75346
اختلاف بر سر دعوت ۲ شمشیرباز نوجوان به اردوی تیم ملی زیر ۲۳ سال!
29 شهريور 1401 11:22
دعوت دو شمشیرباز نوجوان به اردوی تیم ملی زیر ۲۳ سال فلوره باعث اعتراض یکی از هیات های استانی شده است.

روزنامه گل

فدراسیون شمشیربازی برای اردوی تیم ملی فلوره جهت حضور در مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا، شش نفر را دعوت کرده است. چهار نفر از آنها، نفرات اعزامی به مسابقات هستند و دونفر نیز از رده نوجوانان( صدرا حسینی از اصفهان نفر چهارم رنکینگ و پارسا حشمدار از تهران نفر شانزدهم رنکینگ) به این اردو دعوت شده اند.

این مسئله باعث اعتراض هیات خراسان رضوی شده و این هیات معتقد است که حق شمشیربازان این استان خورده است و بجای حشمدار، دو بازیکن این استان که در رنکینگ ششم و دوازدهم هستند باید دعوت می شدند.

رامین سقا سرشوری دبیر هیات شمشیربازی خراسان رضوی در مورد اعتراض هیات به این مسئله بیان کرد: در این اردو آراد ترشیزیان که رنکینگ ششم بود و صادق سجاد پور که رنکینگ دوازدهم بود را دعوت نکردند اما در مقابل نفر شانزدهم رنکینگ دعوت شده است. در واقع دو بازیکن ما بالاتر از نفر شانزدهم رنکینگ بودند. همچنین مسابقه انتخابی زیر ۲۳ سال نیز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد و یک روز قبل از انتخابی، به صورت تلفنی به ما گفتند که بازیکنان ما دعوت شده اند که در انتخابی شرکت کنند. با توجه به اینکه مشهد شهر زیارتی است، یک نفر به علت نبود بلیت نتوانست شرکت کند و یک نفر دیگر هم پدرش با ماشین شخصی او را به انتخابی رساند.

او در پاسخ به این پرسش که با فدراسیون در مورد علت اینکه چرا نفر شانزدهم رنکینگ به اردو دعوت شده است، صحبتی داشته اند یا خیر؟ گفت: بله با دبیر فدراسیون صحبت کردیم اما دلیل قانع کننده ای نیاورد. به من می گویند بازیکن شانزدهم رنکینگ که دعوت شده در رده نوجوانان است و ترشیزیان که نفر ششم رنکینگ است، در رده نوجوانان نیست. من نیز پاسخ دادم که خب چرا سجاد پور که رده سنی اش نوجوانان است و در رده دوازدهم رنکینگ بود، دعوت نشده است.

همچنین محسن وحدانی دبیر فدراسیون شمشیربازی در گفت و گو با ایسنا در مورد اعتراض هیات خراسان رضوی به دعوت نفر شانزدهم رنکینگ به اردوی تیم ملی فلوره گفت: ما چهار نفری که قرار است به مسابقات زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا اعزام شوند را به اردو دعوت کردیم. آقای شفایی مربی نوجوانان به ما اعلام کرد دو نفر از نوجوانان که در مسابقه انتخابی زیر ۲۳ سال بوده اند را مد نظر دارد و از ما خواست این دو نفر هم در کنار اردوی زیر ۲۳ سال باشند که توسط او مورد ارزیابی قرار بگیرند چرا که در اسفند مسابقه قهرمانی نوجوانان آسیا را در پیش دارند. وقتی مربی چنین درخواستی دارد، باید بگویم چنین چیزی امکان ندارد؟

وحدانی در مورد اینکه هیات خراسان رضوی این اعتراض را دارد که اگر بنا بر دعوت نوجوانان بود باید دو بازیکن این استان (ترشیزیان و سجاد پور) دعوت می شدند، تاکید کرد: یکی از آنها که سنش به رده نوجوانان نمی خورد و تا قهرمانی آسیا از این رده خارج می شود. در مورد انتخاب نفر شانزدهم رنکینگ نیز مربی بازی او را بیشتر پسندیده است. در واقع کسانی که در رده دوازدهم یا شانزدهم رنکینگ قرار می گیرند یعنی هر دو در یک مرحله باخته اند و یک جایگاه را داشته اند. مربی تیم نوجوانان در انتخابی زیر ۲۳ سال حضور داشته و از لحاظ تکنیک، بازی این دو نوجوان بیشتر به چشمش آمده است و از ما درخواست کرد در کنار اردوی زیر ۲۳ سال این دو نفر را از نزدیک ارزیابی کند وگرنه اصل اردو برای رده زیر ۲۳ سال است و ما فعلا اردویی برای نوجوانان نداریم. از طرفی در گذشته هم این مسئله وجود داشت و بازیکنی که رنکینگ پایینی داشته مانند سپهر زادی با نظر سرمربی وقت علی یعقوبیان همیشه در اردو بوده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها