هنوز در مورد دربی سال گذشته حرف دارم
76259
گل‌محمدی: با کی‌روش صحبت کردم، نیاز باشد به اردو هم می‌روم
20 مهر 1401 15:43
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در مورد شرایط ملی پوشان با کی روش صحبت کردم و اگر نیاز باشد و بخواهند به اردو هم می‌روم.

روزنامه گل

یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: بازی خیلی مهم و حساسی را در پیش داریم. مقابل تیمی بازی داریم که از نظر فوتبالی و نتیجه گیری عملکرد خوبی داشته است.

*مس تیم قابل احترامی است

وی افزود: آن‌ها فوتبال رو به جلویی دارند و از عقب بازی سازی می‌کنند. دوست دارند فوتبال بازی کنند. تیم قابل احترامی هستند. برای محمد ربیعی و بازیکنانش احترام زیادی قائل هستیم ولی سه امتیاز این بازی خانگی با توجه به شرایط جدول برای ما خیلی حساس و مهم است.

*دو، سه مصدوم داریم

سرمربی پرسپولیس گفت: باید روی وظایف‌مان و بحث‌های فنی تمرکز داشته باشیم تا بتوانیم بازی خوبی انجام بدهیم. تا الان تمرینات خوبی داشتیم. ملی پوشان دیر به ما اضافه شدند ولی سعی کردیم با تمرینی که دیروز داشتیم، حداقل هماهنگی را ایجاد کنیم. متاسفانه دو سه مصدوم داریم ولی شرایط کلی تیم خوب و آماده انجام یک بازی خوب هستیم.

* شرایط برای انجام مسابقه با تراکتور طبیعی نبود

گل‌محمدی در مورد اینکه گفته می‌شود لوکادیا به خوبی توسط هافبک‌ها تغذیه نمی‌شود، عنوان کرد: مقابل تراکتور اتفاقاتی افتاد که فکر نمی‌کنم اینجا جای صحبت در این مورد باشد. اتفاقات قبل، بین دو نیمه و بعد از بازی، بازی خاصی بود. واقعا شرایط برای انجام مسابقه طبیعی نبود.

* لوکادیا جا دارد بهتر شود

وی افزود: بازی با سپاهان هم موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتیم. فکر می‌کنم مقداری تحت تاثیر بازی تراکتور بودیم ولی بازی خوبی مقابل سپاهان انجام دادیم. لوکادیا هم بازی خوبی انجام داد اما جا دارد که بازهم بهتر شود. با توجه به وقفه لیگ و تطیلی یک ماهه و نبود ملی پوشان، ناهماهنگی زیادی بین اعضای تیم به وجود آمد. اتفاقات بازی تراکتور هم بود.

گل‌محمدی تصریح کرد: ولی فکر می‌کنم فردا می‌توانیم بازی روان‌تری و رو به جلویی را انجام بدهیم. تمرکز خوبی روی تمرینات داشتیم و برای بازی فردا هم تمرکز خوبی ان‌شاالله خواهیم داشت.

* با کی‌روش صحبت کردم/ نیاز باشد به اردوی تیم ملی هم می‌روم

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه ملی پوشان سه روز در هفته در اختیار تیم ملی هستند وساپینتو اعلام کرده بهتر است این اتفاق 2 روز در هفته بیفتد، گفت: اگر بازی‌های یک هفته‌ای باشد، با 3 روز مشکلی نداریم. هفته قبل 6 روزه بود و بازیکنان ما 3 روز در اختیار تیم ملی بودند ولی همین یک هفته اینطور بود. در هفته‌های بعد با توجه به اینکه 7 روز است من مشکلی ندارم برای اینکه بازیکنان ما را سه روز در اختیار داشته باشند.

وی افزود: دوست داریم تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد. هماهنگی بیشتری ایجاد شود و بیشتر با هم باشند. کی‌روش خیلی دیر به تیم ملی ما رسید. زمان بیشتری احتیاج است که برای جام جهانی آماده شوند. سعی می کنیم کمک کنیم و هرکاری از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم.

گل محمدی در مورد اینکه ساپینتو در محل تمرین تیم ملی حاضر شد و آیا او نیز چنین برنامه‌ای دارد، گفت: من تلفنی با کی روش صحبت کردم. اگر لازم باشد مشکلی با این مساله ندارم. اگر قرار باشد هماهنگی به وجود بیاید و بخواهند، می‌روم. مشکلی نیست.

*دیاباته شاید فردا در لیست باشد

وی در مورد وضعیت دیاباته عنوان کرد: دیروز اولین تمرینش با ما بود. خداراشکر شرایطش بد نبود. شاید فردا در لیست ما باشد. تمرین امروزش را هم باید ببینیم تا وضعیتش مشخص شود.

* شرایط زمین تهرانسر هنوز مساعد نیست

گل محمدی در خصوص اجاره زمین تهرانسر برای تمرین پرسپولیس، اظهار داشت: هنوز قرارداد بسته نشده اما امروز گفتند می‌توانید در آنجا تمرین کنید. به نظرم شرایط زمین هنوز مساعد نیست. باید چمن را کوتاه می‌کردند. دیشب بازدید داشتیم و زیاد مناسب نبود. باید یکی دو جلسه برویم و ببینیم وضعیت چمنش چگونه است.

وی افزود: واقعا در این دو سه ماه خیلی اذیت شدیم. هفته‌های اخیر شرایط در شهید کاظمی خیلی سخت بود. باید زمین دیگری داشته باشیم که بتوانیم تمرین کنیم. شرایط سهت است اما امیدواریم این مشکل هرچه زودتر برطرف شود. قرارداد ما در تهرانسر ظاهرا هفته‌ای دو روز است ولی اول باید شرایط زمین را ببینیم.

* هنوز هم در مورد دربی سال گذشته حرف دارم

وی در خصوص اینکه بعد از بازی استقلال و فولاد گفته شد که برای حریفان به راحتی پنالتی گرفته می‌شود اما پنالتی‌های ما را نمی‌گیرند، عنوان کرد: در این دو سه سال مشکلاتی در بحث داوری وجود داشته است. کمیته داوران فشارهای زیادی را دیده چون انتظار بیشتری در بحث داوری وجود دارد. خیلی دوست ندارم در مورد داوری صحبت کنم. اتفاقی هم که سال قبل در دربی افتاد و آن حرکت را انجام دادم؛ همیشه روی آن بازی حرف دارم. امیدوارم روزی با داوران آن بازی و کارشناسان داوری فیلم بازی را ببینیم. هنوز که هوز است در مورد آن بازی خیلی حرف دارم. امسال هم داوران با توجه به جوانگرایی که صورت گرفته، شرایط داوری را بهتر از سال‌های گذشته می‌بینم. احساسم این است که باتجربه تر شده اند و تمرکز بیشتری روی کارشان دارند.

* داوران در خیلی از بازی‌ها هدست هم ندارند چه برسد به VAR

گل‌محمدی گفت: ممکن است در بعضی بازی‌ها مشکلاتی باشد اما بخشی از آن طبیعی است. جامعه داوری ما می‌تواند بهتر از این هم باشد به شرط اینکه امکانات را هم در اختیارشان بگذاریم. در خیلی از بازی‌ها حتی هدست هم ندارند چه برسد به VAR. آنها هم با کمترین امکانات شرایط سختی را دارند. شرایطشان را درک می‌کنم اما با این حال جا دارد که بهتر شوند. اگر تمرکز بیشتری روی کارشان داشته باشند این اتفاق می‌افتد. امیداریم هر هفته بهتر شوند.

* کیفیت لیگ نسبت به سال قبل خیلی بهتر شده است

وی در خصوص شرایط کلی لیگ، گفت: توزیع بازیکن در تیم‌هایی که مدعی قهرمانی هستند خوب بوده، ضمن اینکه بازیکنان خارجی هم به تیم‌هایشان کمک می کنند. خارجی‌های خوبی به تیم‌ها اضافه شده و کیفیت لیگ نسبت به سال قبل خیلی بهتر شده است. هم مربیان و هم بازیکنان خارجی خوبی آمده‌اند. این مساله رقابت را نزدیک کرده و تا آخرین هفته لیگ این رقابت ادامه خواهد داشت. امسال لیگ خیلی سختی را در پیش داریم. همه مدعیان سال سختی را در پیش دارند. هر تیمی هم که کمترین مشکلات، بیشترین تمرکز و امکانات خوب داشته باشد می‌تواند به قهرمانی برسد.

#یحیی گل محمدی #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها