در جام جهانی سیستم دفاعی جوابگو نخواهد بود
75001
چینی: مردم از کی روش گلایه دارند
21 شهريور 1401 12:44
علی چینی پیشکسوت استقلال می گوید عملکرد این تیم برابر نساجی مازندران بسیار عالی بوده و شاگردان ریکاردو ساپینتو باید برای کسب بهترین نتایج از همین فرم در آینده استفاده کنند.

روزنامه گل

مشروح صحبت های چینی با گل درباره دیدار مقابل نساجی و عملکرد این تیم را می خوانید:

بازی استقلال و نساجی چطور بود؟

استقلال بازی خوبی مقابل نساجی به نمایش گذاشت و موقعیت‌های زیادی خلق کرد که متأسفانه بازیکنان نتوانستند به خوبی از آن‌ها استفاده کنند. داوری در این بازی به ضرر استقلال کار کرد، اما قدرت آبی پوشان نگذاشت اشتباه تیم داوری در این بازی تاثیرگذار باشد. استقلال تا دقیقه ۶۰ فوتبالی ارائه داد که همه هواداران یاد روزهای درخشان با استراماچونی افتادند. تا دقیقه ۶۰ استقلال به آن چیزی که می‌خواست رسید و پس از آن تمام بازیکنان سعی داشتند تا به یک طریقی خودشان گل بزنند که همین باعث شد تا موقعیت‌های زیادی از دست برود. شاگردان ساپینتو می‌توانستند با اختلاف ۶ یا ۷ گل این بازی را تمام کنند، اما خستگی باعث شد بازیکنان موقعیت‌ها را به در و دیوار بزنند.

عملکرد بازیکنان را چطور دیدید؟

پیش از این گفته بودم که پیمان بابایی و محبی بازیکنانی هستند که روز به روز با تیم هماهنگ می‌شوند و برای تیم سنگ تمام گذاشتند. قایدی در گذشته امتحانش را پس داده است، اما وقتی اُفت کرد و مجدد به استقلال برگشت کسی فکرش را نمی‌کرد به این زودی به شرایط ایده آل برگردد. کوین یامگا جزو بهترین‌های استقلال است. یامگا به خوبی سمت راست استقلال را قفل کرده بود و اجازه نمی‌داد حریفان از آن نقطه نفوذ کنند و در کنار آن استارت های خوبی داشت که بازیکنان را در موقعیت گلزنی قرار می‌داد. شهباززاده بازیکن خوبی است، اما فشارهایی روی وی وجود دارد که باعث می‌شود نتواند به خوبی بازی کند. استقلال مهره‌های خیلی خوبی دارد و هر ستاره‌ای که بیرون می‌رود یک ستاره دیگر جایگزینش می‌شود و از این رو دست ساپینتو برای انتخاب بازیکنان باز است.

موقعیت های از دست رفته هم یک مقدار نگران کننده بود.

خطایی که در ابتدای بازی روی بابایی انجام شد باید گرفته می‌شد و اگر بازیکنان دقایقی بعد به گل نمی‌رسیدند قطعاً داوری با چالش‌های زیادی مواجه می‌شد. داوری در این دیدار به ضرر استقلال سوت زد، اما خوشحالم که داور هم در این بازی حریف استقلال نشد. شاگردان ساپینتو می‌توانستند با اخراج مدافع نساجی به گل‌های بعدی برسند، اما هر بازیکنی می‌خواست خودش گل بزند و همین موضوع باعث شد موقعیت‌های زیادی از دست برود.

انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی را چگونه ارزیابی می کنید؟

از نظر فنی اسکوچیچ با کارلوس کی‌روش قابل مقایسه نبود و تمام هواداران فوتبال ایران از انتخاب کی‌روش خوشحال شدند، اما از نظر رفتاری و حواشی کی‌روش در ایران نمره قبولی نگرفته و بسیاری از مردم از او گلایه دارند. وقتی سرمربی تیم ملی شد حس فرمانروایی به خودش گرفت و تمام ایران را کوچک می‌دید با اینکه بازیکنان و مردم پذیرای او بودند، توقع داشتند که او هم به مردم احترام بگذارد. کی‌روش از لحاظ سیستمی به تیم ملی آشنایی دارند و تا حدودی هم توانست با این سیستم دفاعی موفق باشد، اما قطعاً در جام جهانی امسال این سیستم جوابگو نخواهد بود و باید یه فکری برای تیم ملی بکند تا مردم را خوشحال کند.

#اختصاصی گل #مصاحبه #استقلال #تیم ملی #پیشکسوت استقلال #علی چینی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها