به بهانه 24 سالگی نود
72953
روزگار سپری‌شده
24 مرداد 1401 14:14
    ۲۳ سال پیش در چنین روزی نخستین قسمت از برنامه نود روی آنتن رفت؛ یک شوی نو با مجری جوان و ماجراجویش که به سرعت جای خودش را بین مخاطبان باز کرد.

روزنامه گل

این برنامه اوایل، شنبه‌ها روی آنتن می‌رفت، اما تداخلش با لیگ قهرمانان اروپا باعث کوچ همیشگی آن به دوشنبه‌شب‌ها شد. ۲۰سال بر این منوال گذشت و صراحت، صداقت و صمیمیت عادل فردوسی‌پور باعث شد حتی بسیاری از غیرفوتبالی‌ها هم پای برنامه او بنشینند. بعد از دو دهه، درست چند روز بعد از آنکه نود با آرای بالای مردمی در جشنواره جام‌جم به عنوان محبوب‌ترین برنامه سال برگزیده شد، سازمان صداوسیما برای همیشه به پخش آن پایان داد. حتی این مجال برای عادل و همکارانش فراهم نشد که آخرین برنامه سال ۹۷ را با آیتم‌های ویژه نوروزی‌اش روی آنتن ببرند. نود رفت و بساط گزارش‌های جذاب عادل هم از شبکه سه برچیده شد.

راستش این است که حالا دلتنگ آن روزهاییم؛ دلتنگ «چه می‌کنه»های عادل، دلتنگ سالی یک سریال رضا عطاران که به عهد او با مخاطبان تبدیل شده بود و هنوز هم بازپخش هر کدام از آنها آنتن را قبضه می‌کند، دلتنگ کوچه اقاقیا با منوچهر نوذری نازنین، دلتنگ زیر آسمان شهری که مهران غفوریان در آن نفس می‌کشید و نود شبی‌های مسلسل‌وار مهران مدیری، دلتنگ کل‌کل‌های فرزاد حسنی با میهمانانش، دلتنگ ساختارشکنی‌هایی مثل در پناه تو، در قلب من و خط قرمز، دلتنگ کارهای تاریخی از جنس سر‌بداران و هشت بهشت و روزی روزگاری... نه اینکه در این سال‌ها هیچ کار خوبی نشده باشد، نه؛ اما هوای تلویزیون انگار آن روزها سبک‌تر و دلچسب‌تر بود، زمانی که دایره خودی‌ها این‌قدر تنگ نشده بود و سه، چهار کانال موجود، بیشتر از ده‌ها شبکه فعلی مخاطب داشت.

#عادل فردوسی پور #اختصاصی گل #یادداشت
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها