75595
فرزام: بعد از ۸ سال غیبت رقابت خوبی داشتیم
06 مهر 1401 12:43
رمربی رویینگ ایران گفت: بعد از هشت سال در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کردیم و ملی‌پوشان با حریفان مدال‌آور جهانی در رقابت بودند که اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

روزنامه گل

فشین فرزام در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد عملکرد ملی پوشان رویینگ ایران در مسابقات قهرمانی جهان 2022 در چک بیان کرد: پیش از اعزام، انتظارات و هدف گذاری ها را مشخص کرده بودم. انتظار من از نازنین ملایی فینال B بود که این اتفاق افتاد. البته چیزی که من با خود ملایی صحبت کرده بودم، این بود که بتواند در فینال B جایگاه خوبی را به دست آورد و رنکینگ خود را نسبت به المپیک توکیو ارتقاء دهد. خدا را شکر این اتفاق افتاد و رکورد خوبی ثبت کرد. او چهار مسابقه سنگین داشت و در سه مسابقه، رکوردش خوب بود و تقریبا با رکورد هایی که در فینال A زده شد، برابری می کرد.

او ادامه داد: رده سنی امیرحسین محمود پور زیر ۲۳ سال بود که اولین تجربه قهرمانی بزرگسالان جهان او محسوب می شد. به غیر از مسابقه دوم که تحت تاثیر جو مسابقه و حریفان قدرتمندش قرار گرفت، در مسابقات بعدی عملکردش عالی بود. اگر با همین آمادگی در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان حاضر می‌شدیم، جزو پنج نفر اول جهان می‌شد اما من خواستم میدان بزرگتری ببیند و از نزدیک با بهترین نفرات جهان روبرو شود. مهسا جاور سالها از یک نفره دور شده بود و بعد از بازی های آسیایی جاکارتا نیز تمرین نمی‌کرد. شش ماه بود شروع به کار کرده بود و فکر می کنم شروع خوبی داشت. محمود پور و ملایی تقریبا تمام رقبای آسیایی خود را پشت سر گذاشتند و جاور فقط از رقیب ژاپنی عقب ماند.

فرزام در مورد تاریخ سازی نازنین ملایی و کسب جایگاه هشتم قهرمانی جهان تاکید کرد: مجموعه ما و فدراسیون هر چقدر بتوانیم بهتر برنامه ریزی کنیم و بچه ها بهتر تلاش کنند، قطعا اتفاقات خوبی برای رویینگ می‌افتد. اگر برنامه‌ریزی قوی‌تری داشته باشیم و مانند اروپایی‌ها از پیست و امکانات استاندارد استفاده کنیم، قطعا بی‌تاثیر نخواهد بود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها