75552
اوسمار: زمین تمرین خوب در ایران پیدا نمی‌شود/ لوکادیا و دیاباته ناآماده به جمع ما اضافه شدند
05 مهر 1401 14:49
مربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس کیفیت زمین‌های تمرین در ایران را بسیار بد دانست و گفت: برای بالا رفتن کیفیت فوتبال باید ابتدا زمین تمرین خوب ایجاد شود.

روزنامه گل

اوسمار لوس ویرا مربی برزیلی و دستیار اول یحیی گل‌محمدی در تیم پرسپولیس، پس از چند ماه حضور در ایران و تجربه کار با سرخپوشان گفت‌و‌گویی را نجام داده است که مشروح این گفت‌و‌گو را در زیر می‌خوانید:

شرایط تیم پرسپولیس در تعطیلات لیگ برتر چگونه است و آیا همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود؟

در این تعطیلات برنامه‌ریزی خاصی داشتیم و دو بازی تدارکاتی مقابل فولاد و گل‌گهر که از تیم‌های خوب لیگ هستند، برگزار کردیم. تقریباً به چیزی که مدنظر داشتیم رسیدیم. با توجه به ملی‌پوشان زیاد و مصدومانی که داشتیم کمی کارمان سخت بود، ولی این تعطیلی فرصت خوبی بود برای بچه‌هایی که کمتر فرصت بازی در لیگ برتر را پیدا کرده بودند و در این دو بازی فرصتی پیش آمد که آنها خودشان را نشان دهند. تمرینات طبق برنامه‌‌ای که داشتیم انجام شد و در چند روز آینده هم با بازگشت ملی‌پوشان نفرات‌مان کامل می‌شود و می‌توانیم دوباره به سمت اهدافی که مدنظر داریم، پیش برویم.

روند پرسپولیس را از ابتدای فصل چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما روز به روز بهتر می‌شویم. از ابتدای فصل اگر به بازی‌های پرسپولیس دقت کنید ما در هر بازی در نقاط مختلف زمین پیشرفت داشتیم. با تمام سختی‌هایی که در شروع فصل داشتیم، مثل دیر اضافه شدن بازیکنان جدید و همین‌طور مصدومیتی که برای چند بازیکن به وجود آمد، به نظرم فصل را خوب شروع کردیم. لوکادیا و دیاباته کاملاً ناآماده به تیم ما اضافه شدند، ولی دیدید که لوکادیا رفته رفته بهتر شد و توقع ما این است که در ادامه فصل هم بتوانیم همین پیشرفت را داشته باشیم.

شنیده می‌شود کادر فنی پرسپولیس از کیفیت زمین چمن ورزشگاه شهید کاظمی رضایت ندارد و دنبال یک زمین دیگر است، آیا واقعاً اینطور است؟

متأسفانه زمین ما کم کم کیفیتش را از دست می‌دهد و الان اصلاً شرایط خوبی ندارد. در هر جلسه تمرین ممکن است ما روی این زمین مصدوم بدهیم. اصلاً خوب نیست که تیم بزرگی مثل پرسپولیس فقط یک زمین تمرین داشته باشد. امیدوارم هر چه زودتر یک زمین دیگر در اختیارمان قرار بگیرد، چون به زمین کنونی (زمین چمن ورزشگاه شهید کاظمی) خیلی فشار آمده است. این موضوعی است که من در چند وقتی که در ایران بودم متوجه آن شدم. زمین تمرین خوب در ایران خیلی کم پیدا می‌شود و به نظرم این برای شما اصلاً خوب نیست. شما وقتی می‌توانید کیفیت فوتبال ایران را بالا ببرید که هم امکانات خوبی به آن بدهید و هم زمین‌های تمرین خوبی داشته باشید. صحبت من تنها در مورد زمین تمرین پرسپولیس و سایر تیم‌ها نیست؛ بلکه برای بالا رفتن کیفیت فوتبال ایران این حرف را می‌زنم. شما بدون داشتن زمین خوب نمی‌توانید توقع داشته باشید که سطح فوتبال ایران بالا برود.

در این چند وقت که در پرسپولیس حضور داشته و در ایران کار کردید، فضای موجود در این تیم را چطور دیدید؟

واقعاً همه چیز خوب بود و من از همه اعضای تیم از مدیریت باشگاه گرفته تا کادر فنی و بازیکنان تشکر می‌کنم. مخصوصاً از همکارانم در کادر فنی که هر روز با هم جلسه داریم و راجع به مسائل مختلف صحبت می‌کنیم. از گل‌محمدی ممنونم که به من اعتماد کرد و این فرصت را در اختیار من قرار داد که بتوانم ایده‌ها و افکارم را برای پیشرفت و بهبود روند تیم ارائه دهم و امیدوارم کار تیمی ما در پایان به یک نتیجه خوب منجر شود. همچنین از حمایت همه هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم؛ در این چند وقت همیشه از من و تیم محبوب‌شان حمایت کردند و هر جا که من را دیدند، چه در هتل و خیابان و چه در محل تمرین به من لطف داشتند. از این بابت خیلی خوشحالم که در میان هواداران پرسپولیس هستم. موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که خیلی خوشحالم به هر شهری که می‌رویم هواداران زیادی داریم و همه جا از ما حمایت می‌کنند. مخصوصاً این را هم باید بگویم جوی که در بازی‌های ما در ورزشگاه آزادی است جو فوق‌العاده‌ای است و همه تلاش و هدف ما این است که این هواداران را خوشحال کنیم.

شما پس از تعطیلات چند دیدار حساس مقابل تراکتور، سپاهان و مس رفسنجان در پیش دارید، این بازی‌ها را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

بله، ما بازی‌های مهمی در پیش داریم، ولی ما بازی به بازی جلو می‌رویم و در حال حاضر فقط به بازی با تراکتور فکر می‌کنیم. در لیگ ایران بازی آسان وجود ندارد و همه بازی‌ها مهم و سخت است. ما برای همه حریفان احترام قائلیم و خیلی خوب می‌شد که در بازی این هفته مقابل تراکتور هواداران‌مان هم حضور داشتند، ولی شنیدم به خاطر اتفاقی که قبلاً افتاده است، آنها محروم هستند. در کل من تصمیم‌های این‌چنینی را تأیید نمی‌کنم، چون فوتبال یعنی هواداران. ما همیشه دوست داریم که مقابل هواداران بازی کنیم، چه در زمین خودمان و چه در زمین تیم‌های دیگر.

#پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها