76313
دلایل قهرمان نشدن فوتسال ایران از زبان سرمربی سابق/ شمس: جوانگرایی مطلق در تیم‌ملی انجام نشده است
22 مهر 1401 13:18
سرمربی سابق تیم ملی با تمجید از عملکرد بازیکنان تیم ملی، دلایل قهرمان نشدن ایران در آسیا را هم برشمرد.

روزنامه گل

حسین شمس در مورد حضور خود به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی مسابقات در بازی‌های فوتسال جام ملت‌های آسیا در کویت اظهار داشت: در ابتدا جا دارد از مسئولین فدراسیون فوتبال و سایر مسئولین کویت برای میزبانی خوبشان در این مسابقات تشکر کنم. سالن بازی، هتل و همه چیز در این مسابقات عالی بود.

وی افزود: فقط چند مشکل وجود داشت که مربوط به داوری بازی‌ها بود و نبود VAR در این مسابقات احساس می‌شد. در تورنمت تایلند VAR بود اما هنوز برای فوتسال آسیا FIFA الزامی نکرده و احتمال دارد برای آینده از آن استفاده شود.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال در مورد عملکرد تیم ملی در این مسابقات گفت: عملکرد ایران در این مسابقات عالی بود و همانطور که دیدید تا قبل از فینال همه تیم‌ها را گلباران کردیم. متاسفانه در فینال گرفتار دروازبان ژاپن و همچنین شانس این تیم شدیم و به جرات می‌توان گفت ناجی ژاپن در این مسابقات دروازبان برزیلی این تیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: تیم ما حدودا 10 موقعیت گلزنی در فینال داشت که همه توسط دروازبان ژاپن مهار شد یا به تیر دروازه برخورد کرد. واقعا بازیکنان تیم ما عالی بودند و اگر اشتباه دیوار دفاعی در گل دوم و گل بخودی سوم انجام نمی‌شد شاید حالا نتیجه طور دیگری رقم می‌خورد. حضور تماشاگران ایرانی زبانزد همه بود، در بازی با کویت و همچنین بازی فینال با ژاپن سالن تکمیل و فکر می‌کردید که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی هستیم، واقعا تماشاگران ایرانی سنگ تمام گذاشتند. اگر قهرمان می شدیم همه خوشحال می رفتند که متاسفانه بازی را به ژاپن واگزار کردیم و ناراحت‌مان کرد.

مدرس و کارشناس AFC گفت: همانطور که گفتم بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند و سطح فوتسال بعضی از بازیکنان ما مثل طیبی، اولاد قباد و عباسی که در اسپانیا بازی می‌کند از آسیا بالاتر است. دیدید که کاپ بهترین گلزن آسیا، بهترین بازیکن و.... به ملی پوشان ما رسید. در مسابقات همه تماشاگران به دنبال شمار 8 ما اولاد قباد بودند یا سالار آقاپور که همه را در سالن به وجد آورده بود، اگر این بازیکن در جام جهانی بازی می‌کرد قطعا یکی از بهترین‌ها بود.

وی ادامه داد: ژاپن در این مسابقات عملکرد خوبی نداشت، ریس کمیته فوتسال ژاپن می‌گفت بعد از باخت 2 بر یک مقابل عربستان همان شب 4 نفر به کادر فنی تیم اضافه شد، 2 روانشناس و 2 آنالیزور. آنها از صبح تا شب روی بازیکنان کار می‌کردند. به خصوص روانشناس این تیم. ژاپنی‌ها به سختی توانستند تیم محمد هاشم زاده در اندوزی را شکست دهند. اگر حرکت جوانمردانه بازیکنان این تیم نبود و از طرفی گل ثانیه آخر آنها اگر توسط داور پذیرفته می‌شد معلوم نبود پیروز زمین چه تیمی بود.

وی در پاسخ به سوالی که بعضی از کارشناسان معتقد هستند که جوانگرایی در تیم ملی انجام نشده است گفت: همه نظرات کارشناسان محترم و دلسوزانه و قابل احترام است و همه برای کمک به تیم ملی نظر خود را گفتند. جوانگرایی در تیم ملی انجام شده و نفرات عوض شده بودند اما جوانگرایی مطلق انجام نشده است و طبق آمار میانگین سنی تیم که ۲۷.۹ است، همچنان بالاست که سرمربی تیم ملی باید تلاش کند که این میانگین سنی پایین بیاید.

شمس در ادامه گفت: مهدی تاج ریاست کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا از نزدیک شاهد مسابقات بود و حضور هوادران ایرانی را از نزدیک دیدند که چقدر به تیم ملی کشورشان علاقه دارند. تاج اهمیت بازی‌های آسیایی را از نزدیک دید و امیدوارم وی نگاه ویژه‌ای به فوتسال داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از کارهای خوب فدراسیون و کمیته فوتسال این بود که بعد از هر بازی پاداش ملی پوشان پرداخت می‌شد و به همین دلیل جای تقدیر تشکر از اصولی ریاست کمیته فوتسال دارد.

#تیم ملی فوتسال مردان ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها