پرسپولیس می توانست بازیکنان بیشتری در تیم ملی داشته باشد
75303
محمدخانی: لوکادیا با ادامه این روند شانس اول آقای گلی است
28 شهريور 1401 15:34
آرش جعفری - مهاجم ملی پوش سابق پرسپولیس عقیده دارد این تیم به روزهای خوب خود برگشته است و نشان داده که بهترین تیم لیگ برتر است و با قدرت به صدرجدول رسیده است.

روزنامه گل

ناصر محمد خانی می گوید پرسپولیس نسبت به دوبازی ابتدایی لیگ خیلی بهتر شده و نشانه های پیشرفت را می توان در این تیم دید. پرسپولیس با ادامه این روند می تواند دوباره قهرمان شود. محمد خانی به بازی های خوب لوکادیا اشاره دارد و می گوید مهاجم خیلی خوبی است و با رسیدن به آمادگی کامل می تواند آقای گل جدید ایران باشد. محمد خانی اشاره ای هم به رفتن اسکوچیچ و برگشت کی روش دارد و می گوید رفتار خوبی با مربی کروات نداشتیم.

از بازی با نفت مسجد سلیمان شروع کنیم بازی را چطور دیدید ؟

بازی خوبی بود پرسپولیس نتیجه خبی گرفت. شما وقتی بازی باخته را با برد عوض می کنید یعنی اینکه خوب کار کردید. در نیمه اول روی یک غافلگیری دروازه پرسپولیس باز شد اما در نیمه دوم پرسپولیس به خوبی بر بازی سوار شد و موفق شد نتیجه را عوض کند تا با اقتدار در صدر جدول قرار بگیرد.

درباره صدرنشینی پرسپولیس گفتید بر عکس فصل گذشته پرسپولیس دوباره خوب بازی می کند آیا این روند را می تواند ادامه دهد؟

خب پرسپولیس شروع خوبی نداشت در دوهفته ابتدایی بد کار کرد. دو مساوی بدون گل اصلا نتیجه خوبی نبود. اما همه چیز از بازی با اراک شروع شد و تا پایان هفته ششم ادامه پیدا کرد. این روند بسیار خوب است و پرسپولیس نشان داد به روزهای خوب برگشته و همان تیم همیشگی است. اما در مورد ادامه صدرنشینی و حتی قهرمانی باید بگویم شاید قضاوت پس از ۶ هفته زود باشد اما پرسپولیس ثابت کرد که بهترین تیم فعلی لیگ برتر است و با قدرت به صدرجدول رسیده است و این صدرنشینی یک نقطه قوت و اطمینان برای این تیم است و باید حفظ شود، تا به قهرمانی برسد. البته باید بگویم حفظ صدرنشینی هم آسان نیست اما هدف بعدی پرسپولیس باید فاصله انداختن با رقیبان در بالای جدول باشد.

لوکادیا را چطور دیدید 4گل و آقای گلی ، آیا می تواند آقای گل لیگ شود ؟

لوکادیا نشان داد بازیکن بسیار حرفه ای است و فوتبال را خوب بلد است. او به خوبی به توپ ضربه می زند و چارچوب را به خوبی می شناسد. نشان داد یک بازیکن بینالمللی استو باید بگویم بعد از سال ها پرسپولیس یک مهاجم خوب خریده است. او در 3 بازی 4 گل زده و این نشانه خوبی است. من فکر می کنم او هنوز از لحاظ بدنی به شرایط خوب نرسیده برای همین اگر بدنش آماده شود قطعا عملکرد بهتری خواهد داشت. لوکادیا با ادامه این روند می تواند شانس اول آقای گلی باشد.

دیاباته هم به تمرینات گروهی اضافه شده او را چطور میبینید ؟

دیاباته را در لیگ دیده ایم بازیکن خوبی است. او اگرهمان بازیکن دوسال پیش باشد مطمنا با لوکادیا بهترین خط حمله را تشکیل می دهند.

پرسپولیس 5 بازیکن در تیم ملی دارد در این خصوص بگویید

تیم ملی جای بهترین هاست. پرسپولیس همیشه بیشترین ملی پوشان را به تیم کشورمان معرفی کرده و این بار هم با افتخاراین تعداد بازیکن در اردو دارد. هرچند شاید پرسپولیس می توانست نفرات دیگری مثل دانیال اسماعیلی فر و سروش رفیعی هم در تیم داشته باشد اما این سلیقه سرمربی است. این دو می توانند با عملکرد مثبت در ادامه و قبل از جام جهانی خودشان را به تیم ملی تحمیل کنند.

البته سعید صادقی که یکی از آماده ترین های لیگ بود خط خورد ؟ فکر می کنید شانس دوباره داشته باشد ؟

سعید صادقی هم جزو بازیکنان تکنیکی و باهوش فوتبال ماست. او فصل گذشته بیشترین پاس گل ها را داده و این فصل هم عملکرد خوبی داشته است. خط خوردن از تیم ملی همیشه اتفاقی تلخ است اما باید دوباره برخاست و تلاش کرد. سعید صادقی باید هر چه زودتر خودش را ریکاوری کرده و آماده مسابقات پرسپولیس کند. او هنوز فرصت دارد که به تیم ملی دعوت یا حتی به جام جهانی برود. هرچند رقیبان قدری در تیم ملی دارد اما توانایی های زیادی دارد.

اسکوچییچ رفت و کی روش دوباره برگشت. رفتار مان با اسکوچیچ را چگونه ارزیابی می کنید ؟

اسکوچیچ مربی خوبی بود. او در سخت ترین شرایط موفق شد یک صعود تاریخی را رقم بزند. به عقیده من او زحمت خود را کشید اما خیلی ها موافق حضورش در تیم ملی نبودند اما به هر حال توانست تیم ایران را به جام جهانی برساند. بهتر است فدراسیون فوتبال نسبت به او مهربان تر باشد و حداقل دستمزدش را به موقع پرداخت کند. شاید یکی از دلایل اصلی اخراج او بازیکنانی بودند که نتوانست آنها را مدیریت کند ولی برای صعود بی دغدغه تیم ملی به جام جهانی تلاش زیادی کرد. درکل رفتار خوبی با اسکوچیچ نداشتیم.

وحالا برگشت دوباره کی روش در این خصوص چه نظریی دارید ؟

خب کی روش 8 سال در فوتبال ما بود و به غیر از دو صعود کار مثبت دیگری انجام نداده است. اما از سوی دیگر باید بگویم ظاهرا کارلوس کی روش این بار برای دعوا و جنجال به ایران نیامده و لیست او نشان داد برای تسویه حساب با تیمی یا شخصی به ایران نیامده است. امیدوارم در ادامه هم سرمربی تیم ملی ایران به خاطر منافع ملی بهترین ها را فارغ از هر مسئله ای به تیم ملی دعوت کند و در نهایت با او نتیجه خوبی در جام جهانی بگیریم.

یعنی عقیده دارید لیست او نشان دهند تغییر رفتار است ؟

خب ببینید قبل از حضور کی روش شنیده میشد خیلی از بازیکنان با حضور او خط بخورند مثل شجاع خلیل زاده که حتی در رسانه هم منتشر شد اما او وقتی لیست تیم ملی را اعلام کرد دیدیم اینگونه نیست. کی‌روش با توجه به عملکرد این بازیکن در بازی‌های مقدماتی و زوج خوبی که در کنار محمد حسین کنعانی زادگان تشکیل داده بود این بازیکن را به اردو دعوت کرد. من عقیده دارم شجاع خلیل زاده در حال حاضر یکی از بهترین مدافعان ایران است که از تجربه خوبی هم در تیم ملی برخوردار شده است. او به واقع در کنار محمد حسین کنعانی زادگان یکی از بهترین زوج های مرکز خط دفاع تیم ملی را تشکیل داده و حق اش بود به اردوی تیم دعوت شود.

فکر می کنید تیم ملی در قطر نتیجه بگیرد ؟

گروه سختی داریم. اگر متحد باشیم و دو دستگی وجود نداشته باشد می توانیم بازی های آبرومندانه ای انجام دهیم. خودمان را گول نزنیم. صعود از این گروه آسان نیست چون هر 3 تیم دیگر با آمادگی کامل می آیند. امیدوارم نتایج خوبی بگیریم.

#ناصر محمدخانی #اختصاصی گل #آرش جعفری #مصاحبه #پیشکسوت پرسپولیس #یورگن لوکادیا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها