استوری گذاشت، غر زد، معاف شد
72891
سربازی یک سلبریتی
23 مرداد 1401 20:53
حداقل حسن این ماجرا آن است که از شر بهانه‌جویی‌های بی‌پایان یزدانی و استوری‌های نمناکش راحت می‌شویم.

روزنامه گل

روزنامه گل- به مراجع قانونی ایمان داریم و مطمئنیم سیاوش یزدانی شرایط معافیت کفالت را داشته که از این بند استفاده کرده است. هرچند واقعا متوجه نشدیم او با وجود چنین امکانی چرا آن همه دنبال معافیت تحصیلی بود یا چرا حتی همین روزهای آخر هم در تمرینات ملوان حضور یافت. در هر صورت خبر معافیت یزدانی در حالی مخابره شد که کل خدمت او تقریبا شش ماه طول کشید و تمام کار سیاوش هم در این مدت، انتشار پست و استوری و انتقاد از شرایط و حال و روزش بود. او در حالی به طور بی‌وقفه غر می‌زد که آسان‌ترین شرایط خدمتی ممکن را داشت؛ یعنی فقط هفته‌ای یک بار باید راهی پادگانی در انزلی می‌شد و حضورش را به اطلاع آنها می‌رساند. همین!

سیاوش در این چند ماه به خاطر پوشیدن لباس نظامی و انداختن عکس یادگاری بر سر عالم و آدم منت گذاشت و ما هرگز نفهمیدیم آیا او تنها سرباز فوتبال ایران است؟ آیا بقیه فوتبالیست‌های ایرانی برای گذراندن خدمت سربازی راهی تیم‎‌های نظامی نشدند؟ به هر حال این «قانون» است و باید رعایت شود. به علاوه همه می‌دانیم که امکان خدمت در تیم‌های نظامی یکی از بزرگ‌ترین امتیازاتی است که به فوتبالیست‌ها داده شده، وگرنه بسیاری از پسران ایرانی در شرایطی نظام وظیفه را پاس می‌کنند که اصلا قابل مقایسه با وضع و امکانات رفاهی آقایان فوتبالیست نیست. پس این همه ناز و ادا بابت چیست؟ استوری «روزهای بی‌رویا» چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

با همه این تفاسیر گویا تلاش‌های سیاوش جواب داده و او معاف شده است، آن هم در حالی که بسیاری از سربازان این کشور حتی امکان یک ساعت ترخیص زودتر را ندارند. حداقل حسن این ماجرا آن است که از شر بهانه‌جویی‌های بی‌پایان یزدانی و استوری‌های نمناکش راحت می‌شویم. چقدر هم که استاد زجر کشید در این مدت!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها