75064
وقتی پای چپ از کل بدن مهم‌تر است
22 شهريور 1401 18:20
بیمه اعضا بدن در فوتبال رواج یافته است. 

روزنامه گل

به نظر شما مهمترین دارایی یک فوتبالیست چیست؟ درست است، دست‌ها برای دروازه‌بان‌ها و پاها و ساق‌های بازیکنان؛ چون منبع درآمد آنها به شمار می‌رود و استعدادهای‌شان در آنجا نهفته است. آسیب به این بخش از اعضای بدن ممکن است باعث شود بازیکن برای مدتی طولانی نیمکت‌نشین شود و باید دوره توانبخشی را پشت سر بگذارد تا بتواند به سطح آمادگی جسمانی قبلی خود بازگردد، برای همین در دو دهه اخیر تعدادی از فوتبالیست‌های سرشناس اقدام به بیمه اعضای بدن خود کرده‌اند. بر همین اساس اقدام به گردآوری گرانترین بیمه های تاریخ مستطیل سبز که مربوط به بازیکنان می شود کرده ایم. در لیست زیر 6 فوتبالیست شاغل و بازنشسته را مشاهده می‌کنید که اقدام به بیمه کردن اعضای بدن خود کرده‌اند:
لیونل مسی
اسطوره فوتبال آرژانتین و مهاجم پاری‌سن‌ژرمن پای چپ خود را به مبلغ 900.000.000 دلار بیمه کرده است. این گران‌ترین بیمه‌نامه در بین بازیکنان فوتبال در سراسر جهان است. فوق ستاره آرژانتینی که توانایی‌هایش بر کسی پوشیده نیست قدر پای توانمند خود را بخوبی می‌داند.
دیوید بکام
کسی هم هست که دیوید بکام را نشناسد؟ این هافبک انگلیسی با هنر در زدن ضربات آزاد پیش از بازنشستگی‌اش برای تیم‌هایی همچون رئال مادرید و منچستریونایتد بازی کرد و یکی از مشهورترین فوتبالیست‌های جهان بود. بکام که به فعالیت های تبلیغاتی شهره زیادی دارد در سال 2006 و زمانی که در مادرید حضور داشت تصمیم گرفت هر دو پای خود را به مبلغ 195 میلیون دلار بیمه کند.
کریستیانو رونالدو
برنده پنج توپ طلا که پس از ثبت رکوردهای خارق‌العاده در رئال مادرید و حضور سه ساله‌اش در یوونتوس، تابستان گذشته پس از 12 سال به منچستریونایتد بازگشت، در سال 2009 و در اولین سال حضورش در جمع کهکشانی‌ها پاهایش را به مبلغ 144 میلیون دلار بیمه کرد. هرچند زندگی حرفه ای رونالدو به قدری منظم است که بعید است اتفاقی برای اعضای بدن او رخ بدهد.
گرت بیل
این بال ولزی که پس از 9 سال حضور در رئال مادرید، تابستان امسال به صورت رسمی به دوران بازیگری خود در این تیم پایان داد و به لس‌آنجلس اف‌‌سی پیوست، پای چپش به مبلغ 126 میلیون دلار بیمه شده است. البته در این لیست بیل بیشترین ضرر را از مصدومیت های متعدد برده و با توجه به فیزبک بدنی ضعیف ستاره ولزی؛ این کار او چندان بی راه نبوده است.
ایکر کاسیاس
دروازه‌بان پرافتخار و پیشین رئال مادرید و تیم ملی فوتبال اسپانیا که از او به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال جهان یاد می‌شود، پیش از بازنشستگی‌اش در ماه آگوست 2020، در سال 2007 دست‌های خود را به مبلغ 10 میلیون دلار بیمه کرد. دستانی که تمامی جام هتی ممکن را بالتی سر برده اند.
مانوئل نویر
دروازه‌بان آلمانی بایرن مونیخ که یکی از آماده‌ترین دروازه‌بانان جهان در دو دهه اخیر بوده نیز در سال 2014 تصمیم گرفت دست‌هایش را به مبلغ 3.5 میلیون دلار بیمه کند. هرچند این مبلغ در برابر مابقی ستاره های فوق چندان زیاد نیست اما همین ارقام هم برای بیمه اعضا بدن در فوتبال حرفه ای چندان محلی از اعراب ندارد. شاید در سال‌های آینده و تمایل به خودنمایی و یا حتی سلامتی؛ مسئله بیمه کردن اعضا بدن در ورزش به یک موضوع پیش پا افتاده و یا حتی ضروری تبدیل شود.

#لیونل مسی #کریستین رونالدو
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها