77890
جام جهانی قطر| نگاهی به برخی از آمارهای روز ششم جام/ از گل خاص چشمی تا برد نوبرانه ایران و اولین باخت ولز
05 آذر 1401 15:25
در روزی که ایران سومین پیروزی خود را در ادوار مختلف جام جهانی به دست آورد، تغییراتی در برخی از آمارهای تاریخ این رقابت‌ها ایجاد شد.

روزنامه گل

سایت آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) به برخی از رکوردهای ثبت‌شده در روز ششم جام جهانی 2022، از جمله در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و ولز پرداخت که برخی از آنها در زیر آمده است:

* ایران برای اولین بار در جام جهانی مقابل یک تیم اروپایی پیروز شد. هفت دیدار قبلی این تیم برابر نمایندگان قاره سبز به هفت شکست و دو تساوی انجامیده بود.

* ولز که اولین بار در جام جهانی 1958 شرکت کرده بود، در هر سه دیدار خود در این جام به تساوی رسید و در آغاز جام بیست‌ودوم نیز مقابل آمریکا به یک امتیاز دست یافت. شکست مقابل ایران اولین باخت ولزی‌ها در مرحله گروهی جام جهانی بود.

* روزبه چشمی با گلزنی در دقیقه 97:56، دیرترین گل پیروزی‌بخش یک تیم در ادوار مختلف جام را به ثمر رساند، همچنین دیرهنگام‌ترین گل‌های مسابقات در همین جام رقم خورد. گل مهدی طارمی به انگلیس در دقیقه 102:30، گل رامین رضاییان به ولز در دقیقه 100:39 و گل دیوی کلاسن مقابل سنگال در دقیقه 98:18.

* گل چشمی اولین گل خارج از محوطه جریمه جام جهانی 2022 بود که پس از 42 گل مختلف به ثمر رسید و بیشترین انتظار برای گلزنی خارج از محوطه جریمه در ادوار مختلف جام محسوب می‌شد.

* قطر اولین حذف‌شده جام جهانی بود و اولین میزبان مسابقات به‌شمار می‌رود که در هر دو بازی ابتدایی خود شکست خورده است.

* انر والنسیا برای ششمین بازی متوالی (با احتساب دیدارهای جام جهانی 2018) دروازه رقبا را گشود و به رکوردهای اوزه بیو، پائولو روسی و اولگ سالنکو رسید. والنسیا در صورت گلزنی مقابل سنگال در دیدار دور سوم جام جهانی 2022، رکورد جدیدی به نام خود ثبت خواهد کرد.

* تاکنون بازیکنان فنرباغچه بیشترین گل را به ثمر رسانده‌اند که انر والنسیا سه بار و میچی باتشوایی یک بار موفق به گلزنی شده‌اند.

#جام جهاني 2022 قطر
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها