75600
میرزازاده:‌ محمد بنا به تیم ملی عزت داد / زندگی را با جوایز قهرمانی می‌گذرانم
06 مهر 1401 12:49
سنگین وزن تیم‌ملی کشتی فرنگی می‌گوید باتوجه به این‌که هنوز شرایط استخدامش در استان خوزستان مهیا نشده، فعلا تنها منبع در آمدی‌اش از طریق جوایز بعد از قهرمانی‌ در مسابقات است.

روزنامه گل

امین میرزازاده اظهارکرد: اکنون در حال ریکاوری بعد از رقابت‌های قهرمانی جهان هستم تا بدنم به شرایط مناسب برسد و بتوانم تمرینات اصلی و فشرده‌ام را در روزهای آینده برای مسابقات پیش‌رو آغاز کنم.

وی درباره کسب مدال نقره در رقابت‌های قهرمانی جهان، گفت: تمام تلاش من این بود که به مدال طلا برسم اما به نقره رسیدم ولی خوشحالم که دست خالی برنگشتم زیرا همین مدال انگیزه‌ای می‌شود که سال آینده تلاشم را بیشتر کنم و به مدال طلا دست پیدا کنم. رقابت‌ها نیز در سطح بالایی برگزار شد و به نظر من سطح مسابقات نسبت به سال گذشته خیلی بالاتر بود و چهار کشتی‌گیری که در جهانی سال گذشته روی سکو رفته بودند، امسال اصلا نتوانستند روی سکو باشند.

این فرنگی‌کار خوزستانی در خصوص این‌که تیم‌ملی نتوانست آن‌طور که باید و شاید موفق کار کند و سکوی جهانی را هم از دست داد، عنوان کرد: تمام تلاش کادرفنی و کشتی گیران این بود که بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم اما گاهی اتفاقات باعث می‌شود که موفقیت حاصل نشود. به طور مثال محسن نژاد با شایستگی تمام اما روی اتفاقات، آن نتیجه برایش رقم خورد که به نظرم طبیعت کشتی است. به هر حال در چند وزن نتوانستیم آن عملکرد مورد انتظار را داشته باشیم.

وی افزود: تیم‌ملی با شرایط خوبی به مسابقات جهانی اعزام شد اما به خاطر یکسری اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی نتوانستیم به مدال‌های مدنظر برسیم، وگرنه از نظر تمرینی و آمادگی شرایط خوبی داشتیم.

میرزازاده درباره این‌که برخی معتقدند که در مسابقات جهانی تنها کشتی‌گیری که براساس شایستگی به این رقابت‌ها اعزام شد او در سنگین وزن بود، گفت: درباره مابقی اوزان نمی‌توان نظر بدهم اما بعد از نایب‌قهرمانی در مسابقات قزاقستان، کادرفنی خواست که من و آقای یوسفی بار دیگر با هم مبارزه بدهیم و از آن‌جا که همیشه مطیع کادرفنی هستم، پذیرفتم و رقابت دادم که برای دوبار آقای یوسفی را شکست دادم و توانستم دوبنده تیم ملی را در رقابت‌های جهانی به تن کنم.

وی درباره استعفای آقای بنا و سپردن هدیات تیم‌ملی کشتی فرنگی به رنگرز نیز عنوان کرد:‌ کادرفنی تیم ملی و آقای بنا بسیار تلاش کردند و بنا در این سال‌ها به کشتی فرنگی عزت داد. زمانی مدال نداشتیم اما حالا طلای مسابقات المپیک و جهانی را داریم. به هر حال آقای بنا که سال‌ها در این سمت بود، شرایط برای او سخت شده بود و ترجیح داد که دیگر با تیم‌ملی همکاری نداشته باشد. آقای رنگرز هم از قهرمانان کشتی فرنگی بود و از تجربه مربیگری برخوردار است و امیدوارم همه در کنار هم باشیم و تیم‌ملی بتواند نتایج لازم را کسب کند.

میرزازاده در پاسخ به این سوال که آیا صاحب شغل هستید یا خیر؟ گفت:‌ در حال حاضر شغل ندارم و مصوبه مربوط به استخدام قهرمانان برای من اجرایی نشده است. پیشنهادی هم نداشتم اما به من گفته شد که می‌توانی از طیق یکسری پیگیری‌ها استخدام شو ولی شغل‌هایی که پیشنهاد می‌شد از نظر آینده شغلی و نوع درآمدی خیلی مناسب نبودند. فعلا هم از سوی خانواده حمایت می‌شود و باتوجه به این‌که از طریق حضور در تیم‌ملی هم حقوق دریافت نمی‌کنیم، منبع در آمدی‌ام از طریق جوایز بعد از قهرمانی است و از این طریق زندگی را می‌گذارنیم. به هر حال اگر یک قهرمان از بایت آینده و شغل، دغدغه‌ای نداشته باشد و تامین باشد با خیال راحت‌تر برای موفقیت و مدال آوری تلاش و تمرین می‌کند. استان خوزستان سرشار از منابع نفتی و گازی است و راحت می تواند قهرمانان ملی خود را در شرکت‌های موجود در استان، استخدام کند تا از نظر مالی تامین شود. این مهم نیاز به پیگیری و دستورات استاندار را دارد که امیدوارم هرچه سریعتر محقق شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها