72807
بازگشت قوی سفید، بلند آسمان جایگاه توست
22 مرداد 1401 21:13
مردان سفید پوش پرافتخارترین تیم شمالی ایران در شرایطی با قهرمانی در لیگ آزادگان به سطح یک فوتبال ایران بازگشتند که این دستاورد با رکورد شکنی تاریخی شاگردان مازیار زارع، جانشین خلف جاوید نام سیروس قایقران، همراه شد.

روزنامه گل

بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران با بازگشت باشگاهی اصیل به بالاترین سطح فوتبال ایران همراه شد. باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندر انزلی که در آستانه آغاز سومین سال همکاری با مجموعه رونیکس قرار دارد، امسال ردای حضور در سطح اول فوتبال ایران به تن کرده و مجموعه ابزارآلات رونیکس، متنوع ترین برند بازار ابزار ایران، در راستای نگاه خاص خود به ورزش و تعالی جوانان این سرزمین، با خرسندی فراوان از ادامه این مشارکت، آرزوی شادکامی و توفیق فراوان برای بازیکنان و اعضای محترم کادر فنی، تمامی عوامل زحمتکش و علی الخصوص هواداران قوی سپید خزری فوتبال ایران را در سر دارد.

مردان سفید پوش پرافتخارترین تیم شمالی ایران در شرایطی با قهرمانی در لیگ آزادگان به سطح یک فوتبال ایران بازگشتند که این دستاورد با رکورد شکنی تاریخی شاگردان مازیار زارع، جانشین خلف جاوید نام سیروس قایقران، همراه شد. ملوانی ها در دوره گذشته لیگ آزادگان با کسب 71 امتیاز و رقم زدن 20 پیروز و تنها در حالی که 15 مرتبه دروازه خود را باز شده دیدند بهترین عملکرد یک باشگاه در تمامی ادوار این مسابقات را رقم زدند تا کاپیتان محمد رستمی بعد از پیروزی برابر ویستا توربین تهران جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

مسیر بازگشت قوی سپید و بلند پرواز فوتبال ایران و یافتن مجدد راه رسیدن به آسمان لیگ برتر اما کم پیچ و خم نبود و ملوانان با تحمل سختی ها و رنج های فراوان اصالت را به لیگ برتر بازگرداندند.

آنها که تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تیم سیاه جامگان مشهد در انتهای پانزدهمین دوره لیگ برتر و در سال 1395 از بالاترین سطح فوتبال ایران فاصله گرفتند، در سالیان غربت از لیگ برتر از رتبه چهارم و نزدیک ترین فاصله تا صعود تا کسب رتبه رتبه پانزدهم لیگی 18 تیمی را تجربه کردند و هرگز نا امید نشدند و همچون نسل های گذشته و پرافتخار خود به جنگیدن و تلاش ادامه دادند.


پسران بندر که نشان دادند وارثانی شایسته برای بزرگانی همچون بهمن صالح نیا، محمد احمد زاده، عزیز اسپندار، غفور جهانی، فرهاد پورغلامی و البته کاپیتان سیروس قایقران هستند با رقم زدن شبی تاریخی در قلب خرداد 1401 برای مردم عاشق انزلی طراوت و هیجان و سرزندگی را بار دیگر به انزلی و اسکله بندر بازگرداندند تا زن و مرد و پیر و جوان یکصدا ندای قهرمانی سر دهند و به عشق قهرمان سه دوره جام حذفی فوتبال ایران شب را با قلب هایی آکنده از شوق میثاق مجدد لیگ برتر سر بر بالین بگذارند و رویاهایی بزرگ بپرورانند.

ملوانی ها در پیش فصل لیگ برتر با جدایی حمید کاظمی بهترین گلزن سال گذشته خود و محمد پورمحمد، پوریا غلامی و عبدالعظیم گوگ و احتمالا محمد حسین مرادمند سراغ جذب مهره های جایگزین رفتند.
مازیار زارع سکان دار سفیدهای انزلی با به خدمت گرفتن بازیکنانی چون اکبر ایمانی هافبک جنگنده سابق تراکتور تبریز، ایمان صادقی رکورد دار مهار موفق در لیگ برتر سال گذشته، عبدالله حسینی از ذوب آهن، مجید عیدی و مصطفی ناییج از نفت مسجد سلیمان، محمد قادری از تراکتور، محمود مطلق زاده هافبک توانمند و گلزن نفتی های آبادان، مسعود کاظمینی از شهر خودرو خراسان دست به تقویت ترکیب خود زد تا در کنار ستارگان سال گذشته تیمی یکدست و همدل بسازد.

ستارگانی ماننند رضا حیدری رکورد دار کلین شیت سال گذشته لیگ آزادگان، مدافعینی مستحکم همچون علیرضا خوشکفا و سعید کریمی، بازیکنان میانی مثل میلاد شعبانلو و البته کاپیتان صادق بارانی با ضربات ایستگاهی چشم نواز و مهلک خود و مهاجمینی زهردار مانند ارسلان تفضلی، پدرام قاضی پور و سجاد بازگیر که استخوان بندی اصلی تیم را تشکیل میدهند و کمکی ذی قیمت برای اوج گیری مجدد قوی سپید در آسمان فوتبال ایران بودند.

ملوانان که جمعه گذشته و در هفته نخست رقابت ها در ورزشگاه پاس قوامین افتتحایه لیگ را در مصاف با پیکان تهران برگزار کردند، علی رغم نمایشی هجومی بدون امتیاز زمین مسابقه را ترک کردند.
سفید و فیروزه‌ای های تهرانی که سالی با ثبات را زیر نظر مجتبی حسینی، سرمربی جوان و البته کاربلد خود پشت سر گذاشته بودند و در لیگ بیست و دوم نیز با همین سرمربی وارد عرصه رقابت شدند، پیش ازین در مسابقات خانگی نا موفق بودند و در دیدار های خارج خانه فوق العاده قدرتمند عمل می کردند.

پیکانی ها که پس از کوچ از استان البرز به تهران و با حضور در استادیوم پاس قوامین به هیچ عنوان موفق به شکست دادن حریفان خود در لیگ نشده بودند و تک پیروزیشان هم در این ورزشگاه مقابل قشقایی شیراز، تیم بحران زده آن زمان مهدی رجب زاده، به دست آمده بود، با کسب سه امتیاز مسابقه جمعه شب به ریل پیروزی بازگشتند.

مسابقه ای که با قضاوت داوری جوان به نام امیرسامان سلطانی برگزار شد آغاز راه سخت و البته هیجان انگیز مردان ملوان و پا به توپ شدن آنان در لیگ برتر بعد بیش از دوهزار شبانه روز محسوب میشد با تک گل ساسان حسینی به اتمام رسید.

شاگردان مازیار اما بی شک با حفظ روحیه جنگنده و با طراوتشان خود را برای پذیرایی از قهرمان بی شکست لیگ 21 آماده میکنند و مسابقه ای که پنجشنبه پیش رو برگزار خواهد شد و مردان ریکاردو ساپینتو که با اضافه شدن محبی، کاوه رضایی و قایدی خط آتشین و قدرتمندی را خواهند داشت که برابر سپید پوشان انزلی ایستادگی خواهند کرد و برای جبران شکست خانگی شان، مقابل سپاهانی ها رقم خورد به آب و آتش خواهند زد.

فراموش نکنیم، راهی که در آن ملوانان با حمایت بی دریغ مجموعه ابزارآلات رونیکس؛ حامی ورزش و جوانان، قدم در آن گذاشته، راهی پر پیچ و خم است که این مجموعه با پشتیبانی همه جانبه از غیور مردان بندر انزلی و در راه پشتیبانی خود از استعدادهای سرشار این مرز و بوم به ویژه در حوزه ورزش، چشم انتظار حضور عاشقان ملوان در ورزشگاه های سراسر کشور به ویژه ورزشگاه سیروس قایقران است تا بار دیگر شعارهای زیبا و دلنشین هوادارن ملوان از جمله "قوی سپید خزری...ملوان بندر انزلی" و "ملوان، آژاکس گیلان" طنین انداز شود.

#ملوان انزلي
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها