فوتبال ایران به انتخاب یازده سال قبلش برگشت
74691
کی‌رشد؟
16 شهريور 1401 19:34
11 سال پیش کی‌روش 59 ساله را سرمربی تیم ملی کردیم و حالا سراغ نسخه 70 ساله او می‌رویم؛ اسم این اگر عقبگرد نیست، پس چیست؟

روزنامه گل

روزنامه گل- در مورد خوبی‌ها و بدی‌های دراگان اسکوچیچ و کارلوس کی‌روش تا صبح می‌شود بحث کرد. همینطور در مورد این که آیا تغییر کادرفنی در آستانه جام‌جهانی هم کار منطقی و درستی بود یا نه هم می‌توان کلی سخن گفت. هیچکدام از اینها اما سوژه مطلب حاضر نیستند. پرسش مهم‌تر این است که حتی به فرض ضرورت تغییر کادرفنی، آیا نمی‌شد سرمربی دیگری انتخاب کرد که ما را یک گام به جلو ببرد؟ کارلوس کی‌روش چه جادویی در آستین داشت که طی آن هشت سال رو نکرد؟ او کدام نکته ناگفته را بلد است که باز برگشته؟ خوب یا بد، درست یا غلط، این مربی در طول دوران بسیار طولانی و کم‌نظیر حضورش در ایران هر کاری از دستش برمی‌آمده برای ما انجام داده است. سبک بازی‌هایش را می‌شناسیم، نسبت به تمام فوت و فن او آگاهیم و از همین الان خیلی خوب می‌دانیم در جام‌جهانی قرار است چطور بازی کند. خب حضور این مربی با این شرایط به چه کار فوتبال ایران می‌آید؟

11 سال پیش کی‌روش 59 ساله را سرمربی تیم ملی کردیم و حالا سراغ نسخه 70 ساله او می‌رویم؛ اسم این اگر عقبگرد نیست، پس چیست؟ برخی بهانه می‌گیرند که در آستانه جام‌جهانی نمی‌شد مربی ناآشنا برای تیم ملی آورد؛ خب این که عذر بدتر از گناه است. چرا گذاشتید اینقدر دیر شود که حالا ناچار به آزمودن آزموده‌ها شوید؟ نمی‌دانیم در این جام‌جهانی چه نتایجی رقم خواهد خورد، اما امیدواریم بالاخره مجموعه فوتبال ایران روزی از پیله گذشته خارج شود و یک گام رو به آینده بردارد. روزی باید بپذیریم غیر از امثال کی‌روش و برانکو، مربیان دیگری هم در جهان هستند که شاید بتوانند به فوتبال ما کمک کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها