75891
تیم اعزامی به جام‌جهانی آذربایجان چگونه انتخاب می‌شود؟
11 مهر 1401 11:52
تیم ملی کشتی فرنگی بعد از مسابقات جهانی بلگراد در فاصله‌ای بسیار کوتاه دو رویداد نسبتاً مهم را در پیش خواهد داشت.

روزنامه گل

مسابقات کشتی زیر 23 سال جهان و جام‌جهانی 2022 در فاصله‌ای کوتاه از هم در ماه جاری و ماه آینده در اسپانیا و آذربایجان برگزار خواهد شد.

نفرات اعزامی به مسابقات کشتی فرنگی امیدهای جهان که مشخص شده‌اند و در بین آنها علاوه بر چند ملی‌پوش موفق تیم ملی جوانان، نام پویا دادمرز و محمدرضا مختاری ملی‌پوشان دو وزن 55 و 72 کیلوگرم ایران در مسابقات جهانی بلگراد به همراه علی‌اکبر یوسفی قهرمان سنگین‌وزن جهان در سال 2021 دیده می‌شود. بنابراین این 3 کشتی‌گیر در تیم اعزامی به جام‌جهانی حضور نخواهند داشت.

پیش از این سرمربی جدید تیم ملی تکلیف مدال‌آوران ایران در جهانی صربستان را هم مشخص کرده و گفته بود که آنهایی به جام‌جهانی اعزام نخواهند شد.

به این ترتیب محمدرضا گرایی در 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در 97 و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم به طور قطع در ترکیب تیم اعزامی به آذربایجان قرار ندارند. حسن رنگرز تأکید کرده که برای مسابقات جهانی نظرش بیشتر روی جوان‌هاست و به نظر می‌رسد علاوه بر مدال‌آوران، از ملی‌پوشان مسابقات جهانی بلگراد کمترین استفاده در تیم اعزامی به جام‌جهانی شود.

با آغاز اردوی تیم جام‌جهانی، از بین نفرات حاضر در اردو و براساس میزان آمادگی آنها و نتایج قبلی فرنگی‌کارانی که قرار است تیم ملی را در مسابقات آذربایجان همراهی کنند، انتخاب خواهد شد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها