76389
شکایت فدراسیون فوتبال از حسن عباسی
23 مهر 1401 15:43
فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در واکنش به اظهارات توهین آمیز حسن عباسی علیه اهالی فوتبال اقدام به شکایت از این فرد کرده است.

روزنامه گل

فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات حسن عباسی و توهین و فحاشی او به فوتبالیست‌ها و برخی چهره‌های سرشناس که با اعتراض اهالی فوتبال مواجه شده بود، اقدام به شکایت از این فرد کرده است.

حسن عباسی، فردی است که خود را تحلیلگر مسائل سیاسی معرفی کرده و طی سال گذشته چندین مرتبه در سخنرانی‌های علنی خود اتهام‌هایی را علیه فوتبالیست‌های کشور و برخی چهره‌های سرشناس فوتبال مطرح کرده است.

عباسی اخیرا با اظهاراتی نظیر اینکه سبک زندگی فوتبالیست‌ها مشابه سبک زندگی آمریکایی‌هاست، فوتبالیست‌های ایرانی را به لذت، شهوت و پول‌اندوزی بدون داشتن درد اجتماعی متهم کرده بود. او گفته بود، "چرا به فوتبالیست‌ها ۱۵۰ برابر حقوق کف جامعه حقوق می‌دهید که هار شوند؟".

او در جای دیگری با اشاره به تاریخچه تیم‌های استقلال و پرسپولیس گفته بود «تیم تاج و پرسپولیس که اساس آن‌ها را حکومت پهلوی راه انداخت از اساس آن‌ها آدم دیندار در می‌آید؟»

فدراسیون فوتبال شکایت از حسن عباسی را در حالی رسانه‌ایی کرده که به جزییات طرح این شکایت و مرجع آن هیچ اشاره‌ای نکرده است.

امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در این‌باره گفته است: « با توجه به تداوم انتساب مطالب غیر واقعی از سوی حسن عباسی به چهر‌ه‌های فوتبالی، بخش حقوقی فدراسیون فوتبال از وی به مراجع قضایی شکایت کرد.»
این اولین واکنش حقوقی فدراسیون مهدی تاج به اتفاقات و مسائلی است که در حواشی حوزه فوتبال رخ داده است.
آخرین صحبت‌های حسن عباسی که یک سخنران و فردی شناخته شده در فضای سیاسی است به صورت زنده پوشش تلویزیونی داشت و او که چندین بار فوتبالیست‌ها را متهم به اتزاق از بودجه عمومی و عدم همراهی با مردم کرده بود، اینبار بحث خانواده‌های ایشان را هم به میان کشید. این اظهارات با واکنش تند بسیاری از فوتبالیست‌ها و مربیان مواجه شد که پرسروصداترین آنها مصاحبه سروش رفیعی در پایان بازی پرسپولیس و تراکتور بود. همچنین یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس در صحبت‌هایی تند خطاب به عباسی کلماتی را به کار برد که کمتر از وی به‌خاطر داریم.
عباسی مدیر اندیشکده یقین است و یک چهره جنجالی در عرصه سیاسی به شمار می‌رود.

#فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها