لیستی مشابه، نایشی از فوتبال فقیر ایران
75004
وقتی کی روش اسکوچیچ را رو سفید کرد
21 شهريور 1401 13:08
آرش جعفری - در فهرست جدید تیم ملی فوتبال نکات جالب توجهی وجود دارد.  با نظر کارلوس کی روش سرمربی جدیدتیم ملی فوتبال کشورمان  24 بازیکن حاضر در لیگ برتر فوتبال کشورمان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

روزنامه گل

نفرات دعوت شده باید از روز چهارشنبه در اردو حاضر شده تا کادرفنی جدید تیم ملی، وضعیت آنها را برای حضور در اتریش بررسی کند.در میان نفرات لیگ برتری که در اردوی قبلی تیم ملی به میزبانی دوحه قطر حضور داشتند، تنها سروش رفیعی و عارف غلامی در فهرست جدید حضور ندارند. غلامی در دوره دراگان اسکوچیچ یکی از پای ثابت‌های اردو بود و حتی در دیدار مقابل کره جنوبی برای تیم ملی به زمین رفت. البته رفیعی چنین وضعیتی نداشت با وجود دعوت‌های گاه و بی‌گاه، اسکوچیچ در دوران او برای تیم ملی به بازی گرفته نشد.

مهم ترین نکته اولین فهرست کی‌روش پس از بازگشت به تیم ملی، دعوت از رامین رضاییان است که آخرین حضورش در اردوی‌های ملی به دوران سرمربیگری مارک ویلموتس بازمی‌گردد. مرتضی پورعلی گنجی، دیگر بازیکن محبوب مرد پرتغالی نیز پس از رهایی از مصدومیت و درخشش در بازی‌های اخیر پرسپولیس باز هم در جمع ملی پوشان قرار گرفت. البته اگر اسکوچیچ حضور داشت او هم این بازیکن را دعوت می کرد.

به جز یاسین سلمانی که در دوره اسکو چند باری به تیم ملی دعوت شد، محمد خدابنده‌لو و سامان فلاح دو بازیکن تیم مهدوی‌کیا هستند که برای اولین بار با نظر کی‌روش در اردوی تیم ملی بزرگسالان شرکت خواهند کرد.

محمد محبی و مهدی قائدی نیز پس از حضور در فوتبال پرتغال و امارات، با بازگشت به ایران و نشان دادن توانایی های خود در ترکیب استقلال، بار دیگر شانس ملی‌پوش شدن را کسب کردند. ان دونفر در زمان اسکوچیچ هم دعوت می شدند.خصوص قایدی که فیکس هم بازی می کرد.

رضا اسدی نیز به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن تراکتور در فصل جدید، کادرفنی تیم ملی را مجاب کرد او را نیز در جمع بازیکنان ملی‌پوش محک بزند.

در این میان دعوت محمد کریمی که به دلیل مصدومیت در پنج بازی اخیر سپاهان غایب بوده و شهریار مغانلو که به عنوان مهاجم اصلی تیم اصفهانی در این فصل فقط یک گل به ثمر رسانده، جزء نکات عجیب لیست جدید تیم ملی است.

حال وقتی به لیست دعوت شدگان کی روش بیشتر توجه می کنیم می بینیم تغییر زیادی با لیست های قبلی اسکوچیچ ندارد و استخوان بندی تیم و به قولی شاده تیم همان بازیکنان هستند که همیشه دعوت می شدند و فقط شاهد چند تغییر کوچک هستیم.

متاسفانه در زمان اسکوچیچ مخالفان او در فضای مجازی و حتی بعضی رسانه ها پا را فراتر گذاشته بودند و با رد شدن از مرزهای اخلاقی مربی کروات را به پکیج بند متهم کرده بودند. حالا باید بگویم لیست کی روش او را رو سفید کرده است . در واقع مشخص شد او هیچ بازیکنی را بی دلیل دعوت نمی کرد اما متاسفانه به او انگ می زدند که پکیج بند است. البته باید این نکته را هم یا دآوری کنیم که لیست های کی روش هم در طول سال هایی که مربی تیم ملی بود مخالفان زیادی داشت و مخالفان با رد شدن از اصول و مرزهای اخلاقی به او دلال موزامبیکی می گفتند که این لفظ هم شایسته این مربی نبود.

حالا باید گفت داشته فوتبال ایران همین 20 الی 30 بازیکن هستند که هر مربی بود از میان این ها بر اساس سلیقه خود 20 تا 25 نفر را دعوت میکرد. بنایران اخلاقی نیست هیچ یک را به پکیج بند کروات یا دلال موزامبیکی متهم کرد. بلکه باید به سلیقه مربیان احترام گذاشت و اینکه تمام دارایی فوتبال ما به همین 20 الی 30 بازیکن ختم می شود. البته چند لژیونرهم داریم که درواقع به این جمع اضافه می شوند که از دایره داریی فوتبال ما بیرون نیستند.

#کارلوس کی روش #اسکوچیچ #اختصاصی گل #تیم ملی #آرش جعفری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها