77488
هشدار ساوت‌گیت به شاگردانش برای دوری از «فضای ناامن» شبکه‌های اجتماعی
21 آبان 1401 13:39
سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس به شاگردانش برای دوری از فضای نا امن شبکه‌های اجتماعی هشدار داد.

روزنامه گل

سرمربی تیم ملی انگلیس در آستانه برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ از شاگردانش خواسته درباره استفاده از شبکه‌های اجتماعی بازبینی کنند و مطمئن شوند این شبکه‌ها تأثیری بر حال و هوای آنها در طول تورنمنت نداشته باشد.

این در حالی است که بازیکنان رنگین‌پوست انگلیس پس از از دست دادن پنالتی‌های خود و شکست سه‌شیرها در برابر ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه ومبلی، هدف حملات نژادپرستانه قرار گرفتند.

«اسکای نیوز» نوشته تیم «گرت ساوت‌گیت» در حال آماده‌شدن برای حضور در قطر است و این در زمانی است که تردیدهایی در شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً درباره سیاست ملایمت توئیتر در قبال سوءاستفاده‌ها و توهین‌ها از این رسانه پس از خریداری توسط «ایلان ماسک» به وجود آمده است.

ساوت‌گیت به اسکای نیوز گفت: من همیشه به بازیکنان توصیه می‌کنم که از شبکه های اجتماعی به صورت مداوم استفاده نکنند اما به هر حال این جهانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. آن‌ها جوان هستند و جوانان در شبکه‌های اجتماعی زندگی می‌کنند. تا زمانی که از آن به صورت معقول استفاده کنید و نگذارید بر شادی و حال و هوای شما تأثیر بگذارید، خوب است. باید به بزرگترها اجازه بدهید تصمیماتِ از روی بلوغ بگیرند.

ساوت‌گیت که از سال ۲۰۱۵ و قبل از حضور در رأس کادر فنی تیم ملی انگلیس توئیت نکرده است، گفته به این اعتقاد ندارد که شبکه‌های اجتماعی یک «فضای امن» است و از بازیکنانش خواسته توهین‌ها را ریپورت کنند.

با این حال، اولویت تیم ساوت‌گیت تکرار قهرمانی جام جهانی ۱۹۶۶ است. او می‌گوید: من می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که حواسم از کار اصلی‌ام که تلاش برای پیروزی در مسابقات است، پرت نمی‌شود.

انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ با تیم‌های ایران، آمریکا و ولز هم‌گروه است و به‌دنبال تکرار موفقیت جام جهانی ۲۰۱۸ است که در آن یک قدیم فینال راه یافت اما در نهایت به مقام چهارمی بسنده کرد.

#تیم ملی انگلیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها