نبودن یک تمام کننده در اصفهان مشخص شد
72947
کرمانی مقدم: شاگردان گل‌محمدی در اصفهان بدشانس بودند
24 مرداد 1401 14:05
    آرش جعفری - هافبک ملی پوش سابق  تیم فوتبال پرسپولیس عقیده دارد، این تیم در اصفهان و دیدار مقابل ذوب‌آهن هم شانس نداشت و هم یک مهاجم گلزن!

روزنامه گل

مرتضی کرمانی مقدم، درباره عملکرد پرسپولیس در بازی با ذوب‌آهن گفت: پرسپولیس درمجموع نمایش خوبی داشت و در مقابل تیم حریف هم فقط آمده بود تا یک امتیاز از این بازی بگیرد. از سوی دیگر 10 نفره شدن میزبان هم باعث شد تا آن‌ها در لاک دفاعی فرو بروند و این کار پرسپولیس را سخت‌تر کرد. تیمِ گل‌محمدی نمایش خوبی در این بازی داشت، ولی در اصفهان هم بدشانس بود و هم اینکه مهاجم گلزن نداشت تا ضعف خط حمله بیشتر از قبل به چشم بیاید. متأسفانه با تمام این اوصاف پرسپولیس نتوانست به برد برسد در صورتی که گرفتن سه امتیاز حق پرسپولیس بود.

کرمانی مقدم در مورد اضافه شدن مهاجم پرآوازه هلندی یورگن لوکادیو به پرسپولیس، آن‌هم در حالی که در چند فصل قبل آمار چندان خوبی از لحاظ گلزنی نداشته است، گفت: قضاوت در مورد این بازیکن زود است و همه ما امیدواریم که او خرید خوبی برای پرسپولیس باشد. البته باید این را هم اضافه کنم موفقیت لوکادیا به هافبک‌های پرسپولیس وابسته است و این موضوع بسیار اهمیت دارد که بازیکنان خط میانی پرسپولیس به خوبی این بازیکن را در موقعیت گل قرار بدهند. اگر این اتفاق رخ بدهد قطعاً لوکادیا هم موفق خواهد بود. او به تنهایی نمی‌تواند بار خط حمله پرسپولیس را به دوش بکشد. این را هم اضافه کنم کارنامه او را دیدیم بازیکن بزرگی است و به قول معروف فوتبال را خوب می‌داند بنابراین فکر می‌کنم موفق شود.

هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که نقطه قوت سرخ‌پوشان در بازی با ذوب آهن چه بود و چرا از این برتری نتوانست استفاده کند گفت: به نظر من پرسپولیس در خط دروازه و خط دفاع عملکرد خیلی خوبی داشت و مطمنا در آینده این وضعیت بهتر هم خواهد شد. در خط هافبک هم بازیکنان خوب بازی کردند و توانستند میانه میدان را از آن خود کنند حتی درزمانی که ذوب آهن 11 نفره بازی کرد. اما در مقابل این سه خط مهاجمان باید در خط جلو وضعیت بهتری را رقم بزنند و از موقعیت‌های به دست آمده استفاده کنند. چرا که یک تیم برای نتیجه‌ گرفتن باید خط حمله خوب داشته باشد. حالا امیدوارم با آمدن مهاجم جدیدی که به پرسپولیس آمده وضعیت خط حمله خوب شود و امیدوارم که لوکادیو روند خوبی در پرسپولیس داشته باشد تا بتواند به تیم در گلزنی کمک کند.

کرمانی مقدم در مورد اینکه عبدی و تمیروف را چطور دید گفت: عبدی تا زمانی که در زمین بود تاش زیادی کرد که گل بزند اما تاش خالی کافی نیست. او یک موقعیت عالی تک به تک داشت که آن را از دست داد. در بازی‌های سختی مثل ذوب آهن خصوصاً در خانه حریف مگر شما چند موقعیت به دست می‌آورید. ذوبی‌ها بازی را بسته بودند و شما باید از این تک موقعیت‌ها استفاده کنید تا برنده شوید. برای همین عبدی باید بیشتر تلاش کند خصوصاً اینکه با حضور مهاجم هلندی کار او سخت تر خواهد شد. تمیروف هم که اصلاً خوب نبود. از زمانی که به بازی آمد ما یک حرکت مثبت از او ندیدم حتی من اسم او را هم نشنیدم که گزارشگر صدا بزند!

کرمانی مقدم در خصوص بازی هفته آینده این تیم مقابل فولاد گفت: به‌هرحال همه بازی‌ها سخت است و تیمی مثل پرسپولیس که می‌خواهد قهرمان شود باید همه تیم‌ها را ببرد. همانطور که گفتم پرسپولیس مقابل ذوب آهن خیلی خوب توپ را در زمین می‌چرخاند و امیدوارم که در بازی با فولاد در خط حمله هم از موقعیت به دست آمده بهتر استفاده کنند. ببینید امتیاز بازی‌های اول بسیار مهم است و این موضوع می‌تواند در آینده بسیار تأثیرگذار باشد. به نظر من فولاد تیم بسیار خوبی است اما در دفاع با مشکلاتی روبه‌رو است که می‌شود از آن‌ها استفاده کرد.

هافبک ملی پوش سابق پرسپولیس راجع به شانس قهرمانی این تیم در لیگ امسال هم گفت: از حالا چیزی قابل پیش‌بینی نیست، ولی پرسپولیس قطعاً یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی است. استقلال، سپاهان، فولاد و گل‌گهر هم تیمشان را تقویت کرده‌اند و رقابت برای قهرمانی بسیار سخت و فشرده است. من امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود.

#مرتضی کرمانی مقدم #اختصاصی گل #پیشکسوت پرسپولیس #آرش جعفری #مصاحبه #لیگ بیست و دوم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها