در مورد مربیان موبایل به دست
79788
بله، زشت است، خیلی زشت،اما...!
05 بهمن 1401 13:29
حسین دشتی - با توجه به اینکه هنوز در فوتبال ایران خبری از سیستم کمک‌داور ویدئویی نیست، در برخی مسابقات لیگی شاهد آن هستیم که مربیان و بازیکنان نیمکت‌نشین تیم‌هایی که حس می‌کنند حقشان خورده شده است، دست به موبایل می‌برند و با پخش تصاویر آهسته برای داور چهارم یا کمک داور دنبال متقاعد کردن او هستند.

روزنامه گل

این رویه آنقدر باب شده که به تازگی علی خسروی، عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در یک همایش تخصصی گفته: «خواهش می‌کنم اجازه ندهید افراد موبایل بیاورند و به داور نشان دهند. این برای ما بد است

بله، بد است. اصلا زشت و کریه است، اما برای شما که مسوولیت این فوتبال را بر عهده دارید. در غیر این صورت تیمی که حس می‌کند حقش خورده شده و همه جای جهان در شرایط مشابه امکان دادرسی وجود دارد، ناخودآگاه رو به این ترفندها می‌آورد. وقتی مربی می‌بیند داور اشتباه کرده و تصویر تلویزیونی به وضوح خطای او را نشان می‌دهد، ناگزیر آن را به کادر داوری یا ناظر مسابقه نشان می‌دهد، بلکه فرجی شود. شما VAR بیاورید، مردم مریض نیستند که موبایل ببرند لب خط و داد و قال راه بیندازند. نمی‌شود در وارد کردن فناوری تعلل کرد و همزمان خواهان خویشتنداری کسانی شد که این حس عقب‌افتادگی را با گوشت و پوست خود لمس می‌کنند. کاش مدیران این فوتبال با دیدن چنین صحنه‌هایی «شرم» کنند و به خود بیایند.

#داوری #لیگ بیست و دوم #کمک داور ویدیویی #سرمقاله #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها