روزگار غریبی است
74754
پاداش اسکو، در جیب کی‌روش
18 شهريور 1401 20:34
طبیعتا چنین پاداشی و اصلا چنین مسابقاتی در میان نمی‌بود، اگر دراگان اسکوچیچ با تیم ملی به جام‌جهانی صعود نمی‌کرد

روزنامه گل

روزنامه گل- هیچ چیز این دنیای لاکردار را نمی‌شود پیش‌بینی کرد. چه کسی فکرش را می‌کرد به جای این که کی‌روش ایران را به جام‌جهانی ببرد، این ایران باشد که کی‌روش را به جام‌جهانی می‌برد؟ سرمربی پرتغالی بعد از ناکامی روی نیمکت دو تیم کلمبیا و مصر، نهایتا در آستانه جام‌جهانی جانشین دراگان اسکوچیچ شد تا با تیم ملی ایران در قطر حاضر باشد.

این داستان اما شگفتی‌های بیشتری هم دارد. آنطور که مهدی تاج می‌گوید، قرار شده 12 درصد از پاداش صعود به جام‌جهانی در اختیار کارلوس کی‌روش قرار بگیرد، اگر او بتواند تیم ملی را از مرحله گروهی جام‌جهانی بالا ببرد. طبیعتا چنین پاداشی و اصلا چنین مسابقاتی در میان نمی‌بود، اگر دراگان اسکوچیچ با تیم ملی به جام‌جهانی صعود نمی‌کرد. حالا کی‌روش این فرصت را دارد که نه‌تنها برای سومین بار پیاپی در جام‌جهانی حاضر شود، بلکه در صورت صعود با تیم ملی، بخشی از پاداش راهیابی ایران به این مسابقات را به خودش اختصاص بدهد.

جالب‌تر می‌شود اگر بدانید در دوران حضور کی‌روش روی نیمکت تیم ملی، بندی در قرارداد این مربی وجود داشت که بر اساس آن 10 درصد از پاداش صعود به او می‌رسید. او حالا شانس آن را دارد از پاداشی که در اثر کار خودش به دست نیامده هم سهم ببرد! جدا که روزگار غریبی است...


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها