76525
بیانی: فتح‌الله‌زاده می‌داند شرایط استقلال تغییر کرده است/ تیمِ ساپینتو مانند یک مدعی بازی نمی‌کند
25 مهر 1401 16:06
کاپیتان پیشین استقلال، فتح‌الله‌زاده را مدیری کاربلد دانست و در عین حال تأکید کرد، او کار سختی در بازگشت دوباره به این باشگاه دارد.

روزنامه گل

شاهین بیانی درباره تغییرات مدیریتی باشگاه استقلال و حضور دوباره فتح‌الله‌زاده به‌عنوان مدیرعامل در این باشگاه اظهار داشت: همه ما به تغییر مدیرعامل در استقلال عادت داریم، اما باید بگویم من دلیل تغییر مدیرعامل استقلال را نمی‌دانم. آجورلو در بیش از یک سالی که در استقلال مشغول به کار بود خیلی خوب کار کرد و به‌عنوان یک مدیر باتجربه استقلال را به قهرمانی هم رساند.

وی ادامه داد: در دوره‌ای که آجورلو مدیرعامل بود، از معدود سال‌هایی بود که استقلال آرامش داشت و همه چیز سر جای خودش قرار داشت. او با تزریق پول به باشگاه، به لحاظ مالی مشکلی نداشت و کادر فنی گذشته و فعلی هر خواسته‌ای داشتند، برآورده شد. با این شرایط جای سؤال دارد که چرا مدیری با چنین عملکردی باید تغییر کند و دوباره کار از صفر شروع شود.

«فتح‌الله‌زاده کاربلد است و بالا و پایین استقلال را می‌شناسد.»، بیانی با بیان این جمله افزود: فتح‌الله‌زاده در دوره‌های گذشته عملکرد به نسبت خوبی در استقلال داشته است و هواداران هم او را دوست دارند، اما قطعاً خودش هم می‌داند که شرایط با دوره‌های گذشته حضورش در استقلال خیلی فرق کرده است. در فوتبال امروز پول حرف اول را می‌زند و با این قراردادهای سنگینی که وجود دارد اگر یک مدیرعامل پشتوانه مالی نداشته باشد هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. بنابراین کار برای فتح‌الله‌زاده سخت است و باید خیلی تلاش کند تا آرامش استقلال به هم نخورد.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در ادامه در مورد پیروزی یک بر صفر آبی‌پوشان مقابل ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: من پیش از این همه گفته‌ام که استقلال در این فصل هنوز مانند یک تیم قهرمان و حتی مدعی قهرمانی بازی نکرده است. بازی با ذوب‌آهن هم شرایط خاص خودش را داشت و تا لحظات آخر با نتیجه تساوی دنبال می‌شد که با اشتباه حریف به سود آبی‌پوشان تمام و سه امتیازی مهم نصیب استقلال شد تا دوباره به صدر جدول برسد.

وی در پایان تصریح کرد: سال گذشته استقلال با فرهاد مجیدی تیم باثبات‌تری بود و در پایان فصل هم بدون شکست قهرمان شد، اما در این فصل ساپینتو هنوز تیم و بازیکنانش را نشناخته است. من فکر می‌کردم که تا هفته پنجم یا ششم یک شناخت نسبی نسبت به تیمش پیدا می‌کند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. استقلال به لحاظ بازیکن هیچ کمبودی ندارد، اما برای مثال بازیکنی مثل جلالی روی نیمکت می‌نشیند و وقتی در نیمه دوم به بازی می‌آید شرایط را به کلی تغییر می‌دهد. این نشان می‌دهد ساپینتو هنوز تیمش را نمی‌شناسد.

پیشکسوت باشگاه استقلال همچنین اظهار داشت: من امیدوارم که استقلال در دو هفته پیش رو پیش از جام جهانی امتیاز از دست ندهد تا با روحیه بالا به تعطیلات برود و در این مدت ساپینتو بیشتر زمان داشته باشد تا بازیکنانش را بشناسد و بعد از جام جهانی یک استقلال متفاوت را شاهد باشیم. در این فصل سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان شانس اصلی قهرمانی هستند و شاگردان ساپینتو باید در زمین هم در قواره قهرمانی بوده و بازی کنند.

#شاهین بیانی #پیشکسوت استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها