73077
هفته دوم لیگ برتر| نبرد قوی سپید با استقلال کهکشانی/ سپاهان به دنبال دومین برد و دربی کرمان
26 مرداد 1401 11:27
هفته دوم لیگ برتر فوتبال با انجام سه مسابقه آغاز خواهد شد، استقلال میهمان تیم ملوان است، سپاهان در اصفهان به مصاف نساجی خواهد رفت و دربی کرمان هم در شهر رفسنجان برگزار می‌شود.

روزنامه گل

، دیدارهای هفته دوم در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

نگاهی به سه مسابقه فردا می اندازیم؛

ملوان - استقلال؛ نبرد نابرابر قوی سپید با تیم 340 میلیاردی

هر دو تیم در هفته نخست امتیازی به دست نیاوردند و مقابل حریفان شکست خوردند. اکنون ملوان به دنبال اولین برد یا اولین امتیاز لیگ برتری خود بعد از سال ها دوری از این رقابت هاست اما هواداران می دانند چه کار سختی بخصوص مقابل استقلال پرمهره خواهد داشت. ملوان تقریبا با همان ترکیب بازیکنان لیگ یکی وارد رقابت ها شده است. با این شرایط ملوان کار دشواری در این فصل پیش رو خواهد داشت.

از طرف دیگر استقلال را می توان یک تیم بین المللی دانست تیمی که سرمربی پرتغالی و بازیکنان با کیفیت بسیاری دارد. هواداران برای کسب اولین برد با مربیگری ساپینتو لحظه شماری می کنند. این مربی بعد از دست رفتن رکورد شکست ناپذیری استقلال در لیگ برتر گفت به این مساله اهمیتی نمی دهد اما او باید بداند که در تیمی مثل استقلال فرصت محدود است و باید خیلی سریع تیم را به جاده موفقیت برساند.

استقلال طبق اعلام مدیران باشگاه رقمی در حدود 343 میلیارد تومان برای جذب بازیکن و مربی هزینه کرده رقمی که قطعا با هزینه های تیم ملوان فاصله زیادی خواهد داشت. به این ترتیب می توان این مسابقه را یک نبرد نابرابر نامید. از سویی دیگر حسین مرادمند مدافع سابق ملوان با اتمام سربازی اش دوباره به استقلال بازگشته است استقلال بعد از باخت اول خود در اولین اقدام از داور مسابقه بخاطر اعلام نشدن یک پنالتی شکایت کرد و حالا فشار روی داور این مسابقه بیش از گذشته خواهد بود.

مس رفسنجان - گل گهرسیرجان؛ دومین دربی فصل

دربی کرمان هم جذابیت های زیادی خواهد داشت. دیدار دو تیم پرامکانات لیگ برتر که دغدغه مالی ندارند و نسبت به فصل گذشته کمترین تغییر را در کادر بازیکنان و مربیان خود داشته اند. سرمربی مس بعد از تساوی هفته قبل مقابل نساجی به شدت به داور مسابقه حمله کرد و او را مسئول از دست رفتن دو امتیاز تیمش نامید.

امیر قلعه نویی هم مدعی است تیم های او همواره از اشتباه های داوری بیشترین لطمه را خورده اند. گل گهر مقابل تراکتور در نیمه دوم و بعد از زدن 2 گل در لاک دفاعی فرو رفت. با این حال قلعه نویی با این برد از مرز هزار امتیاز در لیگ برتر عبور کرده است. حالا این مربی هزار امتیازی مقابل یک مربی جوان و با انگیزه تر می ایستد. دربی کرمان بعد از دربی خوزستان دومین دربی لیگ برتر این فصل محسوب می‌شود.

سپاهان - نساجی ؛ خلق شگفتی یا دومین برد زردپوشان اصفهانی؟

سپاهان در هفته اول نمایشی دلپذیر ارائه کرد و با فوتبالی هماهنگ و با برنامه از سد استقلال؛ قهرمان بدون شکست فصل قبل گذشت. زرد پوشان اصفهانی در اولین بازی با هدایت مورایس خود را در قامت یک مدعی قهرمانی معرفی کرد. هرچند تازه ابتدای فصل هستیم و شرایط تیم‌ها قطعا دچار تغییر و تحول خواهد شد. اکنون نساجی با سرمربیگری حمید مطهری مقابل تیمی قدرتمند می ایستد که شاید دراین بازی هم به کسب یک امتیاز راضی باشد.

نساجی که همچنان تیم خانه به دوش لیگ برتر است هفته اول در اصفهان میزبان مس رفسنجان بود و حالا در همین ورزشگاه نقش جهان اصفهان میهمان شده است! روی کاغذ نساجی شانس زیادی برای برنده شدن در این مسابقه ندارد اما اگر این اتفاق رخ بدهد می توان گفت یکی از شگفتی های فصل رقابت ها رقم خورده است. مطهری که همیشه جملاتی از مربیان بزرگ فوتبال در نشست های خبری اش می گوید حالا باید در میدان به آنها عمل کند، این گوی و این میدان برای نشان ارایه توانایی‌های فنی مطهری، با این حال مورایس هم نمی تواند تیم خود را از پیش برنده بداند و گرفتن سه امتیاز برای سپاهان هم به این آسانی نخواهد بود.

برنامه مسابقات هفته دوم لیگ برتر:

هفته دوم؛ گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی

پنجشنبه بیست‌وهفتم مردادماه

ملوان بندرانزلی - استقلال – ساعت ۱۹:۳۰- ورزشگاه تختی انزلی
مس رفسنجان - گل گهر سیرجان – ساعت ۲۰:۳۰- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
سپاهان - نساجی مازندران– ساعت ۲۱- ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان

جمعه بیست‌وهشتم مردادماه

تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان – ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز
مس کرمان - پیکان تهران– ساعت ۱۹:۳۰ - ورزشگاه شهید باهنر کرمان
هوادار تهران - نفت مسجدسلیمان– ساعت ۱۹:۳۰ - ورزشگاه پاس قوامین تهران
صنعت‌نفت آبادان - آلومینیوم اراک – ساعت ۲۰:۳۰ - ورزشگاه تختی آبادان

پرسپولیس - فولاد خوزستان– ساعت ۲۰:۳۰ - ورزشگاه آزادی تهران

#لیگ برتر بیست و دوم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها