75059
مرفاوی:‌ قرقیزستان باید در زمینه میزبانی قوی‌تر عمل کند/ کاپیتان تیم جوانان: هدف ما قهرمانی آسیا است
22 شهريور 1401 16:44
سرمربی و کاپیتان تیم ملی جوانان در نشست خبری پیش از بازی برابر قرقیزستان شرکت کردند.

روزنامه گل

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عبدالصمد مرفاوی در آستانه دیدار حساس برابر قرقیزستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: خیلی خوشحالیم که اینجا حضور داریم و امیدوارم که خاطره‌ای خوب در این کشور رقم بزنیم. تیم ما به لحاظ شرایط تمرینی، و روحی و روانی اوضاع مناسبی دارد. تمرینات بانشاط و بازی‌های تدارکاتی خوبی را هم پشت سر گذاشتیم. کاملا برای این مسابقات آماده هستیم تا بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذاریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار قرقیزستانی درباره تغییرات تیم ملی نسبت به مسابقات کافا، عنوان کرد: در مسابقات کافا برابر قرقیزستان به میدان رفتیم. طبیعتا هم آنها از ما شناخت دارند و هم ما نسبت به بازی آنها آشنایی داریم. طبیعی است که هردو تیم به آنالیز یکدیگر پرداخته باشند. با این حال شاکله اصلی تیم ما، همان تیمی است که با آن قهرمانی در کافا را به دست آوردیم. با همان تیم به قرقیزستان آمدیم تا روندمان برای مسابقات کافا را اینجا هم ادامه دهیم. تیم ما به هماهنگی و درک تاکتیکی خوبی رسیده و انشاالله بتوانیم از این هارمونی به نحو احسن استفاده کنیم تا با موفقیت بازی‌های این مرحله را پشت سر بگذاریم.

سرمربی تیم ملی جوانان با انتقاد از شرایط میزبانی کشور قرقیزستان و اینکه تیم ملی قبل از مسابقه فردا امکان تمرین در زمین اصلی را ندارد، گفت: پنجشنبه هفته گذشته وارد قرقیزستان شدیم. با این وجود نحوه میزبانی خیلی باب میل ما نبوده و امیدوارم شرایط بهتر شود. بالاخره فوتبال آسیا در این زمینه باید خیلی قوی تر عمل کند. به خصوص در حوزه میزبانی. طبق قوانین AFC و فیفا، تیم‌ها باید یک روز قبل از بازی در زمین مسابقه تمرین کنند ولی متاسفانه اینجا زمین بازی در اختیار هیچ تیمی قرار نگرفت. درحالی که خود قرقیزستان میزبان است و با شرایط زمین آشنایی کامل دارد.

مرفاوی تصریح کرد‌:‌ انتظار داشتم طبق قانون و بازی‌های بین المللی‌ای که قبلا در سطح آسیا و دیگر قاره‌ها برگزار می‌کردیم، آخرین جلسه تمرینی تیم در زمین اصلی برگزار شود. به شخصه از این موضوع ناراحت هستم و نسبت به شرایط موجود انتقاد دارم.

حزباوی: هدف ما قهرمانی آسیا است

امین حزباوی مدافع و کاپیتان تیم ملی هم درخصوص دیدار فردا گفت : به لطف خدا با شرایط خوبی پای به این مسابقات گذاشتیم و تمرینات مفیدی را انجام داده‌ایم. تمامی بازی‌های تیم ملی سخت است و ما هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیریم. با این وجود ما بازیکنان تیم هم قسم شده‌ایم که تا آخرین لحظه دست از تلاش برنداریم. قطعا تمام اعضای تیم برای رسیدن به یک هدف که صعود از این مرحله و سپس قهرمانی آسیاست، با تمام وجود می‌جنگند و امیدواریم که به این مهم دست پیدا کنیم.

#تیم ملی فوتبال جوانان ایران #صمد مرفاوي
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها