74325
نبرد قهرمانان در سن سیرو
11 شهريور 1401 18:53
دربی زودهنگام میلان در فصل جدید فردا برگزار می شود. 

روزنامه گل

دربی دلامادونینا در ایتالیا فردا شب شاهد برگزاری صد و هفتاد و هفتمین بازی تاریخ خود خواهد بود و میلان برای هشتاد و هشتمین بار در ورزشگاه سن‌سیرو میزبان این دربی است. دربی شهر میلان همیشه پرشور و پرتنش بوده و هیچگاه هواداران فوتبال را ناراضی به خانه نفرستاده است. دلامادونینای این هفته اما کمی متفاوت از دربی‌های پیشین خواهد بود. میلان و اینتر در حالی به مصاف هم می‌روند که تنها دو روز از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی می‌گذرد و میلان به تازگی شاهد تغییر مالکیت باشگاه بوده و مالکیت آن در اختیار شرکت ردبِرد قرار گرفته است.
نبرد دو قاتل
روزنامه ایتالیایی کوریره دلا سرا در استقبال دربی از تیتر "نبرد دو اسلحه اصلی بزرگان میلان؛ لیائو و لائوتارو" استفاده کرده و می‌گوید این دو ستاره‌های اصلی تیم‌هایشان بوده و نتیجه بازی بستگی به عملکرد آنها خواهد داشت. کوریره دلاسرا می‌گوید لیائو قاتلی است که دریبل می‌زند و درحالیکه لبخند به لب دارد دروازه رقیب را باز می‌کند اما در سوی دیگر میدان مهاجم آرژانتینی در حالی دریبل زده و گلزنی می‌کند که با قیافه‌ای عبوس این تصویر را القا می‌کند که به هیچ وجه قصد شوخی ندارد. لیائو و لائوتارو در 9 دربی دلا مادونینا بازی کرده‌اند. اما آمار آنها در این بازی‌ها تفاوت زیادی دارد. لیائو در دربی‌های میلان موفق به گلزنی نشده و تنها یک پاس گل داده است. میلان در دربی‌هایی که او در میدان حضور داشته دو پیروزی، دو تساوی و پنج شکست داشته است. آمار لائوتارو به مراتب بهتر از ستاره پرتغالی است. اینتر در دربی‌های با حضور او پنج پیروزی، دو تساوی و دو شکست بدست آورده و مهاجم آرژانتینی پنج گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است. حالا سن‌سیرو منتظر است تا این دو جواهر فردا تکلیف دربی صد و هفتاد و هفتم شهر میلان را مشخص کنند.
امیدواری مربیان
میلان اولین قهرمانی خود در سری آ را پس از ۱۱ سال در تابستان به دست آورد تا بالاتر از اینتر قهرمان شود. لوکاکو که دو فصل قبل به اینتر کمک کرده بود تا عنوان قهرمانی را به دست آورد، به صورت قرضی از چلسی به باشگاه پیشین خود بازگشت و امیدوار بود بتواند به آن‌ها در داربی کمک کند اما این بازیکن قبل از دیدار با کرمونزه از ناحیه ران آسیب دید و داربی میلان را از دست داد. سیمونه اینزاگی سرمربی اینتر قبل از داربی میلان گفت: "اینتر پس از یک بازی مهم و یک پیروزی در هفته قبل به خوبی به داربی رسید. ما می‌دانیم که بازی حساسی برای ما و هواداران خواهد بود، سعی می‌کنیم آن را به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم. در طرف مقابل استفانو پیولی، سرمربی میلان اعتقاد دارد که تیمش درس‌های خود را آموخته است و اشتباهاتی را که در اواسط هفته مرتکب شد تکرار نخواهد کرد. او گفت: ذهنیت تیم قوی باقی مانده است اما ما می‌توانیم در سطح فنی بهتر بازی کنیم. این بازی یک داربی است و به بهترین شکل ممکن برای مسابقه آماده می شویم. گفتنی است اینتر با ۹ امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد و یک امتیاز کم‌تر از آتالانتا و رم صدرنشین دارد در حالی که میلان ۸ امتیازی و در تعقیب همشهری آبی پوش است.
ترکیب احتمالی میلان: ماینیان، کالابریا، کالولو، توموری، هرناندز، تونالی، بن ناصر، لیائو، ژیرو، دکتلائر، مسیاس
ترکیب احتمالی اینتر: هندانوویچ، دی مارکو، اشکرینیار، دی فرای، دارمیان، چالهاناوغلو، بروزوویچ، بارلا، دامفرایس، مارتینز، ژکو


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها