77798
ساوتگیت: نباید دو گل می‌خوردیم/ ایران آنقدر مغرور هست که در بازی‌های بعدی نتیجه بگیرد
30 آبان 1401 21:07
سرمربی انگلیس بعد از شکست ایران گفت: نباید دو گل در این بازی مقابل ایران دریافت می کردیم.

روزنامه گل

تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی خود در جام جهانی 2022 امشب مقابل انگلیس قرار گرفت ولی شروع بدی داشت و با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد.

ساوتگیت سرمربی انگلیس بعد از این برد گفت: به خاطر پیروزی با این اختلاف من در پایان بازی کمی ناراحت شدم(به خاطر دوگلی که دریافت کردیم). برای این طور بازی کردن باید واقعا خوشحال باشیم. آماده به نظر می رسیدیم. بازیکنان واقعاً عملکرد خوبی داشتند.

وی افزود: حرکت ما واقعاً خوب بود. من باید واقعا خوشحال باشم اما در این مرحله از بازی نباید دو گل دریافت کنیم. ما باید در بازی مقابل آمریکا درست عمل کنیم. این یک شروع عالی است، اما ما باید بهتر از این ها باشیم.

سرمربی انگلیس ادامه داد: ما تمرکز خود را از دست دادیم و وقتی با سرعت پایین‌تری بازی می‌کنیم، به اندازه کافی موثر نیستیم. زمان اضافه شده به بازی در دو نیمه ، 24 دقیقه، زمان زیادی برای تمرکز است. مهاجمان ما یک تهدید برای ایران بودند و دفاع در کنترل ما بود.

ساوتگیت افزود: حرکت ویلسون را در گل آخر خیلی دوست داشتم. او می توانست خودخواه باشد اما تیم را در اولویت قرار داد. باید بیشتر هیجان زده باشم! اما من باید تیم را در مسیر درست نگه دارم و باید بهتر باشیم.

سرمربی تیم ملی انگلیس درباره اینکه آیا انگلیس همچون ۱۹۶۶ می‌تواند این بار در قطر موفق شود گفت: ما بسیار خوشحالیم که بازی را اینگونه آغاز کنیم. بازی خیلی مهمی بود. ما الان با تمام وجود برای بازی با آمریکا آماده شویم. در نیمه دوم بازی مدام کش می‌آمد. ما باید خودمان را آماده کنیم تا حتی بهتر از این باشیم.

وی درباره اینکه آیا ایران می‌تواند به مسابقات بازگردد یا خیر، خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم شرایط سختی با کارلوس کی‌روش بوده است، چون فقط چهار بازی تدارکاتی در کنار آنها بود؛ البته او قبلا بازیکنان را می شناخت. من فکر می‌کنم این تیم اینقدر مغرور هست که دو بازی آینده را نتیجه بگیرد. من فکر می‌کنم کارلوس کی‌روش اینقدر تجربه دارد که بتواند در دو بازی بعدی تیمش را آماده کند.

سرمربی تیم ملی انگلیس درباره آسیب دیدگی هری کین گفت: فکر می‌کنم حالش خوب است و او مصدومیت بدی ندارد. ما او را از زمین خارج کردیم، چون احساس کردیم باید تعویض شود.

وی درباره بستن بازوبند خارج از عرف فیفا روی بازوی هری‌کین گفت: این موضوعی نیست که به من یا تیم فقط مرتبط شود. این موضوعی است که چند کشور دیگر هم درگیرش بوده‌اند‌. مردم می‌دانند موضع ما چیست. اگر بتوانیم تفاوت ایجاد کنیم مطمئنا این کار را می‌کنیم، اما نمی‌دانیم چقدر تاثیر می‌توانیم بگذاریم.

ساوتگیت گفت: یک هفته با بازیکنان صحبت کردیم. ما باید تیم را برای بازی ترکیبی جلو می‌بردیم. نقطه شروع خوبی بود و باید تلاش کنیم تا بهترین خودمان تا پایان رقابت‌ها باشیم.

#تیم ملی انگلیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها