پنالتی و طارمی
75332
این دو کلمه از هم جدا نمی‌شوند!
28 شهريور 1401 20:38
رقبای این تیم در مسیر کسب عنوان قهرمانی مثل بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون هجمه شدیدی روی مهاجم ایرانی ایجاد کرده‌اند

روزنامه گل

روزنامه گل- مهدی طارمی و پنالتی؛ امکان ندارد بتوانید این دو کلمه را از هم جدا کنید. هیچ روز و هفته‌ای پشت سر گذاشته نمی‌شود مگر اینکه یک جنجال در این مورد اتفاق بیفتد. موضوع ساده است؛ یکی از مهارت‌های طارمی پنالتی گرفتن از رقباست و چون این ترفند به‌شدت به کمک پورتو آمده، رقبای این تیم در مسیر کسب عنوان قهرمانی مثل بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون هجمه شدیدی روی مهاجم ایرانی ایجاد کرده‌اند. در این میان اشتباه خود مهدی در بازی اروپایی با اتلتیکو مادرید هم که تمارض کرد و کارت زرد دوم را گرفت، بهترین فرصت را در اختیار منتقدان او قرار داده تا بر شدت فشارها بیفزایند.

حالا برسیم به پرده جدید نمایش؛ جایی که شنبه‌شب در چارچوب مسابقات لیگ برتر پرتغال، پورتو میهمان استوریل بود. تیم حریف در نیمه اول یک گل زد و تا دقیقه ۹۹ این برتری را حفظ کرد. در این زمان کمک‌داور ویدئویی برخورد توپ با دست مدافع این تیم را پنالتی تشخیص داد و طارمی توانست دروازه حریف را باز کند. به این ترتیب او تیمش را نجات داد و کمک کرد پورتو با یک امتیاز به خانه برگردد. جنجال بزرگ اما لحظاتی بعد از پایان بازی، حین مصاحبه زنده تلویزیونی رخ داد؛ جایی که گزارشگر به جای بررسی مسائل مربوط به این مسابقه، از طارمی در مورد شبیه‌سازی و اخراجش در بازی با اتلتیکو پرسید و مهاجم ایرانی را عصبی کرد. طارمی توضیح داد که قصد تمارض نداشت، هرچند صادقانه باید گفت توضیح کوتاهش قانع‌کننده نبود. او اما بلافاصله اضافه کرد که این گفت‌وگو باید در مورد مسابقه فعلی باشد و بعد هم به نشانه اعتراض، مصاحبه را نیمه‌تمام باقی گذاشت.

حالا این داستان به یک جنجال بزرگ در پرتغال تبدیل شده است. سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو در دفاع از طارمی حضور در نشست خبری را تحریم کرد. پس از آن مدیر تیم در توضیح ماجرا گفت: «رفتار روزنامه‌نگار اسپورت تی‌وی در پرسش از طارمی شرم‌آور است. این افراد هرگز در زندگی خود درباره بازیکنان پرتغالی سوال حاشیه‌ای نمی‌پرسند. سرجیو کونسیسائو در اعتراض به حضور این روزنامه‌نگاران در نشست شرکت نکرد.» جالب‌ترین بخش ماجرا اما واکنش شهردار پورتو به داستان بود. آقای «روی موری» که همزمان نایب‌رئیس باشگاه هم هست پیامی تند و تیز در فیس‌بوک منتشر کرد و نوشت: «یک تحریک وحشتناک در مصاحبه توسط گزارشگر شبکه اسپورت تی‌وی. او تصمیم گرفت از طارمی به جای صحبت در مورد بازی و گلزنی در این مسابقه، در مورد اخراج در مادرید سوال کند. این شرم‌آور و نفرت‌انگیز است.» آقای شهردار در ادامه، طارمی را «جنتلمن» و خبرنگار را «احمق» توصیف کرد تا سنگ تمام گذاشته باشد. این وسط اما چیزی که برای ما اهمیت دارد، حفظ تمرکز و آرامش مهدی طارمی در روزهای منتهی به جام‌جهانی است؛ آنچه با توجه به جو مسموم فعلی و فشارهای روزافزون به طارمی، مدام سخت و سخت‌تر می‌شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها