اصفهان شهر جدید نساجی چي ها
73177
سپاهان نباید فکر کند از پیش برنده است
27 مرداد 1401 12:03
حامد طالبی - از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس روز پنج‌شنبه ٢٧ مرداد ١۴٠١ از ساعت ٢١ تیم‌های سپاهان و نساجی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم خواهند رفت.

روزنامه گل

این رقابت در حالی به میزبانی سپاهان انجام خواهد شد که نساجی دو بازی متوالی را در ورزشگاه نقش جهان برگزار می‌کند. هفته اول با توجه به میزبان بودن قائم‌شهری ها و عدم آمادگی ورزشگاه، به ناچار باید در ورزشگاه دیگر مقابل مس رفسنجان قرار می‌گرفتند. از همین رو ورزشگاه نقش جهان اصفهان را به عنوان ورزشگاه خانگی برابر رفسنجانی ها اعلام کردند. شاگردان مطهری هفته اول به سختی توانستند مقابل شاگردان ربیعی به تساوی یک بر یک دست یابند. حالا باید در هفته دوم باز هم در اصفهان البته این بار به عنوان میهمان برابر طلایی پوشان بازی کنند. شاگردان مورایس در هفته اول موفق شدند در ورزشگاه آزادی با یک بازی خوب و دلچسب شاگردان ساپینتو را با دو گل شکست دهند و از همین هفته اول خود را به عنوان مدعی جدی کسب قهرمانی معرفی کنند.

این بازی برای هر دو تیم می‌تواند بسیار سخت باشد. سپاهانی‌ها به خوبی می‌دانند که نساجی در کار دفاعی بسیار هوشمندانه عمل می‌کند و به راحتی به حریفان اجازه گلزنی را نخواهد داد. قائم‌شهری ها فصل قبل توانستند با همین تاکتیک و تجربه گلر خود علیرضا حقیقی و مدافعین مستحکم، قهرمان جام حذفی شوند. سپاهان برای اینکه ثابت کند سه امتیاز دیدار برابر استقلال اتفاقی نبوده، برای بردن تمام تلاشش را به کار خواهد گرفت تا جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کند. از مجموع ٨ دیدار دو تیم در لیگ برتر، پنج برد سهم سپاهان و یک برد سهم نساجی و دو بازی هم با نتیجه تساوی همراه بود. آخرین جدال دو تیم در ورزشگاه نقش جهان با دو گل به سود سپاهان تمام شد، این دیدار هفته هفتم فصل قبل لیگ برتر بود. در بازی برگشت که در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، شاگردان نویدکیا موفق شدند با نتیجه ٣-١ بر نساجی غلبه کنند.

البته در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، چرا که نساجی همواره برابر تیم‌های مدعی نشان داده راه امتیازگیری را به خوبی بلد است. اصفهانی ها که هر سال سودای فتح جام را در سر می‌پرورانند بعد از چند فصل ناکامی به دستور رئیس مورایس، سربازانش باید از این سیاه چاله خارج شوند و دیوانه بار برای کسب قهرمانی از ابتدا بجنگند. هر چند نگاه دیگر مدعیان قهرمانی نیز به این بازی خواهد بود و بدشان هم نمی‌آید نساجی در این بازی امتیازی از دست ندهد.

#سپاهان #نساجی مازندران #لیگ بیست و دوم #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها