حواس‌تان به اینها هست آقای تاج؟
74297
ماموریت سخت در سئول
11 شهريور 1401 12:56
    سرانجام یکی از پرحاشیه‌ترین مجامع انتخاباتی ورزش ایران برگزار شد و مهدی تاج توانست برای دو سال آینده به کرسی ریاست فدراسیون فوتبال تکیه بزند.

روزنامه گل

این یک بازگشت ملتهب به قدرت بود، از سوی مردی که سابقه ریاست بر این مجموعه را داشت و در قامت یک مدیر شکست‌خورده از این فدراسیون کنار رفت. دی‌ماه ۹۸ و بعد از بالا گرفتن عواقب قرارداد شکست‌بار با مارک ویلموتس، مهدی تاج در حالی ناچار به استعفا از فدراسیون فوتبال شد که در آن زمان «بیماری قلبی» را دلیل اتخاذ این تصمیم عنوان کردند.

حالا اما به نظر می‌رسد قلب تاج مثل ساعت کار می‌کند. او با وجود همه مخالفت‌ها و نقد و نظرها، برای حضور در انتخابات روز هشتم شهریور نام‌نویسی کرد و با وجود همه گمانه‌زنی‌ها در مورد رد صلاحیتش توانست به جمع سه نامزد پایانی راه پیدا کند. تاج صبح دیروز در کنار عزیزالله محمدی و میرشاد ماجدی در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کرد و با اخذ ۵۰ رای بر کرسی ریاست تکیه زد. ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون در ماه‌های اخیر و نزدیک‌ترین رقیب تاج، تنها به اندازه نصف او رای جمع کرد؛ ۲۵ رای. عزیز‌محمدی هم که از ابتدا شانس زیادی برای پیروزی نداشت، با کسب چهار رای به کار خود‌ پایان داد. به این ترتیب مهدی تاج در دو سال آینده سکان‌دار فدراسیونی خواهد بود که از اسفند ۹۹ با انتخاب شهاب عزیزی خادم تشکیل شد، اما با عزل او سرنوشت متفاوتی پیدا کرد و حالا به کارش را با این مدیر اصفهانی ادامه خواهد داد.

مهدی تاج اگرچه با توجه به ترکیب مجمع کار سختی برای رسیدن به کرسی ریاست نداشت، اما با توجه به شرایط فوتبال ایران ماموریت بسیار دشواری برای سامان بخشیدن به فضای حاکم بر این رشته ورزشی دارد. در فاصله ۸۰ روز تا آغاز مسابقات جام‌جهانی فوتبال، تیم ملی شرایط جالبی ندارد. حالا و با انتخاب تاج، احتمال تغییر کادرفنی این تیم بسیار زیاد شده است، به علاوه بین ملی‌پوشان دودستگی عجیب و کم‌سابقه‌ای وجود دارد که می‌تواند به منافع تیم ملی لطمه بزند. تازه فقط همین هم نیست. تحریم‌های بین‌المللی باعث شده مطالبات ایران در فیفا بلوکه شود، در نتیجه فدراسیون آه در بساط ندارد. لزوم فوری تجهیز به کمک‌داور ویدئویی و گسترش حضور بانوان در ورزشگاه‌ها هم از دیگر ماموریت‌های سخت فدراسیون است. اگر همه اینها را خواندید و کمی فکرتان مشغول شد، قصه تیم ملی امید و روند بسیار دشوارش برای رسیدن به المپیک پاریس را هم به یاد بیاورید که خودش یک حکایت عجیب و غریب است. باید دید مهدی تاج با این همه گرفتاری چه می‌کند و در پایان دو سال ماموریتش چه نمره‌ای می‌گیرد.

#مهدی تاج #فدراسیون فوتبال #اختصاصی گل #یادداشت
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها