75601
تنور بسکتبال ایران داغ می‌شود/ آغاز لیگ برتر از فردا
06 مهر 1401 12:51
لیگ برتر بسکتبال ایران از فردا (پنج‌شنبه)،  آغاز می‌شود.  

روزنامه گل

لیگ برتر بسکتبال برخلاف برخی صبحت ها بدون تعویق از فردا با حضور 12 تیم آغاز می شود.رقابت هایی که به نظر می رسد کماکان چالش های قبلی خود را دارد. مواردی چون رفت و آمد غیر اصولی تیم‌ها به لیگ برتر، تجمع بازیکنان ملی‌پوش در تیم‌های خاص، عدم درآمدزایی لیگ برتر، تغییر متعدد برنامه برگزاری مسابقات و ... همگی از جمله مواردی هستند.ضمن اینکه برخی بازیکنان تا دقایق آخر قرارداد نبسته بودند و درباره ورودی تیم ها هم نصرت الله جعفریان رییس سازمان لیگ می گوید که تا حدودی پرداخت شده است !

همچنین جعفریان پیش از این اعلام کرده بود که همه تیم‌های سوپر لیگ برای شرکت در مسابقات، باید مواردی مانند تسویه بدهی‌های قبلی با فدراسیون و بازیکنان را رعایت کنند، در غیر این صورت امکان ورود به لیگ را نخواهند داشت؛ موضوعی که به نظر می‌رسد باز هم کاملا رعایت نشده تا تعداد تیم‌ها در لیگ کاهش پیدا نکند.

اما رقابت ها با حضور آویژه صنعت پارسا،‌ ذوب آهن اصفهان،‌ صنایع هرمزگان، صنعت مس رفسنجان، صنعت مس کرمان، رعد پدافند هوایی، مهرام، پالایش نفت آبادان، توفارقان آذرشهر، نبوغ اراک، کاله مازندران و شهرداری گرگان از فردا پنجشنبه استارت می خورد این در حالی است که بازی گرگان با ذوب آهن دبه درخواست گرگانی ها و موافقت ذوب آهن لغو شد و دلیل آن ناآمادگی گرگانی ها بیان شده است.زمان بعدی دیدار دو فینالیست فصل قبل اعلام نشده است.

در خصوص بازی دیگر میان صنایع هرمزگان با کاله مازندران اما شنیده می شود که این دیدار با خواست شورای تامین استان لغو شده است !

هنوز اعلام نشده که هفته اول لیگ در خصوص حضور تماشاگران چه وضعیتی دارد اما اینکه بازی ها مثل لیگ والیبال بدون تماشاگر باشد، امر بعیدی نیست.

شهرداری گرگان فصل گذشته با حساب سه بر یک ذوب آهنی ها را پشت سر گذاشت و قهرمان شد.آنها برای این فصل هم تدارکات ویژه ای دیدند تا هت تریک قهرمانی داشته باشند.

برنامه هفته اول لیگ برتر بسکتبال

پنجشنبه هفتم مهر-ساعت ۱۶

آویژه مشهد - نبوغ اراک

توفارقان آذرشهر - مس رفسنجان

مس کرمان - نفت آبادان

مهرام تهران - پدافند تهران


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها