76195
کریمی: با اعصاب هواداران استقلال بازی می‌کنند/ افشاریان می‌تواند کار حقوقی انجام دهد؟
19 مهر 1401 15:48
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: با اعصاب و روان هواداران بازی می‌کنند، شاید نمی‌خواهند این تیم بالای جدول باشد.

روزنامه گل

حجت کریمی در مورد رای صادر شده در خصوص پرونده ریکاردو ساپینتو در کمیته انضباطی، اظهار داشت: جریمه نقدی در رای صادر شده مبلغ زیادی است. مگر چه اتفاقی افتاده است؟ اگر تصادفی اتفاق بیفتد و خدای ناکرده اتفاقی برای فردی بیفتد دیه او انقدر نمی‌شود. ما به این مبلغ اعتراض داریم و قرار است باشگاه اعتراض خودش را اعلام کند.

شاید نمی‌خواهند استقلال بالای جدول باشد

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با اشاره به داوری دیدار هفته هشتم مقابل فولاد، عنوان کرد: این هفته واقعا در حق استقلال بی انصافی و اجحاف شد. خودم در ورزشگاه بودم و عملکرد تیم را از نزدیک دیدم. موقعیت‌های خیلی خوب و زیادی داشتیم که به هرحال تبدیل به گل نشد اما گذشته از این به نظر می‌رسد داوری‌ها به گونه‌ای است که استقلال روند صعودی نداشته باشد. چند کارشناس داوری هم خطای پنالتی بازیکن فولاد را تایید کردند. متاسفانه با اعصاب و روان هواداران بازی می‌کنند. شاید نمی‌خواهند استقلال بالای جدول باشد و شاید هم مثل قدیم داور خوب ندارند.

ناداوری‌ها مانع کار استقلال است

وی افزود: با این وضعیت سخت اقتصادی، هزینه زیادی برای آماده سازی یک تیم می‌شود تا بتواند برای یک مسابقه به زمین برود و وقتی بدون نتیجه از زمین خارج می‌شود، همه این هزینه‌ها از دست رفته است. از طرفی سرمربی ما را محروم می‌کنند. در این بازی هم داور به خسرو حیدری و کمک سایپنتو کارت داد. این‌ها چه معنی دارد؟ استقلال عملکرد خوبی داشته و روندش رو به رشد بوده اما ناداوری‌ها مانع کارش می‌شود.

رئیس کمیته داوران می‌تواند کار حقوقی انجام بدهد؟

کریمی در خصوص اظهارات خداداد افشاریان مبنی بر اینکه فرشید سمیعی (معاون حقوقی باشگاه استقلال) 90دقیقه فوتبال ندیده و مستاجر فوتبال است، گفت: متاسفانه ادبیات افشاریان خوب نبود. کار هرکسی مشخص است. کار فرشید سمیعی هم حقوقی است. نباید فوتبال بازی کند. مثل اینکه بگوییم افشاریان بیاید کار حقوقی انجام بدهد. او که نمی‌تواند کار حقوقی انجام بدهد. باید به کار داوری بپردازد. سمیعی هم باید پیگیر این مسائل باشد.

وی افزود: من به عنوان یک مدیر باشگاه وظیفه مدیریت دارم، قرار نیست بازیکن تیم باشم یا درون دروازه‌ بایستم! واحد فنی کار خودش را انجام می‌دهد و واحد حقوقی هم کار خودش را، قرار است یک مجموعه و سازمان کار کند. هر کسی در حوزه خودش کار می‌کند. متاسفانه صحبت ناشیانه‌ای بود. واقعا متاسفم چنین اشخاصی را در چنین قسمت‌هایی قرارداده‌ایم و آن‌ها برای تیم‌ها با هواداران پرشمارشان تصمیم می‌گیرند. الان که تماشاگران در استادیوم‌ها حضور ندارند مشخص می‌شود که سرمایه اصلی هر باشگاهی هستند و باید قدرشان را بدانیم. در این شرایط انگار تیم‌ها در کوچه بازی دوستانه انجام می‌دهند اما متاسفانه به راحتی با احساسات هواداران خیلی بازی می‌کنند.

ذوب‌آهن به جای فرار رو به جلو، به بازی جوانمردانه فکر کند

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد صحبت‌های چند روز اخیر اعضای تیم ذوب آهن و ابراز نگرانی از داوری بازی این هفته، عنوان کرد: این حرف‌ها فرار رو به جلو است. باید ببینیم تیم داوری در روز مسابقه و در زمین چه عملکردی دارد. ذوب آهن باید به فکر بازی جوانمردانه در زمین باشد. ما از حقمان دفاع می‌کنیم و نباید در این مورد شایعه و شبهه بسازند.

کریمی در خصوص وضعیت مالی استقلال و نگرانی هایی که پیرامون پرونده استراماچونی وجود دارد، گفت: در کل هیچ باشگاهی وضعیت مالی خوبی ندارد اما مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه همیشه در حال تلاش و پیگیری است تا مشکلات مالی باشگاه رفع شود و بتوانیم مشکلاتی که از قدیم مانده مانند همین پرونده استراماچونی را برطرف کنیم. واحد حقوقی و مدیریت باشگاه پیگیر پرداخت مطالبات استراماچونی است و ان‌شاالله این نگرانی نیز رفع خواهد شد.

#استقلال #باشگاه استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها