بازی با فولاد 6 امتیازی است
79786
فنونی زاده : عمری سرمایه پرسپولیس است و باید از او مراقبت شود
05 بهمن 1401 13:24
    آرش جعفری - مدافع ملی‌پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد نیم‌فصل دوم همیشه سخت‌تر است و برای همین گل‌محمدی و شاگردانش کار سختی دارند اما با توجه به فاصله خوبی که در صدر با سایر رقبا ایجاد کرده‌اند شانس بیشتری برای قهرمانی دارند.

روزنامه گل

مرتضی فنونی زاده در خصوص شروع خوب پرسپولیس در نیم‌فصل دوم و ادامه روند روزهای پایانی نیم‌فصل اول و حفظ صدرنشینی گفت: ابتدا باید این روند را به فال نیک بگیریم. خدا را شکر بازیکنان به‌خوبی باهم هماهنگ شدند و برخلاف شروع فصل الان هم خوب بازی می‌کنند و هم خوب نتیجه می‌گیرند. البته باید این را هم اضافه کنم نیم‌فصل دوم خیلی سخت‌تر از نیم‌فصل اول است و با توجه به14 بازی باقیمانده که بیش از نیمی از بازی‌ها بیرون خانه است باید بگویم ادامه این روند سخت می‌شود. استقلال، سپاهان، تراکتور، گل‌گهر و حتی فولاد جز و تیم‌های مدعی قهرمانی هستند و پرسپولیس باید برای رسیدن به هدفش از سد این تیم‌ها بگذرد. البته باید این را هم در نظر بگیرید که بازی‌های نیم‌فصل دوم هرکدام حکم فینال دارد و برای همین بازی‌ها سخت است.

مدافع ملی‌پوش سابق پرسپولیس در ادامه به نقش جوان‌های این روزهای پرسپولیس خصوصاً محمد عمری گفت: یکی از بزرگ‌ترین دلایل موفقیت پرسپولیس حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم است. این کار گل‌محمدی کار بسیار بزرگی است. قبلاً در پرسپولیس و استقلال کمتر به بازیکنان جوان بهاداده می‌شد چراکه این دو تیم بیشتر به دنبال نتیجه بودند و برای همین از بازیکنان باتجربه استفاده می‌کردند. البته باید این نکته را هم اضافه کنم یحیی گل‌محمدی در تیم‌های قبلی‌اش از 5 تا 6 بازیکن جوان استفاده می‌کرد و این یعنی که به بازی جوانان اعتقاد دارد. اما لان در پرسپولیس به خاطر شرایط موجود از یک یا دو بازیکن فقط استفاده می‌کند و شما می‌بیند محمد عمری و سینا اسد بیگی جواب دادند.

فنونی زاده در مورد عملکرد عمری گفت: عمری بازیکن بسیار خوبی است او سرعت و تکنیک فوق‌العاده‌ای دارد و از قدرت بدنی خوبی بهر می‌برد. عمری از آکادمی پرسپولیس رشد کرده و به اینجا رسیده است و یک سرمایه است و باید به‌خوبی از این سرمایه مراقبت کرد.

فنونی زاده در ادامه در مورد بازی با فولاد گفت: بازی با فولاد در اهواز سخت است . تیم نکونام با سیستم دفاعی بازی می‌کند و تفکرات نکونام مثل کی‌روش است. از سوی دیگر بازی با تیم فولاد چون در مزه مدعیان است یک بازی 6 امتیازی به‌حساب می‌آید. اما با توجه به تمام این شرایط باید بگویم پرسپولیس این توان را دارد که بتواند در اهواز بازی را برنده از زمین بیرون بیاید.

فنونی زاده در ادامه در مورد حضور دوباره هواداران در ورزشگاه‌ها گفت: بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها به فوتبال روح و جان تازه‌ای می‌بخشد. بازی‌ها ازاین‌پس جذاب و دیدنی می‌شود. بازیکنان انگیزه پیدا می‌کنند و مطمئن باشید فوتبال زیبایی را خواهید دید. این بهترین تصمیمی بود که فدراسیون فوتبال گرفت.

فنونی زاده در مورد اینکه شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر بیست و دوم چقدر است گفت: از الان زود است در مورد قهرمانی حرف بزنیم. 14 بازی باقی‌مانده است و به‌غیراز پرسپولیس تیم‌هایی مثل سپاهان، تراکتور، گل‌گهر سیرجان، استقلال و حتی فولاد از مدعیان قهرمانی هستند. اما با توجه به فاصله خوبی که پرسپولیس در صدر جدول با سایر مدعیان ایجاد کرده است شانس بیشتری نسبت به سایر رقبا دارد. برای همین قهرمانی دور از دسترس نیست.

#محمد عمری #پیشکسوت پرسپولیس #آرش جعفری #مرتضی فنونی زاده #مصاحبه #اختصاصی گل #پرسپولیس #یحیی گل محمدی #لیگ بیست و دوم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها