77848
آشوبی: کی‌روش باید از پیله احتیاط خارج شود/ پیشنهادی برای ضربه زدن به ولز
02 آذر 1401 15:45
کارشناس فوتبال کشورمان گفت: کی‌روش باید از پیله احتیاط بیرون بیاید و به ذات فوتبال ایرانی در کنار علایق فنی خودش توجه کند.

روزنامه گل

فرزاد آشوبی در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه برگزاری دومین دیدار جام جهانی 2022، اظهار داشت: کی‌روش چندین سال در کشور ما بوده و هرآنچه می‌توانسته را به این فوتبال داده است. مدل بازی تیم ملی، نتیجه گرایی صرف همراه با فدا کردن جذابیت در هر شرایطی بود. در بعضی مسابقات نمی‌توانیم به این روش و سبک ایراد بگیریم اما تکرار آن نشان دهنده یک بی برنامگی بزرگ در ایده‌های فنی کی‌روش بود. به هرحال او روی نیمکت تیم ملی حضور پیدا کرد. بر اساس لیست ارائه شده و کنار گذاشتن چند بازیکن که عملکرد خیلی خوبی از خودشان نشان داده بودند، کاملا واضح بود قرار است ما مجددا فوتبالی را ارائه کنیم که در آن همه چیز فقط فدای باز نشدن دروازه ما می‌شود.

به یک شرط می‌توانیم از دو بازی بعدی امتیاز بگیریم و صعود کنیم

بازیکن اسبق پرسپولیس با اشاره به تقابل تیم ملی با انگلیس، افزود: دیدیم که یک بازی بی برنامه انجام شد. فلسفه مشخصی برای زمانی که صاحب توپ بودیم وجود نداشت. دو گلی هم که به ثمر رسید روی خلاقیت فردی بازیکن ما و اشتباه فردی مدافع تیم ملی انگلیس بود. البته این هم بخشی از بازی است اما شکل کلی فوتبال، دورنمایی از تمایل و باور برای نتیجه گیری مقابل انگلیس را به ما نشان نداد. با اینحال امیدوارم در دو بازی آینده نتیجه خوبی بگیریم.

آشوبی تصریح کرد: آنچه که از بازی ولز و آمریکا دیدیم، هر دو تیم در دسترس بچه‌های ما هستند. این شانس و احتمال را کاملا داریم که مقابل هر دو تیم نتایج را به شکلی رقم بزنیم که از گروه صعود کنیم. چون واقعا ولز و آمریکا سطح بالایی از خودشان نشان ندادند. البته این مساله به این بر می‌گردد که کی‌روش از پیله احتیاط بیش از حد و غیر منطقی بیرون بیاید. به فلسفه و ذات فوتبال ایرانی در کنار علایق فنی خودش توجه کند. بازیکنان حس بهتر و آزادی عمل بیشتری داشته باشند. در این صورت می‌توانیم انتظار موفقیت را در دو بازی بعدی داشته باشیم.

کارشناس فوتبال در مورد شرایط فنی تیم ولز، عنوان کرد: کیفیت این تیم در ارسال‌ها و زمانی است که توپ ارتفاع بیشتری دارد. این تیم مدافعین کناری سرعتی و رونده‌ای دارد اما از نظر سنی مقداری بالا نشان داد. ضمن اینکه خیلی سرعتی بازی نمی‌کند و برعکس روی سرعت بسیار آسیب پذیر است. این فاکتورهایی است که ما می‌توانیم برای بازی دوم مدنظر داشته باشیم.

مزیت بازی کردن همزمان طارمی و آزمون

هافبک اسبق استقلال گفت: با بازی کردن همزمان مهدی طارمی و سردار آزمون، می‌توانیم هم روی ضربات بلند و هم فرارهای سریع این دو مهاجم به فضاهای پشت خط دفاعی ولز، حساب کنیم. در کل نقاط خیلی خاص و ویژه‌ای در بازی ولز و آمریکا ندیدم. آن پنالتی صرفا روی بی تجربگی و خامی مدافع آمریکا نصیب ولز شد اما به هرحال گرت بیل بازیکن با تجربه‌ای است و می‌تواند همیشه برای دروازه تیم‌های مقابل خطر ساز شود.

وی افزود: امیدوارم کی‌روش در این فاصله تغییر کند. اصلا این بحث‌های اخیر را قبول ندارم. کی‌روش باید روی کار و وظیفه‌اش تمرکز کند. او باید خوشحال باشد که ایران به او مجددا اعتماد و شانس حضور در جام جهانی را برایش فراهم کرده است. به هرحال امیدوارم به لطف خدا اتفاق خوبی در این بازی بیفتد.

#فرزاد آشوبی #تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها