استقلال امسال سال سختی خواهد داشت
73179
چینی: خط هافبک آبی ها هارمونی وجود ندارد
27 مرداد 1401 12:06
    علی چینی پیشکسوت استقلال می گوید این تیم در نقل وانتقالات به صورت کامل و بالانس عمل نکرده است و باید در خط هافبک هم بازیکنانی جذب شود.

روزنامه گل

مشروح صحبت های چینی با گل درباره وضعیت استقلال و عملکرد این تیم در هفته نخست برابر سپاهان را می خوانید:

بازی مقابل سپاهان چطور بود؟

با توجه به اینکه هفته اول بود، نمی‌توان با قاطعیت درباره هیچ تیمی قضاوت کرد. بازیکنان برخی تیم‌ها زودتر از قالب بدنسازی خارج شده‌اند و برخی دیرتر. نباید نتیجه و عملکرد یک تیم در هفته اول را برای تمام لیگ در نظر گرفت و حکم قطعی داد.

پس انتظار چنین عملکردی را داشتید؟

در هفته اول تیم‌ها سعی داشتند هارمونی خود را بعد از تعطیلات به دست آورند و شخصیت تیم را نشان دهند. چیزی که من را سورپرایز کرد استقلال بود. به نظرم این مسئله قابل پیش‌بینی بود. در گفت و گوهای پیشین خودم هم گفته بودم که استقلال امسال سال سختی خواهد داشت. تصور من این است با توجه به شرایط دیگر مدعیان کار برای تیم استقلال سخت خواهد بود. امیدوارم ساپینتو به زودی اشراف لازم را به دست بیاورد. استقلال قهرمان سال گذشته است و انتظارات از این تیم زیاد است.

حضور مربیان خارجی در لیگ امسال به نظر شما چه اندازه تاثیرگذار خواهد بود.

حضور مربیان صاحب سبک و حرفه ای در فوتبال کشورمان قطعا اتفاق خوبی است اما نباید فراموش کنیم ساختار فوتبالی ما کاملا نیاز به کار دارد. به طور مثال استقلال نتایجی عالی و خوب در فصل گذشته گرفت که این مسئله باعث فشار روی کادر جدید می‌شود. به نظرم یک مربی که با شرایط فوتبال ایران آشنا بود می توانست کمک بیشتری به استقلال کند. فکر می‌‌کنم ساپینتو شرایط بازی مقابل سپاهان را درک نکرد. سپاهان تیمی مدعی است و سال هاست در سطح اول حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

به نظر شما نقل و انتقالات استقلال کامل بوده است؟

فکر می‌کنم استقلال در خطوط خود تعادل ندارد. به نظرم این تیم در خط هافبک بیشتر نیاز به بازیکن دارد تا خط حمله. چه کسی قرار است از خط هافبک به آن‌ها پاس بدهد. اصلا منظور من این نیست که استقلال هافبک های بدی دارد. اعتقاد دارم سبک بازی آن‌ها شبیه به هم است. در خط هافبک باید یک هارمونی وجود داشته باشد. کسی توپ را بگیرد، کسی طراحی کند و کسی بازی را به عرض ببرد.

امسال به نظر شما کدام تیم‌ها مدعی قهرمانی خواهند بود؟

به نظرم مدعیان مانند همیشه خواهند بود. استقلال، پرسپولیس و سپاهان و دیگر تیم‌ها امسال جدی‌تر از گذشته شده‌اند.

#مصاحبه #پیشکسوت استقلال #استقلال #لیگ بیست و دوم #اختصاصی گل #علی چینی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها