72959
آخرین اقدامات انتخاب شعار و سرود تیم ملی برای جام جهانی 2022 قطر
24 مرداد 1401 17:46
فدراسیون فوتبال برای انتخاب شعار و سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر اقداماتی را انجام داده است.

روزنامه گل

تیم ملی فوتبال کشورمان 98 روز دیگر باید اولین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را مقابل انگلیس برگزار کند.

با توجه به تاکید فیفا مبنی بر انتخاب شعار و سرود مشخص برای تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها، دپارتمان مسئولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال نیز اقداماتی را در این زمینه انجام داده تا امور فرهنگی مرتبط به تیم ملی در جام جهانی با ساز و کار مناسبی پیش برود.

برهمین اساس شورای فرهنگی جام جهانی که نمایندگان فرهنگی فدراسیون، شورای فرهنگ عمومی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت ارشاد و... در آن عضویت دارند، دو شعار را انتخاب و به هیات رئیسه فدراسیون ارسال کرده‌اند که از بین آنها شعار رسمی و نهایی تیم ملی کشورمان در این هفته اعلام خواهد شد.

کوتاه بودن، ضرب آهنگ داشتن، آسان به خاطر سپرده شدن، شور و هیجان ورزشی داشتن و ... جزو شاخص‌هایی است که برای انتخاب شعار تیم ملی در نظر گرفته شده است.

همچنین مطابق نظر این کارگروه قرار است برای انتخاب سرود رسمی تیم ملی، مرکز موسیقی صدا و سیما و وزارت ارشاد یک تا پنج سرود را بررسی کرده و و مراحل تولید سرود و انتخاب خواننده را طی کنند. البته فدراسیون فوتبال در این مورد تنها روی انتخاب شعر نظر خواهد داد و البته نظر مسئولان فرهنگی فدراسیون این است که شعر متناسب با فوتبال برای این سرود انتخاب شود.

#تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها