سیلوا خط دفاع استقلال را سامان داده
74302
چینی: در حمله تاکتیک خاصی از ساپینتو ندیدم
11 شهريور 1401 13:04
    علی چینی پیشکسوت استقلال می گوید آبی پوشان برای دستیابی به هماهنگی کامل به دو هفته دیگر نیاز دارند.

روزنامه گل

مشروح صحبت های چینی با گل درباره عملکرد استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان و برنامه های ریکاردو ساپینتو را می خوانید:

تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

تساوی برای تیمی که ادعای قهرمانی دارد و برای جام می‌جنگد اتفاق خوبی نیست و استقلال باید برنده می‌شد. استقلال در خط دفاعی بسیار عالی کار کرد و در چند بازی اخیر پیشرفت خوبی در این منطقه داشته است. سیلوا در خط دفاعی رهبری بسیار خوبی دارد و باعث سازماندهی فوق‌العاده آبی ها در این بخش شده. روزبه چشمی هم به دلیل سابقه حضور در خط دفاعی در خط هافبک هم توپ‌ها را خوب دفع می‌کند و هم به وظایفش به نحو احسن عمل می‌کند.

در فاز هجومی چطور؟

استقلال در فاز هجومی اما آن‌چنان که باید و شاید کار نمی‌کند. من در این بخش طراحی حمله یا استراتژی خاصی از ریکاردو ساپینتو مشاهده نکرده‌ام. استقلال در این بخش مهره‌های بسیار با کیفیت و خلاقی دارد. اگر هم گلی زده می‌شود تاثیر کیفیت فردی بازیکنان بود. مثل قایدی اما به طور کلی برنامه‌ای وجود ندارد.

شما هم معتقد هستید او هنوز به ترکیب ایده آل دست پیدا نکرده است؟

سایپنتو کنار خط بسیار خوب کار می‌کند و شور و هیجانش به بازیکان از لحاظ روانی کمکی شایان می‌کند اما هنوز تیمش را نشناخته و همان‌طور که گفتم طراحی و تاکتیک خاصی را من مشاهده نکردم. تعویض‌های سرمربی پرتغالی هم خوب بود و کاملا تیم را هجومی کرد اما مساله اینجا است وقتی توپ به خط حمله می‌رسد اصلا نه مالکیت وجود دارد و نه طراحی خاصی. این تیم اگر بخواهد بدون برنامه به کار ادامه دهد در ادامه به مشکل برمی‌خورد. آنالیز سبک بازی استقلال برای حریفان آسان خواهد بود و کادر آبی پوشان باید به فکر حل این مشکل باشند.

به نظر شما چه زمانی تیم به هارمونی اصلی دست پیدا می کند؟

به نظرم تیم تحت هدایت ساپینتو نباید خیلی راحت به تیم‌های دیگر اجازه نزدیک شدن به دروازه‌اش را بدهد و باید با هوشمندی بالاتری از دروازه‌اش دفاع کند. تصورم بر این است با وجود گذشت ۴ هفته از لیگ، استقلال هنوز به فرم ایده‌آل نرسیده و تازه از هفته ششم به بعد به هارمونی لازم می‌رسد.

شرایط کلی لیگ برتر فوتبال را چطور می بینید؟

من فوتبال اروپا را پیگیری می‌کنم. فوتبال در سطح بین‌المللی دائما تغییر می‌کند و پیشرفت‌های زیادی شاهدیم. دیگر بازی از کناره‌ها و سانتر معنا ندارد. در فوتبال داخلی اما اصلا بازی‌های باکیفیتی شاهد نیستیم. عمده تیم‌ها بر اساس خلاقیت فردی بازیکنان نتیجه می‌گیرند و این زیبنده فوتبال ما نیست. واقعا می‌توان گفت فوتبال ما اصلا آپدیت نشده است.

#استقلال #نفت مسجدسلیمان #لیگ بیست و دوم #اختصاصی گل #پیشکسوت استقلال #علی چینی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها