خرسندی هواداران از جذب مهاجم جدید
72861
سرانجام؛ رضایت یحیی؟
23 مرداد 1401 12:14
بعد از یک شروع توفانی در نقل‌وانتقالات که با جذب چندین بازیکن مهم مثل علیرضا بیرانوند، گولسیانی، پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فرد، سروش رفیعی و سعید صادقی همراه بود، نقل‌وانتقالات پرسپولیس ناگهان دچار سکته شد و پست مهم مهاجم نوک خالی باقی ماند.

روزنامه گل

این مساله به بهانه‌ای برای اختلاف نظر یحیی گل‌محمدی و رضا درویش، مدیرعامل باشگاه تبدیل شد. کار به جایی رسید که حتی گروهی از هواداران پرسپولیس در مقابل ساختمان این باشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند و هشتگ «اخراج درویش» هم در شبکه‌های اجتماعی داغ شد. باشگاه البته در تمام طول این مدت در حال مذاکره با گزینه‌های موجود بود، اما همان اختلاف سلیقه بین مدیریت و کادرفنی، حصول نتیجه را به تعویق می‌انداخت. مثلا باشگاه مقدمات جذب شیخ دیاباته را فراهم کرد، اما کادرفنی این بازیکن را نخواست، در مقابل یحیی گل‌محمدی اصرار زیادی به جذب گادوین منشأ داشت، اما باشگاه نتوانست او را جذب کند.

با همه اینها اما سرانجام در روز آغازین لیگ طلسم شکست و پرسپولیس یک مهاجم هلندی جذب کرد. یورگن لوکادیا مهاجم ۲۸ ساله‌ای است که از حدود یک ماه پیش بین گزینه‌های پرسپولیس قرار گرفت و بارها اخبار متناقضی در مورد جذب یا منتفی شدن حضور او در ایران به انتشار رسید. در نهایت اما باشگاه ظهر جمعه خبر توافق نهایی و عقد قرارداد با این بازیکن را منتشر کرد. او بیست‌وهشتمین بازیکن خارجی لیگ بیست‌ودوم است؛ یک عدد عجیب و غریب از فصلی که احتمالا گران‌ترین لیگ تاریخ فوتبال ایران به شمار می‌آید.

جذب لوکادیا با خرسندی نسبی هواداران پرسپولیس همراه شده است. او سابقه حضور در تیم‌های آیندهوون، هوفنهایم، برایتون و بوخوم را در کارنامه دارد. آمار گلزنی کلی این بازیکن خوب است (۲۷۱ بازی، ۷۷ گل) اما در طول سال‌های اخیر کمی رو به نزول گذاشته. لوکادیا که نیم‌فصل گذشته برای بوخوم بازی می‌کرد در ۱۱ دیدار این تیم در بوندس‌لیگا به میدان رفت و دو بار هم در جام حذفی آلمان بازی کرد. او در مجموع ۵۶۰ دقیقه بازی برای بوخوم ۲ گل برابر بایرن‌مونیخ (پنالتی) و دورتموند (با حرکتی زیبا) به ثمر رساند و یک پاس گل هم در کارنامه خود ثبت کرد. این مهاجم هلندی که نیم‌فصل نخست سال قبل را در برایتون بازی می‌کرد، تنها ۲۲ دقیقه در لیگ برتر انگلیس بازی کرد و ۱۰۴ دقیقه هم در جام اتحادیه برای این تیم به میدان رفت. در مجموع به نظر می‌رسد لوکادیا توانایی‌های فنی قابل قبولی دارد، هرچند سیر عملکردش تا حدی نزولی بوده و باید دید در پرسپولیس احیا می‌شود یا نه. باید امیدوار بود با خرید این بازیکن مهم، سرانجام یحیی گل‌محمدی از عملکرد نقل‌وانتقالاتی باشگاه راضی شده باشد. حالا توقعات از او بالاست و باید دید در لیگ سخت و پیچیده امسال می‌تواند انتظارات را برآورده کند یا نه.

#ترانسفر #اختصاصی گل #پرسپولیس #یحیی گل محمدی #یورگن لوکادیا #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها