راز علاقه گل‌محمدی به کریم انصاری‌فرد
73180
داشت یحیی را قهرمان می‌کرد!
27 مرداد 1401 12:11
    در طول هفته‌های گذشته و مخصوصا از زمانی که جذب مهاجم خارجی برای پرسپولیس با فراز و نشیب‌هایی همراه شد، نگاه‌ها به سمت کریم انصاری‌فرد چرخید.

روزنامه گل

فوروارد ایرانی آاک آتن که از سوی این باشگاه در فهرست مازاد قرار گرفت و می‌توانست برای خودش تصمیم بگیرد. در سال جام‌جهانی و با توجه به ریخت‌وپاش عظیمی که باشگاه‌های ایرانی انجام دادند، موج بزرگی از بازگشت لژیونرها به کشور رقم خورد؛ به‌طوری که امثال علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد محبی، کاوه رضایی، مهدی قائدی و... به ایران برگشتند. در نتیجه شاید می‌شد انتظار داشت کریم انصاری‌فرد هم به همین موج بپیوندد و برای قرار گرفتن در معرض دید کادرفنی تیم ملی به ایران برگردد.

در این میان اما یحیی گل‌محمدی یک انگیزه مضاعف هم برای به خدمت گرفتن کریم داشت؛ اینکه این دو نفر در لیگ دوازدهم سابقه همکاری با هم در پرسپولیس را داشتند. یحیی بین دو نیم‌فصل آن سال جانشین مانوئل ژوزه شد و با پرسپولیس تا فینال جام حذفی پیش رفت. انصاری‌فرد یکی از بازیکنان مؤثر آن تیم بود و مخصوصا در جام حذفی کمک زیادی به سرخپوشان کرد. او در دیدار با ملوان 3 گل به ثمر رساند و هت‌تریک کرد، در بازی با داماش گیلان پنالتی آخر و منجر به صعود پرسپولیس به فینال را زد و در بازی نهایی برابر سپاهان هم یکی از دو گل تیمش را به ثمر رساند.

10سال پیش چیزی نمانده بود انصاری‌فرد یک جام برای یحیی بیاورد و سرنوشت او را در پرسپولیس تغییر بدهد. با این حال آن اتفاق رخ نداد، گل‌محمدی پرسپولیس را ترک کرد و کریم هم راهی تراکتور و بعد از آن فوتبال اروپا شد. بعد از یک دهه، امروز براساس نیاز دوطرفه شاید امکان یک همکاری خوب فراهم بود، اما گویا انصاری‌فرد اصرار دارد به ایران برنگردد و در این زمینه دیگر کاری هم از باشگاه ساخته نیست.

#پرسپولیس #یحیی گل محمدی #کریم انصاری فر #اختصاصی گل #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها