موفقیت در فوتبال بستگی به همان ترکیب اولیه دارد
73118
علی موسوی: تغییرات در هفته اول برای تیم مثل سم است!
26 مرداد 1401 13:53
    علی موسوی پیشکسوت استقلال می‌گوید ریکاردو ساپینتو برای بررسی شرایط و پیدا کردن ترکیب ایده آل استقلال به زمان نیاز دارد و هواداران باید صبور باشند تا موفقیت این تیم در آینده به دست بیاید.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های اکبرپور با گل درباره وضعیت استقلال را مشاهده می‌کنید:

انتظار شما در هفته اول از استقلال چه بود؟

استقلال با توجه به مهره‌هایی که از دست داده و جذب کرده، ‌اندکی تغییرات داشته و تغییرات در هفته اول مانند سم برای تیم عمل می‌کند. در زمان فرهاد مجیدی ترکیب استقلال پیدا شده بود و بازیکنان باهم هماهنگ بودند. حالا با شروع فصل جدید با توجه به جدایی مجیدی، ورود تفکری جدید و اضافه شدن بازیکنان باید به تیم فرصت داد تا به آن فوتبال مدنظر برسد.

به نظر شما ساپینتو موفق می‌شود؟

قطعا اگر ساپینتو به ترکیب مورد نظر خود برسد موفق خواهد شد. اصلا موفقیت فوتبال به همان ترکیب اولیه بستگی دارد. بازی بازیکنان کنار هم یک پروسه زمان بر است و هواداران باید در راه هماهنگی بازیکنان حوصله داشته باشند. بالاخره آن اتفاق برای استقلال می‌افتد و امیدوارم آبی‌ها به زودی روی ریل موفقیت قرار بگیرند.

نقاط قوت و ضعف تیم را در کدام پست‌ها دیدید؟

در بخش گلزنی در بازی اول مشکل داشتیم. نه ارسال و نه پاس در عمق خوبی دیدیم که بخواهیم از آن به عنوان نقاط مثبت یاد کنیم. همانطور که گفتم گلزنی و گلسازی اولین مشکل استقلال در بازی هفته اول بود. از گوشه و کنار شنیدم که قایدی و یکی دو بازیکن دیگر به تیم اضافه شدند. موتور گلزنی راه می‌افتد و اگر موتور گلزنی راه بیفتد استقلال مهارشدنی نیست. ممکن است استقلال روز خوبی نداشته باشد اما اگر موتور گلزنی روشن باشد بالاخره یکی از آن اعضای خط حمله گل را می‌زنند و باعث برتری می‌شوند.

بازی با ملوان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال باید بازی بعدی را ببرد. آبی پوشان با توجه به شکست در هفته اول محکوم به برد برابر ملوان هستند. اگر قرار باشد در این بازی هم امتیاز از دست برود استقلال دچار چالش می‌شود و از کورس عقب می‌آید. کار سرمربی در حال حاضر سخت است اما دستیاران و مشاوران او نباید اجازه دهند دوباره امتیاز از دست برود.

کدام تیم‌ها امسال مدعی قهرمانی هستند؟

هر تیمی قهرمان دوره قبل باشد طبیعتا مدعی اصلی قهرمانی در لیگ جدید محسوب می‌شود. زمانی که پرسپولیس قهرمان می‌شد در فصل بعد مدعی اصلی بود و استقلال هم حالا مدعی اصلی به شمار می‌رود. سپاهان هم کادر فنی بسیار خوبی انتخاب کرده و با توجه به نقل و انتقالاتش می‌تواند موفق باشد. پرسپولیس هم مانند همیشه مدعی است. باید دید در طول مسابقات چه اتفاقی می‌افتد اما امیدوارم استقلال بازهم جام را بالای سر ببرد.

#پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل #استقلال #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها