75898
دلخانی: در بلگراد خیلی حسرت خوردم/ باید یک سال کامل را از دست می‌دادم!
11 مهر 1401 12:07
قهرمان کشتی فرنگی جهان در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد، زودتر از زمانی که پزشک جراحش گفته بود، آماده بازگشت به میادین خواهد شد.

روزنامه گل

میثم دلخانی که تیم ملی فرنگی را در سفر به بلگراد همراهی کرد و با وجود مصدومیت در کنار ملی‌پوشان بود، در واکنش به اینکه گفته می‌شود تیم فرنگی با مشکل بدنی و ناآمادگی مواجه بود، اظهار داشت: به نظر من بچه‌های ما مشکل بدنی نداشتند. برخی رسانه‌ها این را گفتند، ولی من اصلاً قبول ندارم. پویا دادمرز که مشکل بدنی نداشت یا مهدی محسن‌نژاد که کشتی برده را باخت. علیرضا نجاتی هم از نظر بدنی کم نیاورد. محمدرضا گرایی نیز همین‌طور. فقط محمدرضا مختاری وزن کم کرده بود و بدنش خالی کرد. پویا بدشانسی آورد. او کشتی‌گیران ازبک و قزاق که سوم پنجمی را با هم کشتی گرفتند، در جام تورلیخانوف برده بود. محسن‌نژاد اگر آن کشتی را می‌برد حتماً روی سکو بود.

وی که پیش از مسابقات جهانی دستش را جراحی کرد، در مورد حسش به مسابقاتی که سال گذشته در آن طلا گرفته و این بار تماشاگرش بود، خاطر نشان کرد: کشتی به کشتی با بچه‌ها کشتی می‌گرفتم. خیلی حسرت خوردم.

این کشتی‌گیر شیرازی در مورد وضعیت دستش، تصریح کرد: تازه تمرین سبک را شروع کردم. تمرینات سبک را در باشگاه خودمان همراه با کشتی‌گیران رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان انجام می‌دهم.

دلخانی در مورد اینکه آیا به جام جهانی آذربایجان خواهد رسید یا نه، گفت: به جام جهانی نمی‌رسم. با دکتر که صحبت کردم، تا دی ماه اجازه مسابقه نداده است ولی باز بستگی به شرایط خودم دارد که چقدر دوره نقاهتم طول می‌کشد. من از بلگراد که برگشتم تمریناتم را شروع کردم. دست عضو خیلی مهمی در کشتی فرنگی است و باید احتیاط کنم. در ابتدا که با پزشکم صحبت می‌کردم پیش‌بینی‌اش این بود که شش ماه از ورزش دور باشم و بعد شش ماه طول بکشد که به شرایط مسابقه برگردم، یعنی در واقع باید یک سال کامل را از دست می‎‌دادم، ولی من چون در اردوها بودم، تقریباً زمان بازگشتم نصف شد.

وی ادامه داد: سر سه ماه به ورزش برگشتم و امیدوارم که سه ماه بعد هم به تمرینات کشتی برگردم، یعنی خیلی زودتر از تایمی که دکتر جراحم گفته بود.

قهرمان وزن 63 کیلوگرم جهان در سال 2021 در مورد خداحافظی محمد بنا از تیم ملی یادآور شد: او معمار کشتی فرنگی ایران است، کسی که به کشتی فرنگی اعتبار و عزت بخشید و ما هم سرباز این وطن هستیم و هر چیزی که فدراسیون تصمیم گرفت به آن احترام خواهیم گذاشت. حسن رنگرز هم دومین مدال طلای کشتی فرنگی ایران را به دست آورده است. با او در تیم‌های بیمه رازی و ایران مال کار کردم. او بسیار مربی خوبی است.

دلخانی راجع به اینکه در بازگشت دوباره به مسابقات قصد تغییر وزن و حضور در یک وزن المپیکی را دارد، گفت: من این روزها فقط به بازگشت فکر می‌کنم و تمرکزم روی این موضوع است که بتوانم بازگشت خوبی داشته باشم. اینکه در چه وزنی باشم باید بعد از بهبودی و بازگشتم این موضوع را سبک و سنگین کنم که در چه وضعیتی هستم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها