع را قبول می‌کنم.

#ریکاردو ساپینتو #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها