77486
نامه باشگاه سانتاکلارای پرتغال به باشگاه استقلال: محبی را برگردانید!
21 آبان 1401 13:10
باشگاه سانتاکلارای پرتغال در نامه‌ای به باشگاه استقلال اخطار داد که محمد محبی باید طبق قرارداد به این تیم بازگردد.

روزنامه گل

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در یک ماه اخیر پرداخت پول انتقال محمد محبی از سانتاکلارای پرتغال بود که ظاهراً هنوز 230 هزار یورو از اقساط این انتقال به حساب باشگاه پرتغالی واریز نشده است.

مدیرعامل استقلال در تاریخ 11 آبان که مصادف با بازی سوپرجام بود در این باره گفته بود: «بیشترین نگرانی‌‌ام برای محمد محبی است، چون امروز روز آخر است. من چهار پنج روز بیشتر وقت نداشتم و می‌دانید که تحریم هستیم و پول نمی‌رسد. من از 10 جا این پول را برای باشگاه‌شان ارسال کردم تا به حساب بنشیند. 230 هزار یورو باید به حساب باشگاه می‌فرستادیم. مشکل پول نبود، مشکل انتقال پول بود، چون باشگاه پرتغالی گفت پول نقد دریافت نمی‌کند. تا الان 100 هزار یورو به حساب باشگاه پرتغالی نشسته است و منتظریم باقی پول هم در حساب این باشگاه بنشیند».

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که باشگاه سانتاکلارا تنها 90 هزار از پول انتقال داده شده توسط باشگاه استقلال را تأیید کرده و مابقی را تأیید نکرده است. در این زمینه، چند روز پیش باشگاه پرتغالی در نامه‌ای به استقلال اخطار داده که به دلیل عدم پرداخت مطالبات آنها، طبق قرارداد محبی باید به سانتاکلارا برگردد. مسئولان استقلال در نامه‌ای به فیفا اعلام کرده‌اند به دلیل تحریم نتوانستند پول را انتقال بدهند و به همین دلیل از طریق صرافی پول‌ها را ارسال کردند، اما چندین بار پول‌ها برگشت خورد. مسئولان استقلال در تازه‌ترین اقدام، پول‌ها را به صورتی دیگر انتقال داده‌اند که برگشت نخورده، اما تأیید هم نشده است.

نکته عجیب این قرارداد که باعث دردسر بزرگی برای استقلال شده، لحاظ نشدن مسائل حقوقی است، به طوری که در قرارداد قید نشده است که اگر پول به هر دلیلی به حساب باشگاه سانتاکلارا واریز نشد، به صورت نقدی پرداخت شود. موضوع دوم، قید بازگشت بازیکن به دلیل پرداخت نشدن مطالبات است.

#محمد محبی #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها